Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 9 "Famo" - Revell 1/72


Marcin93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kolejny model na warsztacie, tym razem będzie to raczej szybki projekt. Nie przewiduje do niego żadnych dodatków, po za tym co wrzucę mu na pakę, więc model będzie klejony prosto z pudła. Składa się bardzo przyjemnie, wszystko pasuje, praktycznie jest jak "klocki lego". Mimo tego, że to sakla 1/72 to famo ma dość spore rozmiary

 

p2021322.jpg

 

p2021319.jpg

 

p2021293.jpg

 

p2021303.jpg

 

p2021314.jpg

 

 

Kamuflaż planuje zrobić trójbarwny, ale jeżeli ma ktoś lepsze pomysły to proszę o jakieś zdjęcia i linki do ciekawszych malowań Na razie tyle, pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamuflaż planuje zrobić trójbarwny, ale jeżeli ma ktoś lepsze pomysły to proszę o jakieś zdjęcia i linki do ciekawszych malowań

Marcin nic ciekawszego niż trójbarwny kamuflaż nie istnieje No chyba że jakieś tęczowe sf. Ale mam nadzieję że to nie wchodzi w grę A dokładniej te kamo to jaki teatr działań, czas itp. Coś konkretnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przepraszam, że dopiero teraz aktualizuję. Jak widać famo dostał kolorki, obicia, cieniowanie, brudzenie itd Pozostało załadować pakę (dla tego też jest ona słabo ubrudzona bo i tak ładunek zasłoni ściany boczne), wymienić skrajniki, wkleić kierownicę, podmalować detale, złożyć gąski i ubrudzić układ jezdny i to chyba na tyle będzie . Później dojdzie jakiś podstawek co by samotnie nie stał na polce

Bez zbędnego gadania kilka fotek

 

p2191408.jpg

 

p2191390.jpg

 

p2191414.jpg

 

p2191412.jpg

 

p2191398.jpg

 

p2191399.jpg

 

 

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziękuje bardzo za miłe komentarze Ciesze się, że Wam się też podoba. Famo już prawie skończone zostały ostatnie podmalunki, poprawki i chyba będzie na tyle. Wiem i jestem świadom niedopracowań, np reflektory lub też ta nieszczęsna poręcz za siedzeniem kierowcy, niestety nie wyszło tutaj mi super, ale postaram się ją przykryć jakimiś bambetlami :( Kilka fotek mam nadzieje, że nie popsułem

 

p2211474.jpg

 

p2211456.jpg

 

p2211461.jpg

 

p2211440.jpg

 

p2211444.jpg

 

p2211465.jpg

 

p2211478.jpg

 

p2211435.jpg

 

 

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ładnie się to prezentuje jednak weź i usuń te obicia na masce. Są w nienaturalnych miejscach i model wygląda jakby miał "ospę". Idąc za ciosem. Z zewnątrz poobijany, a w środku ,na pace, farba z fabryki... Zrób coś z tym i będzie gites. Poręcz... no cóż możesz ją jeszcze wymienić na cienki drucik miedziany czy inny. Aha... Weź jeszcze hak holowniczy poobijaj, bo za nowo wygląda, a powinien być baaardzo poobijany wręcz do gołego metalu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego zrobiłeś Famo po ataku dzięcioła? może trochę tych odprysków, zwłaszcza na masce da się zamaskować. pamiętaj, że milimetr obicia na modelu to 72 milimetry w przyrodzie :-) no i jeszcze jedno - szpara między paką a szoferką. nie powinno jej być i błotnik powinien stanowić ciągłą linię. moze jeszcze da się coś zrobic. poza tym bardzo pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest lepiej, ale jeszcze jakbyś usunął trochę tych obić z burt, z zewnatrz, to byłoby gites. I bardziej pozdzieraj tą pakę od wewnątrz - przecierz ona powinna być baaardzo wyeksploatowana. Zwykłe przyczepki, których używa się raz na jakiś czas są dość mocno "styrane", a co dopiero sprzet wojskowy na fronice przy brakach w zaopatrzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beczkę postaw lub daj kliny, bo będzie latała jak .. po pustym sklepie, szkoda, że koła schowałeś pod plandekę, mogłeś je postawić jedno koło drugiego lub na sobie. Wrzuć tam coś jeszcze: skrzynki, jeszcze jedną beczkę, ... trochę pusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.