Skocz do zawartości

U-Boot U-2540 Type XXI - Revell 1:144


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

No i nadszedł czas na kolejną galerię. Model może nie jest profesjonalnie wykonany, kilka baboli pewnie się pojawiło na które nie zwróciłem uwagi ale z każdym projektem staram się zwiększać doświadczenie. Opisywać nie będę ponieważ prawie wszystko znajduje się w warsztacie. Zdjęcia może nie są profesjonalnie wykonane ale no niestety brak sprzętu robi swoje. Już przy pierwszym transporcie modelu odłamały się niestety wszystkie anteny na kiosku ale udało się w miarę poprawnie przymocować ponownie.

 

Więc może przejdźmy do zdjęć a później do Waszej krytyki lub chociaż kilku słów pochwał :P

 

67_zpswynmqpqb.jpg

68_zpsmqrxff8h.jpg

69_zpszsshka60.jpg

70_zpshubwv2b4.jpg

71_zps4utypg2o.jpg

72_zpseinbsnj4.jpg

73_zpsfopdgec1.jpg

74_zpsnr0f2xxt.jpg

75_zpslgvemudr.jpg

76_zpsi32xtw5y.jpg

77_zps2hjmadei.jpg

78_zps51pbfnkm.jpg

79_zpskhxwvy29.jpg

80_zpsmgtsd5vb.jpg

81_zpsyh0tvvg1.jpg

82_zpst5nr7saw.jpg

83_zpscpvhd6df.jpg

84_zpsvxxugbjv.jpg

85_zpsqdotgprr.jpg

86_zpso8qdzxw9.jpg

87_zps0jakjdyc.jpg

88_zpskyqoiwzr.jpg

89_zpsnmsq7mtj.jpg

90_zpsufejibqk.jpg

 

Pewnie wielu z Was "przyczepi" się że jest zbyt czysty i błyszczący ale mnie bardziej takie modele się podobają i o gustach nie powinno się dyskutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co w warsztacie pytales o bandere zeby w koncu przyczepic taka ktora nie pasuje? ;) Jezeli juz koniecznie chciales dac bandere Kriegsmarine, to trzeba bylo usunac ten amerykanski numer na nim.

Co do reszty, to uzyskanie czegos z tego beznadziejnego zestawu wymagaloby sporych umiejetnosci i nakladu pracy (zwlaszcza jezeli chodzi o wnetrze, ktore raczej przypomina domek dla lalek niz model w dosc duzej jakby nie bylo skali 1:144).

Nawet na kadlubie widac sporo niedorobek np. nideomalowane i/lub rozmazane czarna otwory przelewowe, krzywe peryskopy i anteny etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się na wielu forach, wielu "fanatyków" okrętów podwodnych itd o tę banderę i 90% z nich mówiła bym przykleił tę która jest.

Jeśli chodzi o anteny to pisałem, że się wyłamały i lepiej przykleić się nie udało. Wnętrze może i za czyste ale widziałem bardziej czystsze kolory w wykonaniu tego modelu.

Rozmazane/niedomalowane otwory wyciągnęło makro, w rzeczywistości nie rzucą się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się na wielu forach, wielu "fanatyków" okrętów podwodnych itd o tę banderę i 90% z nich mówiła bym przykleił tę która jest.

Bez swastyki, prosta jak decha i krzywo przyklejona... Chyba nie o taką banderę im chodziło

Wywal bo jest tragiczna i szpeci model...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić, no szału nie robi, ale jest lepszy od poprzedniego, więc poruszasz się we właściwym kierunku. Więcej staranności, nie lubisz szrotów, Twój model Twoja sprawa, ale pociapane otwory przelewowe i jakieś gluty czy włoski poprzyklejane do kadłuba to już leka przesada. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, bierz sie do roboty i żeby mnie to było przedostatni raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przedostatnim zdjęciu przypadkowo paproch się znalazł, już go oczywiście nie ma. W następnych rurach (jeśli się pojawią) otwory przelewowe będą przewiercane/wyszlifowane z wewnętrznej strony bo z malowaniem było dużo roboty, mimo iż inaczej mi się wydawało. Bandera będzie zdjęta i maszt pozostanie pusty. Następny model w kolejce do skończenia to Musashi, czeka na ostatnie elementy z blaszek, działka, kotwice, łańcuchy oraz relingi. Później malowanie części nadwodnej oraz pokładu i do gabloty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że w rzeczywistości wygląda dużo lepiej. Jednak to prawda, że zdjęcia czasami naprawdę bardzo przekłamują. Banderę wywaliłem w ostatniej chwili, do gabloty schowany będzie bez jakiejkolwiek bandery

 

Mam nadzieję, że rura dojechała cała i zdrowa

 

Pewnie i tak za słabą konkurencję zrobiłem profesjonalnym modelarzom bo żadnej informacji o wyróżnieniu nie dostałem ale myślę, że Musashi 1:350 już będzie dzielniej walczyło do końca ;)

 

Staram się usprawniać swój warsztat o nowe narzędzia i techniki więc "cały czas do przodu" oraz "szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla a co!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak za słabą konkurencję zrobiłem profesjonalnym modelarzom...

Właśnie okrętów było co kot napłakał... na palcach obu rąk można było policzyć. Z podwodnych to jeden fajny Seehund był i wsio. Mi się bardzo podobała super mini-dioramka mikroskopijnej Mątwy, niestety za słaby obiektyw mam w aparacie żeby sensowna fota wyszła a za daleko ją położyli. Z okrętów wszyscy się najbardziej zachwycali Liberty co wyrzeźbił swego czasu Rhayader - na żywo robi imponujące wrażenie. Jak nie dostanie za niego pucharu to znaczy że jury to jakieś ślepce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie było osobiście w Bytomiu niestety, miałem wcześniej inny wyjazd zaplanowany niestety. Nie łamię się, to tylko w pewnym sensie zabawa a zacząłem wystawiać modele przede wszystkim by ludzie mogli sobie obejrzeć ;) Ale skoro mówicie że na żywo lepiej wypadła rura to się ciesze ;)

 

W chwili obecnej dłubie przy blaszkach potrójnych karabinów do Musashi, w środę może uda się pomalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Może i w Bytomiu nic nie dostał ale za to w Koszalinie na BFM małe wyróżnienie:

 

11117483_10203986422491171_970516885_n_zpszlmew6ww.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Podczas V Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego w Koszalinie 2016 model otrzymał nagrodę w kategorii "Bałtyk w ogniu".

 

Bardzo dziękuję!

 

1_zpsgva1ecbr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.