Skocz do zawartości

MAN F2000 19-403


Krzychu126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym zaprezentować wam kończony model Mańka. W modelu nie zastosowałem spoilerów i tylnego zderzaka celowo, ma to być coś na wzór istniejącego zestawu (dojdzie wywrotka), brak tylnego zderzaka wymusił skombinowanie nowych mocowań/obudów tylnych lamp. Model wyposażyłem w felgi Super Single z przodu, rama otrzymała skromne okablowanie - układ hamulcowy, poduszki tylne. Lakier nie powala ale za Chiny ludowe bezbarwny nie chciał współgrać z kolorem... Zmywałem, szlifowałem i malowałem kilka razy i nic... Bezbarwnego nie ma.

 

Dobra jedzim z fotami:

 

Na zewnątrz (foty w słońcu):

100_5909.jpg

100_5910.jpg

100_5912.jpg

100_5913.jpg

100_5914.jpg

100_5915.jpg

100_5916.jpg

100_5917.jpg

 

Studio (foty z lampą):

100_5928.jpg

100_5929.jpg

100_5932.jpg

100_5933.jpg

100_5935.jpg

100_5922.jpg

100_5924.jpg

100_5927.jpg

100_5926.jpg

 

A tu zapowiedź wspomnianego zestawu:

100_5918.jpg

100_5919.jpg

100_5920.jpg

 

Przedni zderzak coś krzywo siedzi... Będzie trzeba się tym zająć.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik robi bardzo pozytywne wrażenie. Z naczepą wygląda jeszcze lepiej. Jak już parę razy mówiłem, lubię te zwyczajniejsze ciężarówki bez opływowych plastików i innych spoilerów. Zdziwiły mnie kominy. Chyba nie widziałem takiej ciężarówki z takim wydechem - ciekawe. Jak na ironie z tym zderzakiem Twoja ciężarówka wygląda bardziej realistycznie (w moim odczuciu). Po ferrarce mam skrzywienie do skórki pomorańczowej a u Ciebie chyba lekka występuje. Poza tym, ja bym go trochę zmarnował, bo się strasznie wypięknił;] Robiłeś wash silnika? Ogólnie bardzo fajny!

 

PS. był gdzieś warsztat tego modelu?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pełen podziw Jak przysłałeś mi na gg zdj samych ram nie spodziewałem się ze tak genialnie to wyjdzie po posadzeniu kasty!!!Popraw tylko zderzak i bydzie miodzio

no to co.... dalszych sukcesów i kolejnych projektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa! Model wyglada naprawde super i przede wszystkim starannie zrobiony. Naczepa tez sie prezentuje bardzo dobrze szczegolnie z tym okablowaniem.

P.S. Tam na ktorejs z fotek jest jeszcze bardzo fajne Volvo, czy jest moze ten model gdzies w galerii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Model wyszedł ci bardzo fajnie, aczkolwiek kolor mi nie pasuje ale to kwestia gustu. Mam tylko jedno ale, ale czemu nie ma warsztatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie i czysto zrobiony Maniek, fajnie prezentuje się w zestawie z naczepą Minus za skórkę pomarańczy na kabinie - przydała by się jej solidna polerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancki ,ale za Chiny ludowe ,nie pasują mi do nie go te kominy ,jakoś do auta budowlanego ni chu chu ,poza tym ładny czysty i przyjemny dla oka modelik

 

Ps: Volvo było prezentowane w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiły mnie kominy. Chyba nie widziałem takiej ciężarówki z takim wydechem - ciekawe.

To standardowe kominy w tym modelu, Formel Six i Iveco Covboy też takie mają.

 

Poza tym, ja bym go trochę zmarnował, bo się strasznie wypięknił;] Robiłeś wash silnika?

Na tym się nie znam, washa nie robiłem.

 

P.S. Tam na ktorejs z fotek jest jeszcze bardzo fajne Volvo, czy jest moze ten model gdzies w galerii?

Galeria jest na forum, poszukaj

 

Mam tylko jedno ale, ale czemu nie ma warsztatu?

