Skocz do zawartości

Operacja Pustynna Burza - 1:35 - Różne scenariusze :)


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zbudować podstawę do pojazdów, które już wykonałem i które są w kolejce. Żadne z pojazdów nie będzie tam na stałe, dlatego też żołnierze nie są przymocowani, tylko mają włąsne podstawki, które nie wyglądają za specjalnie ;)

Założenie ogólne to Operation Desert Storm

 

Sama diorama

 

63450g.jpg

 

3frkdi.jpg

 

36kpjd.jpg

 

qetylr.jpg

 

n1jwe9.jpg

 

f25u8b.jpg

 

 

Różne scenariusze wydarzeń ;)

 

M1A1 Abrams

 

badtfe.jpg

 

160vsk.jpg

 

v7ol8t.jpg

 

Humvee M1025 + M1A2 Abrams

 

sxq03y.jpg

 

9w8sor.jpg

 

fy47jl.jpg

 

M2 Bradley + Piechota

 

f63vuk.jpg

 

pzyi1c.jpg

 

69q4mo.jpg

 

mzre5x.jpg

 

M2 Bradley + Piechota + Humvee M998 Cargo

 

3czsx1.jpg

 

av36op.jpg

 

Humvee M1025 + Humvee M998 Cargo

 

v1onw8.jpg

 

o25t16.jpg

 

zimu1a.jpg

 

Humvee M1025 Tow Carrier + M113A2

 

g2bijf.jpg

 

hs9i8b.jpg

 

M113A2 + M2 Bradley

 

1ocpet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustynna Burza to mój żywioł,(kleję pojazdy tylko z tego okresu) więc się wypowiem , podstawka jest spoko, ale pojazdy i figury to straszny misz-masz. Hummer MP jest w konfiguracji dla US. Marines ( wysoka rura i chwyt powietrza), Hummer TOW ma drzwi w opancerzeniu z późnego OIF, M113A2 ma na bokach CIP panele które były stosowane od KFOR 1995r, co wszystkie figury maja na plecach? Jeżeli zbiorniki na wodę "cammel bagi" to były one stosowane w OIF 2003,paru chłopa( ten brodaty w M113) jest w kamizelce typu IBA która weszła do użytku w 1999r ,powinni być w kamizelkach typu PSGT. Buty pustynne (jasne) weszły do szerszego użytku dopiero w OIF , powszechnie stosowane w ODS były skórzano- materiałowe buty dżunglowe.Załogi czołgów używały kombinezonów z Nomexu w kolorze zielonym w kamo weszły później. Kompletnie nie trafiłeś z deseniem na kamo " czekoladowe ciastko " ma zupełnie inne kolory, i czekoladowe ciastka są duużo mniejsze i w grupach (zobacz galerię ostatniego Hummera kolegi Makinena jest tam tobół pomalowany wzorcowo).Musisz więcej czasu poświęcić na obejrzenie zdjęć, a po przepis na "Czekoladowe ciastko" zapraszam na PW .Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zrobiłeś asfalt, czy to papier ścierny?

Moglbys oberznac te podstawki... psuja odbior jak cholera.

Wydaje mi się że podstawki zostawił na czas przymiarki, w fazie końcowej zapewne je usunie i przymocuje figurantów do podłoża .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asfalt jest malowany, bo podstawą całości jest płyta gipsowo-kartonowa, a co do podstawek, to tak jak napisałem na samym początku, wiem że są fatalne, ale z racji tego że nie ma na tą chwilę konkretnego ustawienia, tylko cała diorama służy bardziej jako tło dla zdjęć, nie mogłem umiejscowić żołnierzy na stałe, bo jak się na to zdecyduje, to tak jak Stig napisał, podstawki na pewno znikną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się najbardziej podoba sama podstawka. Jakaś taka nawet klimatyczna, czuć tą Zatokę Perską. Choć troszkę mi brakuje jakichś drobnych śmieci tu i tam. Bardzo dobry pomysł z taką podstawką jako tło do zdjęć dla wielu modeli.

 

Co do samych pojazdów, to masz swój niepowtarzalny styl malowania, a właściwie ich postarzania. Nie wyszło Ci zupełnie malowanie figurek, o czym wspomniał Adams M1A1. No i razi też trochę chaos merytoryczny, zarówno w pojazdach, jak i figurkach. Podstawkę możesz spokojnie wykorzystać i do DS i do OIF - w końcu to ten sam rejon. Ale nie każdy z pokazanych modeli będzie pasował do każdego innego. Przydałyby się też przynajmniej 2 zestawy figurek, w odpowiednich mundurach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zrobiłeś asfalt, czy to papier ścierny?
Moglbys oberznac te podstawki... psuja odbior jak cholera.

Wydaje mi się że podstawki zostawił na czas przymiarki, w fazie końcowej zapewne je usunie i przymocuje figurantów do podłoża .

No wlasnie nie:

Żadne z pojazdów nie będzie tam na stałe, dlatego też żołnierze nie są przymocowani, tylko mają włąsne podstawki, które nie wyglądają za specjalnie ;)

Dlatego zaproponowalem przyczepianie na blutack do zdjec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podstawki mają się mniej rzucać w oczy, to wykorzystywałem kiedyś przezroczysta cienką, sztywna folię plastykową (jak oprawka na dokumenty np ). lekko przykurzona z daleka , żeby droga przebijała przez nią. Nie rzuca się tak w oczy i pasuje do każdego podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajper skrzywiony względem karabinu nie ma możliwości celowania:) Coś mu z twarzą i rękami zrób, żeby "ożył". Na razie przypomina manekina z galerii handlowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajper skrzywiony względem karabinu nie ma możliwości celowania:) Coś mu z twarzą i rękami zrób, żeby "ożył". Na razie przypomina manekina z galerii handlowej

 

Bo to kolekcja DCU wiosna lato 1992 ;) A jeśli chodzi o sylwetkę to jest sklejony dokładnie tak jak przygotował to Drago, i tam karabin nie jest w linii ze strzelcem, a sam strzelec nie celuje tylko leży patrząc się przed siebie, a nie wpatruje się w lunetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferowałem Ci gotowy przepis na "czekoladowe ciastko",ale Ty jesteś uparty (kompletnie nie trafione kamo) woodland też nie dopracowany , masz potencjał , ale marnujesz go, masz bardzo nie dopracowane modele-snajper ma np. nie zaszpachlowane łączenie rąk z korpusem, Barret M79 powinien mieć lufę (nb. krzywą),nóżki , magazynek, optykę w kolorze gunmetal , twarze figur są w kolorze trupiobladym, kup oleje artystyczne i pokombinuj z odcieniami na pewno nie pożałujesz.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ale robiąc to camo bazowałem na tym zdjęciu. Jasno piaskowa baza, brązowe duże plamy, dość szeroko rozlewające się i malutkie białe plamki z czarnymi wstawkami

 

y80wit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci odpowiadam ,zdjęcie które przedstawiłeś wygląda na jakąś kolekcjonerską figurę a to nie jest adekwatne zobacz tutaj jest to oryginalny sort mundurowy sierżanta sztabowego z 82AB Div:

http://www.usmilitariaforum.com/forums/index.php?/topic/125078-od-insignia-on-dcus/

Zobacz ,wyraźnie widać choćby na pokrowcu hełmu kolory poszczególnych odcieni i wielkość tytułowych ciastek.I masz jeszcze w pakiecie wygląd powszechnie stosowanych butów dżunglowych .Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.