Skocz do zawartości

LAV-R czyli jak nie robić modelu...


peter

Rekomendowane odpowiedzi

Model kompletnie mi się nie podoba, zrobiłem go trochę bez pomysłu i na siłę. Muszę poprawić ramkę, parę części zgubiło się w czasie sesji, ale wszystkie mam i dokleję, zapomniałem o antenach :>

SV503963.jpg

SV503964.jpg

SV503965.jpg

SV503966.jpg

SV503967.jpg

SV503968.jpg

SV503971.jpg

SV503972.jpg

SV503973.jpg

SV503982.jpg

SV503983.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na to że wydrukował pudła ;) i skleił je

 

Model świetny, no i znudzony żołnierz z M16A3 M203 (chyba, ale wnioskuję że tak, bo na głowie ma PASGT miast MICHa, więc to starsza wersja M16 bez szyn RIS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model kompletnie mi się nie podoba

Skąd ja to znam

 

Brakuje mu trochę charakteru, jakiegoś mocnego akcentu, jednak ciężko powiedzieć, że model jest zły. Ładnie pomalowany i w ogóle i w szczególe. Mi się podoba.

I plus za figurkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na duży plus ładnie wycieniowane bambelte. Szkoda, że takiego samego cieniowania brakuje na modelu przez co jest dość monotonny. Brakuje mi też jakiegoś porządniejszego kurzenia opon, samej strony jezdnej i dolnej części kadluba. Wtedy bez wchodzenia w "efekciarstwo", którego unikasz model by wiele zyskał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter - bardzo dobra taktyka, napisać "nie podoba mi się" w galerii modelu. Zawsze to kilka osób więcej zlituje się i poklepie po plecach dla poprawienia humoru Ale tutaj niepotrzebnie kokietujesz, bo model jest po prostu piękny, właśnie taki jak lubię - efektowny, nie efekciarski. Trochę szkoda tylko, że podstawka jest zbyt monotonna. Doklej brakujące części, dorób anteny i możesz spokojnie postawić tego LAVa z przodu na środkowej półce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter ma teraz modelarskiego doła i żaden model mu się nie podoba...

Jest dobrze, ładna faktura ziemi na podstawce, no i gratulacje wytrwałości przy sklejeniu 27 kartonów (nie licząc tych co zrobiłeś za duże ).

Może bardziej zakurzyć zagłębienia bieżnika opon...

ładne kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd żes wytrasnął tyle pudeł

Z drukarki :>

chyba, ale wnioskuję że tak, bo na głowie ma PASGT miast MICHa, więc to starsza wersja M16 bez szyn RIS)

To MICH w wersji Dragona (chyba?) Różni sie bardzo od ichszego PASGT znanego z innych zestawów.

Na duży plus ładnie wycieniowane bambelte. Szkoda, że takiego samego cieniowania brakuje na modelu przez co jest dość monotonny

Model miał intensywne cieniowanie które to znikło, mam nawet fotke po nałożeiu zieleni i tam preshading jest mocny.

Brakuje mu trochę charakteru, jakiegoś mocnego akcentu, jednak ciężko powiedzieć, że model jest zły. Ładnie pomalowany i w ogóle i w szczególe. Mi się podoba.

Pierwsze w życiu malowanie kamuflażowe więc chyba dobrze, na szczegół nie było pomysłu

Peter - bardzo dobra taktyka, napisać "nie podoba mi się" w galerii modelu. Zawsze to kilka osób więcej zlituje się i poklepie po plecach dla poprawienia humoru Ale tutaj niepotrzebnie kokietujesz, bo model jest po prostu piękny, właśnie taki jak lubię - efektowny, nie efekciarsk

Tak jakbym ci na GG od miesiaca nie bębnił że mi sienie podoba od początku klejenia Nie sabotuj mi tu tematu.

możesz spokojnie postawić tego LAVa z przodu na środkowej półce

U mnie najwyższa jest najlepsza ale tam UH-1 i Sheridan mi się wkomponowały więc pójdzie na środkową ;)

nie licząc tych co zrobiłeś za duże ).

czyli 56 Ale mam wprawę chociaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zes Peter pisal i marudzil, ze sie spodziewalem czegos strasznego, a tu prosze bomba, Bardzo ladny model, delikatnie przykuzony i zmatowiony.

Teraz jeszcze zauwazylem jedna czesc ktorej zapomnialem przykleic, ale juz za pozno.

Jedna uwaga z mojej strony to jak sie model uklada na podstawce, wiem ze jest podciagniety na podporach, ale kola lewituja w powietrzu i brak sladow bieznika na podstawcem bo jakos musial tam dojechac, no i mogles pokombinowac ze skreceniem kol, to zawsze dodaje dynamiki.

Ladunek by chyba bardziej pasowal w jakiejs bazie moze porcie.

 

Pozatym, mozesz byc zadowolony bo moim zdaniem jeden z najlepszych modeli jaki pokazales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladunek by chyba bardziej pasowal w jakiejs bazie moze porcie

Miałem taki zamiar i w sumie nie wiem skąd mi się to wzięło

Sladów nie ma bo to teren skalisty :P A tak poważnei to o nich zapominam notorycznie...

Do lewitujących kół to mam zamiar wydłubać skalpelem trochę podstawki i go wtopić. Jak tak dalej pójdzie to będzie 2 odsłona warsztatowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.