Skocz do zawartości

T-34/76 (1940) z armatą L-11, UMMT, 1/72


Bushi

Rekomendowane odpowiedzi

CP3.jpg

 

Kolejny model z cyklu „Czerwona Potęga”, tym razem T-34/76 (1940) z armatą L-11.

Producent UMMT, nr. kat. 336, skala 1/72.

Model ma 105 części plastikowych, 2 blaszane i 20 z gumy. Dodatkowo lufka z RB Models i kilka dodatków z drutu.

Malowanie 11 Korpus Zmechanizowany, Front Wschodni, lipiec 1941 roku.

Model nie osiada kalkomanii z numerem, niestety producent wykonał ją zbyt dużą a ja nie miałem podobnej wielkością i kształtem kalki w swoim zbiorze.

Sklejalność modelu jest dość dobra, brakuje jednak dużo szczegółów a wykonanie niektórych detali woła o pomstę do nieba...

Niemniej jest to unikatowy jak na skalę 1/72 model i myślę, że warto mieć go w swojej kolekcji pojazdów.

Jeśli chodzi o podstawkę to została wykonana standardowo: podłoże to rakoll z piaskiem i pigmentem.

Na to poszła trawa 2mm i zestaw niskiej roślinności firmy Polak.

Drzewko zrobione z komosy na którą nałożyłem trochę naturexu w rozmiarze listowia „mikro”.

 

Oto fotografie teciaka:

IMG_00561.jpg

 

th_IMG_00731.jpg th_IMG_00721.jpg th_IMG_00701.jpg

 

th_IMG_00681.jpg th_IMG_00671.jpg th_IMG_00661.jpg

 

th_IMG_00651.jpg th_IMG_00641.jpg th_IMG_00631.jpg

 

th_IMG_00621.jpg th_IMG_00611.jpg th_IMG_00601.jpg

 

th_IMG_00591.jpg th_IMG_00581.jpg th_IMG_00571.jpg

 

th_IMG_00551.jpg th_IMG_00541.jpg th_IMG_00871.jpg

 

th_IMG_00861.jpg th_IMG_00851.jpg th_IMG_00841.jpg

 

th_IMG_00831.jpg th_IMG_00821.jpg th_IMG_00811.jpg

 

th_IMG_00801.jpg th_IMG_00791.jpg th_IMG_00781.jpg

 

th_IMG_00761.jpgth_IMG_00751.jpg th_IMG_00741.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie jestem zwolennikiem tej skali to scenka wygląda przednio.

Sam modelik też.

A tak na marginesie. Kiedyś uczono mnie aby nie zajmować stanowiska ogniowego przy takim pojedynczym drzewku. Jest to idealny dozór dla przeciwnika do wskazania mojego czołgu jako potencjalnego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo mi się podoba w sensie malarskim. Widzę też kilka fajnych detali. Natomiast efekt psuje trochę krzywy błotnik co widać na zdjęciach od przodu. Takie równe wygięcie na całej długości raczej jest mało prawdopodobne.

 

Podstawka bardzo ładna i kolory też takie lipcowe - idealnie spasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie . Choć wydaje mi się, że model jest nieco przytłoczony przez podstawkę - nie wiadomo, na czym zawiesić oko, na niej, czy na modelu.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory nawierciłem, pomalowałem srebrną farbą i następnie zalałem przeźroczystą żywicą epoksydową.

Do uzyskania takiego efektu możesz również wykorzystać still water firmy Vallejo, czyli żywicę akrylową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, czy te reflektory takie fajne Mnie osobiście nie przekonują Pomijając sprawę, że UM nie popisał się z tym modelem, i znacznie lepszy Teciak z Ł-11, z poprawnymi tłoczonymi gąsienicami, a nie waflami oferuje, Dragon.

Bushi, jak tak patrzę na poprzednie Twoje modele, to odnoszę wrażenie, że ten jest jednym z gorszych jakie ostatnio zrobiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.