Skocz do zawartości

IS-2. 7 Nowogrodzka brygada czołgów ciężkich gwardii. 1:35


tankista17

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym że za tydzień czeka mnie debiut na IV Lubelskich Spotkaniach Modelarskich postanowiłem przedstawić moje nieudolne wypociny szerszej publiczności, coby to nie wstydzić się na żywo w razie co

 

Przedmiotem dzisiejszej aukcji...

 

Oj, pomyliły mi się taśmy Przedstawiam Wam IS-2 432 (Czelabinskij Kirowskij Zawod, chyba jakoś tak ) z 7. Nowogrodzkiej brygady czołgów ciężkich gwardii. Berlin 1945. Wzorowałem się na tym zdjęciu:

ScreenShot079mp.jpg

 

Faktura stali robiona za pomocą szpachli (trochę znikła pod syfem). Jestem w miarę zadowolony z błotników bo są robione z puszki. Był to mój pierwszy eksperyment tego typu. Początkowo miało być z dioramą i też tak będzie, ale strach przed biczowaniem forumowym zabrania mi pokazywania tego szajsu publiczności

 

 

DSC04568.JPG

DSC04571.JPG

DSC04572.JPG

DSC04574.JPG

DSC04576.JPG

DSC04578.JPG

DSC04581.JPG

DSC04582.JPG

DSC04583.JPG

DSC04587.JPG

DSC04588.JPG

DSC04589.JPG

DSC04590.JPG

DSC04591.JPG

DSC04592.JPG

DSC04593.JPG

DSC04595.JPG

DSC04596.JPG

DSC04603.JPG

DSC04608.JPG

 

 

 

Szczególne podziękowania kieruje do dwóch panów:

wodzik730 - za wsparcie merytoryczne. Naprawdę gdyby nie podpowiedzi tego pana mój IS-2 byłby kupą plastikowych śmieci. Dziś daję Ci nagrodę wirtualnego browara, a kto wie może w przyszłości spotkamy się na prawdziwym

jager27 - temu panu dziękuję za motywację do pracy. Za każdym razem mi wypominał "Ile dzisiaj zrobiłeś przy ISie?!", "kiedy skończysz ISa?!", "weź się do roboty a nie się obijasz!". Motywacja godna nie jednego Uscha w nagrode ten pan otrzyma prawo postawienia mi browara (niekoniecznie wirtualnego )

 

Chciałbym podziękować jeszcze komuś...

Pragnę podziękować mojej Paulince za to że zawsze była wyrozumiała i kibicowała mi chyba najbardziej ze wszystkich. Ale najbardziej dziękuję za to, że zawsze jak zagladała do relacji na MW, to śmiała się że mam burdel na biurku dziękuje kochanie

 

Oto koniec napisów zapraszam do komentowania. Takiego szczerego. Ja już się chowam do bunkra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Model piękny! Bardzo mi sie podoba! Samo malowanie jednak troche nie takie. Pojazd robi wrazenie jakby stał na deszczu przez dwa miesiące i nie był odpalany. Dla mnie jest zbyt zardzewiały. Poza tym ta rdza jest nierówna. w niektórych miejscach rdzy nie ma np: jarzmo tylnego wieżowego KM-u. Albo lewa gaska jest prawie nietknięta, prawa straszliwie ruda. Kolektory wydechowe też jakieś dziwne, czarne, takie mokre...

Model na plus! Malowanie przesadzone, nie podoba mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model to Tamiya?

 

Tak , Tamiya

 

Przesadzone brudzenie, no i srebro przebijajace na gąsienicach.

 

Zgadza się, brudzenie może i jest przesadzone (sam tak uważam ) ale nie rozumiem drugiej części zacytowanego zdania. O co chodzi? Przecież o ile mi wiadomo gąsienice są stalowe.

 

Brawo za odwage w brudzeniu, choc technicznie jeszcze wiele do życzenia to brudzenie pozostawia.

Estetyka zdjec kiepska.

Jeśli chodzi o zdjęcia to przyznaje się że ze mnie fotograf jak z koziej... A brudzenie... zwykle nie przesadzam z tym. Ten mi jakoś tak wyszedł. Mój następny model będzie czystszy

 

Sory że to napisze ale model moim zdaniem tragiczny , wyglada jak by go wykonał poczatkujący dzieciak , lub senior na ciężkim wielodniowym kacu...Brak w nim jakiejkolwiek estetyki , bo o realiach już nawet nie wspominam..