Nie było bo to miał być projekt który premierę miał mieć na konkursie jednak potoczyło się inaczej.

 

Minus za skórkę pomarańczy na kabinie - przydała by się jej solidna polerka Rolling Eyes

Na kabinie nie ma bezbarwnego bo gryzł się z kolorem, w rzeczywistości nie widac takiej skórki. Dziękuję za komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyzwoicie wygląda, choć widać chyba ślady po pędzlu na zderzaku, jakiś zaciek na prawym tylnym błotniku i coś dziwnie wygląda zbiornik paliwa. Ale ogólne wrażenie dobre i podobają mi się zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładnie, tylko czy przednie koła nie powinny mieć szerokich opon?

Masz rację opony SS są szersze jednak nie miałem takich więc poszeszyłem felgi a opony zostawiłem zwykłe - to popularny zabieg. Z boku nie widać różnicy.

 

Model swietny! ale.....

 

przedni zderzak troche krzywo wisi....

Zderzak w miarę możliwości postaram się poprawić

 

Dzięki panowie za komentarze dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśne Krzychu, co Ci ten zderzak tak patrzy w niebo. Rozmarzył się?? Co się działo z bezbarwnym, że piszesz, że nie współgrał? I na koniec, troszkę szkoda, że go nieco nie wybrudziłeś, bo pod wanną fajnie by taki wyglądał. Z drugiej strony, każdy ma swoją filozofię budowania...

Co będzie następne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zderzakiem powalczę, jest do zrobienia. Lakier bezbarwny na zielonej bazie po prostu się marszczył i pękał, psikałem cienkimi warstwami a on nadal się marszczył, szlifowałem to i psikałem znowu i to samo, malowałem od nowa i tak w kółko... Spreje tej samej firmy więc nie wiem co mogło sie dziać...

 

 

Co będzie następne?

No dalej będę dziobał wywrotkę... Poza tym na warsztacie jest VW T3 Camper, Nissan 300ZX Convertible i Volvo FH 8x4

Będę kończył zaczęte projekty bo czeka jeszcze Porsche 962C, Scania 141 i dwa komplety felg do których coś trzeba by było wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Kwestia zderzaka i lakieru już została poruszona. Dodam tylko że, model jest "prosty", bez żadnych dodatków przez co wygląda świetnie. Miło na niego się patrzy. Bardzo mi sie podoba. Życzę kolejnych sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Maniek, mam pytanie-- czy kabina otwiera się swobodnie? Bo w moim nie daje się ( chyba że ba chama) a szkoda bo napracowałem się przy motorze i go nie widać. Fajnie by wyglądały obok siebie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu126 napisał:

Scania 141

 

 

 

mniam Very Happy

Bardzo mi się podoba ale nie chciałbym jej skopać więc jeszcze się nie brałem za nią

 

mam pytanie-- czy kabina otwiera się swobodnie?

Tak, kabinka uchyla się swobodnie, może za głęboko wsadziłeś podłogę do kabiny że haczy o zderzak lub zderzak coś masz nie teges...

 

Dzięki chłopaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dalej będę dziobał wywrotkę... Poza tym na warsztacie jest VW T3 Camper, Nissan 300ZX Convertible i Volvo FH 8x4

Będę kończył zaczęte projekty bo czeka jeszcze Porsche 962C, Scania 141 i dwa komplety felg do których coś trzeba by było wybrać

Masz Ty tego trochę narozpoczynane Mnie powoli rośnie góra poczekalni na stoliku. I nie chcę rozpoczynać niczego, póki nie skończę Turbostara, bo mam tendencje do rozpoczynania i niekończenia A chodzi za mną jakaś osobóweczka (najchętniej Mercedes) i amerykaniec. Tak się po relacji copycata napaliłem i nie dość, że mam już coś na stoliku, to wypatrzyłem chyba ze trzy pozycje do kupienia na to konto.

Powodzenia w budowie i... może warsztacik FH-acza...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.