Skocz do zawartości

10,5 cm leFH 18/2 Fgst PzKpfw II Sd Kfz 124 Wespe 1/35


Mierzu

Rekomendowane odpowiedzi

Model firmy Tamiya. W całości zestawowy, oprócz plakaciku " gerlsa" wewnątrz. Mankamentem modelu są gumowe gąsienice, które pod koniec zabiegów, zaczęły się o prostu rozłazić w rękach.

 

PC090625AA.jpg

 

PC090624AA.jpg

 

PC090617AA.jpg

 

PC090616AA.jpg

 

PC090614AA.jpg

 

PC090612AA.jpg

 

PC090611AA.jpg

 

PC090610AA.jpg

 

PC090608AA.jpg

 

PC090603AA.jpg

 

PC090602AA.jpg

 

PC090601AA.jpg

 

PC090600AA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło zwłaszcza odpryski i przetarcia a i kolor przedziału bojowego ładnie się wkomponował i ta ozdoba na ścianie sam o czymś takim myślę tyle ze w amerykańskim m 36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ładny model, podoba mi się!

Popełniłem jakiś czas temu taki sam pojazd. Jest w galerii. Zastanawia mnie co takiego zrobiłeś, że gąsieniczki ci się rozpadły. Ja wspominam je bardzo pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Sam nie wiem. Używałem white spirit do różnych zabiegów ( wash. filtry, biedronka) i po tym zaczęły się dosłownie kruszyć. Ponadto części przyklejone za pomocą zwykłego kleju modelarskiego do plastiku ( nie CA), również miały tendencje do odpadania, pomimo zabezpieczenia ich uprzednio warstwami lakierów ( sido itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajny , ale plakatów laleczek podczas wojny jeszcze nie było , chyba że masz jakieś zdjęcie z tamtych czasów . Jak na taką skalę za mało szczegółów zwłaszcza w przedziale działa . I jeszcze jedna uwaga zbyt mało brudny jak na okres zimowy , zwłaszcza w Rosji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna uwaga zbyt mało brudny jak na okres zimowy , zwłaszcza w Rosji

Nie każdy model musi być usyfiony po uszy, zwłaszcza, jeśli nie ma podstawki. Mi się wszystko podoba, wytarcia białego są moim zdaniem bardziej realistyczne niż na wielu innych zimowych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajny , ale plakatów laleczek podczas wojny jeszcze nie było , chyba że masz jakieś zdjęcie z tamtych czasów . Jak na taką skalę za mało szczegółów zwłaszcza w przedziale działa . I jeszcze jedna uwaga zbyt mało brudny jak na okres zimowy , zwłaszcza w Rosji

Nie wiedziałem, że Niemcy walczyli w Rosji, ciekawostka nie powiem. Chyba, że masz na myśli Rosję carską.

A odbijając piłeczkę: masz namacalny dowód z tamtych czasów, że plakatów nie było?

 

Dziękuję za wszystkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co do malowania podczas wojny wszystkie czołgi były malowane wapnem a na tym modelu wygląda jakby był pomalowany pistoletem .Z tego co wiem szkoda było malować farbą ,wapno było tańsze i wystarczyło je tylko zmyć aby czołg miał poprzedni kamuflaż -to nie złośliwość to jest praktyka i wiele przeczytanych książek w których są takie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania podczas wojny wszystkie czołgi były malowane wapnem a na tym modelu wygląda jakby był pomalowany pistoletem .Z tego co wiem szkoda było malować farbą ,wapno było tańsze i wystarczyło je tylko zmyć aby czołg miał poprzedni kamuflaż -to nie złośliwość to jest praktyka i wiele przeczytanych książek w których są takie informacje.

 

Ja to rozumiem, ale z tych samych książek możesz wyczytać ( z resztą jak byłeś w wojsku to wiesz), że do takiego usyfienia i zaniedbania pojazdu nie mogło w ogóle dojść. A co do malowania pistoletem to i owszem malowano niemieckie pojazdy pistoletami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plakaty laleczek rzecz jasna były w tamtym czasie. To one inspirowały np pilotów do malowania laleczek na swoich samolotach ;)

 

Co do malowania zimowego, to rzecz jasna nie nakładano jedynie wapna. Wapno używano w przypadku braku zmywalnej farby i raczej wapno wcale lepiej się nie sprawdzało od dedykowanej farby ;) Jedyne do czego mogę się przyczepić to do niektórych ubytków w białej farbie, po których widać, że biała farba miała grubszą warstwę i schodziła dość intensywnie przy jej zdejmowaniu. Niektóre z tych ubytków po prostu bym podmalował bardzo rozcieńczoną farbą białą. Nie zmienia to jednak faktu, że model uznaję za udany i podoba mi się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest zrobione w Tamce. Faktycznie gdybym się przyjrzał fotografiom< albo poczytał co nieco, to był wyciął wizjery z boku. Mam jednak jedną teorię, że zostały one zacementowane przez załogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.