Skocz do zawartości

[RS] Leopard 2A6M CAN [HB][1:35]


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Wiem że wielu ludzi ten model odrzuci bo jest robiony po mojemu, szczerze miałem dość standardowego myślenia bo wszystkie leopardy jakie widziałem są wręcz takie same niczym się nie wyróżniające. Starałem się zrobić coś nowego, coś co przykuję wzrok.

 

Model jest to nowy wypust Hobby Bossa i moim zdaniem tragiczny, zero składalności, zero szczegółu, dosłownie kilka pudełek do sklejenia. Jedyne co dobre to cena bo razem z przesyłką wydałem na niego mniej niż 80zł.

 

Malowany farbami Vallejo AIR i olejami Van Dyck’a. Brudzenie to pigmenty Vallejo i rozcieńczone oleje. W tym modelu nie używałem fixera. Na koniec zmatowiony lakierem Vallejo.

 

Osobiście jestem z niego zadowolony, czas budowy to jakieś 2 miesiące.

 

Leopard3.jpg

 

Leopard1.jpg

 

Leopard2.jpg

 

Leopard4.jpg

 

Leopard5.jpg

 

Leopard6.jpg

 

Leopard7.jpg

 

Leopard8.jpg

 

Leopard9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy!!!!!11111111

 

Jak dla mnie to konstrukcja sama w sobie tragedia. Straszna maszkara. Ogólnie nie lubię powojennej pancerki.

Malowanie ciekawe, fajnie technicznie wykonane. Merytorycznie się nie znam, ale po co mu ta opona? Ekrany - coś ala schurzeny - fajnie wyglądają, bo tak jakoś inaczej. Fajnie usyfiony - efekciarsko ;-)

Podsumowując - dupy nie urywa, ale przyjemny. Widziałem już lepsze Twoje produkcje

W każdym razie, jak za te piniądze to bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, no tak oryginalność nie zawsze idzie w parze z powszechną akceptacją. Sam siebie pytam czemu, ale jakoś mi się podoba. Tzn. prawie, bo jedyne miejsce które mnie razi to lewy przedni narożnik wieży - trochę ten biały nie pasuje do reszty maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie widzę w tym modelu jakiegoś nieszablonowego podejścia, czy też artyzmu. Model wygląda raczej na niezbyt udane podejście do zimowego kamuflażu na lakier. Takie efekty można zobaczyć całkiem często na modelach, więc specjalnie oryginalne toto nie jest. Oczywiście malowanie SF zawsze będzie czymś innym, ale czy też takim nadzwyczajnym? Moim zdaniem ślepa pułapka, miałeś lepsze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Jak tylko zobaczyłem pierwsze zdjęcie pomyślałem sobie kiszka. Następne foty potwierdziły moje odczucie. Malowanie zdecydowanie ci nie wyszło. I ta opona na górze. Bóg raczy wiedzieć po co ona tam jest. To nie są pojazdy drugowojenne, które na sobie woziły wszystko. Od dodatkowego dopacerznia w postaci worków po zegary stojące czy rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Tragedia jeśli chodzi o składanie, też robiłem tego samego. Podczas składania poznałem nowe przekleństwa, nic dosłownie nie pasuje w tym wtrysku do siebie. Ale co do Twojego Modelu, stwierdzam że jest to twój najgorszy model jaki widziałem tutaj wystawiony przez Ciebie. To oczywiście moje skromne zdanie, ale naprawdę mnie się nie podoba.... :(

No i jeszcze ta opona, kompletnie nie pasująca.

Ps. a kolega zapomniał o antenach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się właśnie przez tą ,,niespotykalność" podoba i to bardzo, mimo iż również nie przepadam za powojenną pancerką, brzydale !!!! . Świetna robota, no i zdjęcia pierwsza klasa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę tylko walory plastyczne (jako że to SF), nie ma tragedii. Z początku też nie bardzo mi to malowanie podeszło, ale im dłużej na leosia patrzę tym bardziej mi się podoba, w tym wypadku fakt czy take malowanie ma coś wspólnego z rzeczywistością całkowicie mi powiewa. Pamiętaj Rafał że każdy model odbiegający od dziwnych, utartych standardów, raczej ma niewielką siłę przetarcia, ale kogo to obchodzi, ostatecznie to ty masz być zadowolony Biorąc pod uwagę zestaw wyjściowy efekt jest ni plus, ja wywalił bym tylko tę oponę ale tak bym zrobił ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.