Skocz do zawartości

Sfajczony Pz IV :)


MINSTRAL

Rekomendowane odpowiedzi

dziwnie wygląda to środkowe zdjęcie.. jak by wjechał najpierw na górkę.. a potem mu krzywdę zrobili :]

nie powinien być bardziej osadzony w podłożu?

i jakieś takie mało zróżnicowane to podłoże.. może jakieś ślady by się przydały? te pojedyncze ogniwka też jakoś dziwnie ułożone :]

kolorystyka też jakaś taka mało wyraźna :] przede wszystkim brakuje jakiejś sadzy czy czegoś w tym rodzaju.. i na samym wraku i w jego okolicy..

 

bardziej wygląda na rozszabrowany niż spalony :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacha w niektórych miejscach wygląda jak przecięta ale nie będe się czepiał bo dioramka mi się podoba tylko jednego brakuje... jakiejś figurki. Daj troche życia tej dioramie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, akurat do dioramki z wrakiem to trochę życia raczej nie pasuje:) Chociaż, może jakąś figurkę gapia można by tam wstawić? W jakiejś gazecie modelarskiej widziałem podobną dioramkę z czołgiem, były tam też prowizoryczne groby załogi i siakiś beduin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś dioramkę na podstawie jakiegoś zdjęcia ? Bo szczerze mówiąc jest bardzo ładnie zrobione ale zupełnie nierealnie. Po wjechaniu na minę nie zdewastowało by go tak bardzo. Pocisk podkalibrowy spowodowałby mniejsze zniszczenia a kumulacyjny rozsadził go w trzy diabły eksplozją amunicji. Tak więc zrobione jest super ale trochę kurcze nierealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładny, ale konkretnie nierealny. Jak już to zostało zauważone, nawet gdyby czołg wjechał na minę nie zostałby tak zniszczony. To raczej wygląda mi na trafienie bombą lotniczą, ale w tym przypadku szczątki powinny być porozrzucane w promieniu wielu metrów, a nie tworzyć piramidkę żelastwa rzuconego idealnie jeden na drugi. Z drugiej strony nie ma się czemu dziwić, bo MIG, w swojej ofercie ma więcej takich śmiechu wartych pomyłek, w stylu równiutko przepołowionego eksplozją (!!!) wraku T-34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie widzieliście fotek oryginalnych, na których pojazdy są w podobnym stanie, jak ten z modelu? A czy trafiła go mina, bomba czy szlag, to chyba ma mniejsze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie widzieliście fotek oryginalnych, na których pojazdy są w podobnym stanie, jak ten z modelu?

 

Takiego wraku, gdzie wszystko zostało powyrywane siłą eksplozji ze swoich mocowań, a następnie poukładało się w zbitą kupę żelastwa i nic nie pofrunęło na odległość przynajmniej kilku metrów, jeszcze nie widziałem. Najbardziej w tym wszystkim powala mnie silnik- wyrwany ze swojego łoża, za to z kompletnym oprzyrządowaniem, które nawet nie uległo przynajmniej uszkodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Wam się wzięło, że on został uszkodzony od wybuchu? Jak dla mnie wygląda na porzucony pojazd (coś się zepsuło i załoga musiała uciekać) który później został podpalony i zaczyna się jego szabrowanie

 

No dobra, na siłę zawsze można jakąś historyjkę zmyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne mi szabrowanie z palnikiem w ręku do cięcia płyt pancernych. Nic tylko siąść i ciąć kilkadziesiąt milimetrów utwardzanej stali. Powodzenia. Poza tym jeśli czołg miał być szabrowany, dlaczego zostawiono silnik i skrzynię biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w bok wbił mu się szalony motocyklista Skąd się oni biorą? Nigdy nie wiadomo.