 

Podobają mi się Twoje modele i uważam że jesteś świetnym modelarzem. Lecz takim postem nie pomagasz mi, bym chociaż dorósł Ci do pięt. Napisz proszę mi co pojmujesz pod pojęciem "realizm" (wozu bojowego z ciężkich walk miejskich). Wyjaśniając mi to przyczynisz się być może do polepszenia jakości moich produktów, że się tak wyrażę.

 

 

Pragnę przypomnieć że ja ciągle się uczę, wiec krytyka powinna być konstruktywna i pouczająca na przyszłość. Następny model będzie już prawdopodobnie malowany aero, więc jak widać ciągle do przodu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, gąsienice stalowe, ale ton nieco ciemniejszy przetarć, nie kolor aluminium, tylko stal właśnie. No i delikaniej po grzbietach (zakładając walkę w mieście) i wiecej brudu w gąsienicach zagłębieniach. Chodziło mi o to, że nie pomyslałeś jak te gasienice mogłyby wyglądać, tylko pochlapałeś błotem tu i tam. Gruba warstwa farby - sprawia wrażenie, że to skala 1:72. Jakbyś nie napisał, że to 1:35 to tak można sądzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że to napisze ale model moim zdaniem tragiczny , wyglada jak by go wykonał poczatkujący dzieciak , lub senior na ciężkim wielodniowym kacu...Brak w nim jakiejkolwiek estetyki , bo o realiach już nawet nie wspominam..

Dziwi mnie trochę twoja wypowiedź... Brzmi jak wypowiedź początkującego dzieciaka. Taka nie uzasadniona... Niby dlaczego nie realistyczny? Wypowiedź brzmi tak jakbyś chciał zabłysnąć na forum... Nie traktuj tej wypowiedzi jako wypowiedzenie wojny, ale tak twoja wypowiedź wygląda.

Do tego gruba warstwa farby.

Mogło Ci się pomylić. Chodzi o wieże tak? Tu Tankista robił fakturkę ze szpachlówki i może to jej wina

 

choć wygląda jakby zawaliło się na niego kila budynków

Tak powinien wygladąć ;>

no i srebro przebijajace na gąsienicach

????? AA no tak... przecież gąsienice robili ze złota ;]

Co do modelu to na wieży ta szpachlówka faktycznie przesadzona. Uważam model za nadający się na wystawienie w spotkaniach jednak nie licz na większe sukcesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kamilu.

Nie wiem co tam inni napisali (czytałem pobieżnie ).

Model jest jedyny w swoim rodzaju. Pomalowałeś ładnie, ale po malowaniu wygląda na to, że posypałeś go cały pyłem ceglanym jakby jeździł i miał za zadanie burzyć wszystkie napotkane budynki ;). Nie podoba mi się to ze względu na brak wyczucia w kurzeniu i paćkaniu nim byle gdzie.

Gąsienice są srebrne ok... ale nie całe. Mogłeś je pomalować na czarno itp. a później tylko styk z podłożem pomalować na srebro (moim zdaniem wyglądałoby to bardziej prawdopodobnie).

Nie wiem czy chciałeś coś poukrywać tym brudem. Ogólnie bryła jest ok.

Tylna płyta ma z prawej szpare. Z lewej jej nie ma.

Fajnie, że powycinałeś błotniki - dodaje to uroku bryle tego czołgu.

Bierz następny model na warsztat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznac że do momentu brudzenia wszystko było git. Później zacząłem się plątać. Następny model będzie zapewne lepszy, bo tak jak wspomniałem będzie malowany aero i na pewno już będę podchodził do brudzenia z większym dystansem żeby nie było jak na IS-2 że tylko nasr... i przyklepać Poza tym nie będą to walki miejskie, wiec nie będzie upaprany od stóp do głów (od gąsienic do wierz, to tak na nasze ). A więc już niedługo trzeba brać się do roboty bo Tygrys Królewski stygnie na półce, a do wakacji nie wytrzymam. A poza tym dioramkę z 17 grudnia robić... 17 grudnia albo w tych okolicach :P Więc prawdopodobnie już niedługo zobaczycie mnie ponownie na warsztacie już w łatwiejszym na pewno temacie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz następny model na warsztat

Nooo Za Kurta "222".

a do wakacji nie wytrzymam

Znam to doskonale... Podoba mi się, że zrobiłeś ten model z realizmem i kierowałeś się zdjęciami. Tak samo a nawet lepiej ma być przy Tigerze II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.