Skocz do zawartości

Volvo FH 4 "Relentless"


tomeka6

Rekomendowane odpowiedzi

W miedzyczasie prac nad Stralisem zaczalem kolejny projekt. Z poczatku nie myslalem serio zeby to zrobic, ale po dokladniejszych przemysleniach i kalkulacjach doszedlem do wniosku - dlaczego nie? Kabina jako konwersja pochodzi od Emeka (z niewielkimi przerobkami "po mojemu"), reszta bedzie budowana od podstaw, tzn. rama, zawieszenie, buda i wszystko co sie znajduje dookola. Do modelu jeszcze dojdzie przyczepa Limetec (5 osi), tez zbudowana od podstaw.

 

CSC_3322_zpsfbe01055.jpg

CSC_3633_zpseb280c48.jpg

CSC_3634_zpsf692623b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie boję się o ten projekt bo tomek robi modele perfekcyjnie ale należy uzbroić się w cierpliwość. Tak jak napisał kolega voseba artystów się nie pogania ;)

Podziwiam Twoje umiejętności i to jakie nietuzinkowe modele robisz. Trzymam kciuki za ten model i Iveco. I oczywiście czekam na aktualizację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:benc:

Nie boję się o ten projekt bo tomek robi modele perfekcyjnie ale należy uzbroić się w cierpliwość. Tak jak napisał kolega voseba artystów się nie pogania ;)

Podziwiam Twoje umiejętności i to jakie nietuzinkowe modele robisz. Trzymam kciuki za ten model i Iveco. I oczywiście czekam na aktualizację

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

No to zapowiada sie uczta. Po oznaczeniu 750 to raczej FH16 niz zwykłe FH. Szykujesz to na podstawie jakichś papierów, zdjęć? Trzymam kciuki, siadam i czekam na postępy.

 

Pozdrawiam (tym razem z południa)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regis, mam wystarczajaco duzo danych technicznych nowego FH, zdjecia, wymiary, rozstawy, itp. Moj model bedzie oparty na rozstawie osi 4800 mm, wersja 6x2. Na napis "750" nad szyba nie patrz, bo bedzie to i tak zamalowane, ale...FH 16 bedzie tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

FH16 i 5 osi z Limetec ... pachnie Skandynawią. Mam rację? No Kolego, szykuj sie na front anty-włoski ;-) i szoruj z tym Wikingiem.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tomaszu

 

Nie załapałem się do pierwszego rzędu ale biorę lornetkę i będę się przyglądał z loży vipów.

Znając już twoje wcześniejsze prace nie będzie co komentować ale proszę o duże ilości zdjęć i opisów chcę się jak najwięcej nauczyć od mistrza.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falarek, Emek twierdzi, ze 1/25, z moich obliczen wynika, ze rama, buda i wszystko inne w tej skali bedzie deczko za male. Moim zdaniem nie jest to do konca skala 1/25, poniewaz wszystko ze skali 1/24 wyglada idealnie w tym modelu, juz przymierzalem. Zalozylem probnie moje SSy do tego fh (nie te smieszne od naczep Italeri) i wygladaly wrecz idealnie.

 

Regis - masz racje, a dokladnie Finlandia, moj ulubiony styl i logiczne rozwiazania jezeli chodzi o dopuszczalna dlugosc zestawu, funkcjonalnosc i szeroki zakres zastosowan zabodow. Limetec albo Ekeri, jeszcze nie zadecydowalem....

 

Kangurek - dzieki za mile slowa, ale jeszcze zobaczymy co z tego modelu wyjdzie. Z poczatku nie bralem nawet pod uwage uzycia czegokolwiek z Emeka, ale tak patrzac na mizerie z Italeri, to Emek ma o wiele lepiej zachowane proporcje jezeli chodzi o kabiny, wiec pomyslalem, czemu nie moznaby uzyc wlasnie kabiny i reszty zrobic samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
codziennie jestem na forum i codziennie przeglądam twoje warsztaty bo bardzo mi sie podobaja twoje projekty i z niecierpliwością czekam na dalsze prace

 

Dzieki za komentarz . Nie mam za wiele czasu na modelarstwo, stad dlugie przestoje w aktualizacjach. Jak dopieszcze jeszcze kilka szczegolow to dam kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.