-------

Cóż, MIG zrobił taki model, ale przecież można wziąć w rękę piłkę modelarską i pociąć go tak, jak trzeba, porozrzucać bardziej części... O ile ktoś lubi kroić tyle żywicy. Ogólnie model efektowny, ładnie spalona farba, guma. I śliczne kwiatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rankiem czołgi Pz. III i Pz. IV oraz działa szturmowe były gotowe do natarcia. Wkrótce potem na pozycje pułku przybyły działa samobieżne 105mm ("Wespe" - przyp. autora), które rozpoczęły przygotowanie artyleryjskie. Niedługo potem awarii uległa armata czołgu dowódcy Kampfgruppe Obersturmfuhrera SS Jessena, który zajął miejsce w naszym czołgu. Grenadierzy z pułku "Westland" osłaniali nasze czołgi podczas przejazdu przez gęsty las. Nagle nasz czołg dostał się pod celny ogień działka ppancernego, które zniszczyło wizjer kierowcy. Inny pocisk przebił boczny pancerz i spowodował pożar. Celny ogień sprawił że grenadierzy zaczęli się wycofywać. Ostuf. SS Jessen wyskoczył z czołgu i z pistoletem w ręku zatrzymał piechotę. Ja także wyszedłem z czołgu; znalazłem porzucony MG 34 i zacząłem ostrzeliwać sowietów. Kiedy Iwan (tym mianem określano rosjan - dop. saper) wycofał się, wróciliśmy do Pz. IV. Zająłem miejsce kierowcy i próbowałem urochomić czołg. Wtedy wóz został trafiony kilkoma pociskami 45mm, jeden z celnych zranił Onterscharfuhrera SS Gunthera Ploena. Kiedy nasz czołg był holowany przez działo szturmowe (najprawdopodobniej StuG III - dop. saper) na tyły wjechaliśmy na minę przeciwpanceną! Dopiero wtedy nasza załoga opuściła czołg, w chwilę później jedno z dział szturmowych podpaliło naszego starego Pz. IV aby nie dostał się w ręce Iwana.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ten temat (zestawu Miga ze spaloną "czwórką") bł wałkowany na PWM bodajże. Istnieje zdjęcie, wg którego Mig zrobił swój zestaw, ale w toku dyskusji przeważył pogląd, że zdjęcie powstało przy ściąganiu wraków z pobojowiska i po prostu zebrano na jedną "kupkę" to co rozrzuciła eksplozja.

 

Piszę to co zapamiętałem z tamtej dyskusji, więc linku do zdjęcia nie podam ale według mnie takie tłumaczenie wydaje się wiarygodne.

 

Pozdrawiam

sokol

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pamiętam tę dyskusję na PWM, więc nie będę tu przytaczał jakiś argumentów, tylko pokaże kilka fotek

 

th_375963633eybQAy_ph.jpg

 

th_375965599xKEavN_ph.jpg

 

th_bh0014copy.jpg

 

a ten podobno został zniszczony przez Polaków

 

th_bzura.jpg

 

P.S. tu jest ten link do PWM. Na 3 stronie tego tematu są fotki, na których wzorował się MIG.

 

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=31202&highlight=panzer

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi się z wami zgodzić że takie rozbicie jest niemożliwe

Też się zgodzę, eksplozja wewnętrzna potrafi rozerwać czołg na strzępy. W okolicach gdzie mieszkam można się jeszcze naciąć na kawałki metalu z rozerwanego eksplozją wewnętrzną isu122.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten panzer IV jest bardzo dobrze zrobiony (panzery w takiej formie podobaja mi się najbardziej) . A tu krótki filmik który pokazuje co sie dzieje z czołgiem po wewnetrznej eksplozji.

http://pl.youtube.com/watch?v=5ZAnYYj9orQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu krótki filmik który pokazuje co sie dzieje z czołgiem po wewnetrznej eksplozji.

http://pl.youtube.com/watch?v=5ZAnYYj9orQ

- eee ten film zostal przygotowany przez Raytheon do celow marketingowych...(co oni tam upchali do tego T-72 trudno powiedziec), lepiej sobie "ogladnac" filmy zrobione przez uzytkownikow.

Nie widac dematerializacji czolgow i wielkiego boom. Normalna penetracja...

 

http://pl.youtube.com/watch?v=iyP-Ub2st6s&feature=related

http://pl.youtube.com/watch?v=SUrSh8drGMA&feature=related

&

http://pl.youtube.com/watch?v=glJ1sPhfbzU&feature=related

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat prezentowanego tu modelu, (za co przepraszam modów ) ale pod poniższym linkiem znajdziecie bardzo ciekawe zdjęcia rozerwanych wewnętrznym wybuchem Semovente M43 da 105/25 Bassotto

 

http://www.beute.narod.ru/Beutepanzer/italy/spg/DA_105_25/Da-105_25-1.htm

 

Zwłaszcza trzecie, siódme i ósme licząc od dołu Was zaciekawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.