Skocz do zawartości

Kalkomania (wszystko o Kalkomanii itp...)


Majek

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak rozumiem:

1. Drukujesz wzór kalkomanii na zwykłym papierze.

2. Kserujesz w ksero punkcie na specjalnym papierze do kalek.

3. Naklejasz na model i cieszysz się efektem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 390
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Andrzej wyjmij Scanie z DOTa bo sama z niego wyjdzie

 

 

Nic tylko spróbować! Zrobię tym sposobem kalki na magnumkę i peterbilta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem:

1. Drukujesz wzór kalkomanii na zwykłym papierze.

2. Kserujesz w ksero punkcie na specjalnym papierze do kalek.

3. Naklejasz na model i cieszysz się efektem

dokładnie tak

 

Ja drukowałem kalki do MiGa-21bis na swojej drukarce i wyszło (HP 5150)

Ja mam HP 5110, ale efekt druku jest taki jak Majek opiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam hp 3745 , hehe też już dawno myślałem o drukowaniu kalkomanii, ale zawsze był jakiśproblem a to papieru nie można było dostać, a to nie wiedziałem jak się do tego zabrać, ale teraz już wiem i chyba najłatwiejszy sposób wydaje mi siętaki jaki Andrzej przedstawił, tylko mam teraz pytanko gdzie by tu taki papier dostać do kalek najlepiej gdzieś w necie ( może być w Polsce ), obojętnie jakiej firmy aby był dobry pod te ksero jak Andrzej napisał... Czekam na odpowiedź

 

P.S

Na każdym kolorowym ksero mi to odbiją ? Np. u mnie na ulicy jest takie ksero co choćby dokumenty ludzie sobie kserują, książki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegos czasu usiluje kupic przezroczysty do laserowki... W najgorszym razie bede ciagnal ze Stanow' date=' tylko boje sie trasnportu. W sumie to tylko papier, wiec moze sie pogiac, zawilgnac itd...[/quote']

Coś dla Ciebie Majek:

http://www.ww-model.pl/main.php?tekst_made=234

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S

Na każdym kolorowym ksero mi to odbiją ? Np. u mnie na ulicy jest takie ksero co choćby dokumenty ludzie sobie kserują, książki itp.

Odbitki można zrobić na każdym ksero, tylko aby jego właściciel zgodził się na toł. W moim przypadku obleciałem około 20 punktów zanim zgodzili się skserować na tym papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sobie zamowilem...

 

Ja też już sobie zamówiłem 2 arkusze

A co powiecie o taki cudzie ? Szukałem czegoś jak najmniejszego i najlepszego no i oczywiście kolor.

 

http://www.allegro.pl/item214940369_samsung_clp_300_laser_kolor_nowe_sklep_f_vat_.html

 

Nie znam sięna drukarkach, może wy coś znajdzie do 800 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna drukareczka. Taka wlasnie mam. Jest relatywnie tania w eksploatacji, bo oddzielnie dokupuje sie poszczegolne tenery (to juz jest chyba standard), ale i oddzielnie wymienialny jest modul wywolywacza/utrwalacza. Ceny poszczegolnych elementow tez nie sa jakies kosmiczne. I jeszcze nie mialem z nia zadnych problemow. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wtedy jeszcze jej nie mialem. Te kalkomanie drukowalem na czarno-bialej. Chcialem zrobic probe kolorowego wydruku, ale nie mialem odpowiedniego papieru. Ten z Techmodeu, jak juz wczesniej pisalem, nie jest przeznaczony do druku laserowego i troche ryzykowalem uszkodzeniem bebna, prawde mowiac. Laserowka kolorowa ma jeszcze wyzsza temperature utrwalania niz czarno-biala, wiec juz sie nie pokusilem o jakiekolwiek proby. Ale jak dojdzie do mnie papier Bare-Metal, to napewno cos wydrukuje, tak dla testu nawet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie wina drukarki ale tuszu?

Nawet napewno. A z cala pewnoscia tusz ma duze znaczenie. Chcialem razu ktoregos nadrukowac sobie na kolorowo. Wtedy tez jeszcze nie mialem tego Samsunga, wiec jezdzilem po punktach poligraficznych. Tylko, ze kazdy bal sie wlozyc ten moj papier do laserowki (wcale sie nie dziwie), wiec stwierdzilem, ze sprobuje jeszcze raz na atramentowce. W jednym z tych punktow uslugowych, Pan powiedzial mi, ze ma takie specjalne tusze - jakos je nazwal, juz nie pamietam, costam-pigmentowe (pytanie tylko, czy takie tusze mozna kupic do dowolnej drukarki?). I wydruk faktycznie wyszedl dobrze - w sensie, ze sie rozmazywal, ale np. kolor zolty wyszedl strasznie cienko. Dopoki kalka byla na papierku, wsyztsko bylo ladnie, ale po polozeniu jej na model, zolte fragmenty byly prakrycznie niewidoczne. Fakt, ze kalka byla polozona na ciemne tlo, ale nie zmienia to faktu, ze wydruk na atramentowce sie nie sprawdzil... Ciekawy jestem, jak wyjdzie drukowanie laserowe i jak ciemne tlo bedzie wplywalo na intensywnosc koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak dojdzie do mnie papier Bare-Metal, to napewno cos wydrukuje, tak dla testu nawet...

No to fajnie zobaczymy jak Ci pójdzie na tej twojej drukarce, bo prawdopobnie będę miał taką samą, przejżałem kilka for o tej drukarce i z tego wynika że ma średnio ocenę 8/10 9/10, czyli bardzo dobrze.

P.S

Rozumiem, że przy teście spróbujesz druknąć coś kolorem na BMF'ie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, do mnie papier juz dotarl. W wolnej chwili przystapie do jakiego tesu...

Hmm no to czekamy ... A do mnie jeszcze nie dotarł i nawet mi żadnego maila nie napisali ani nic, chyba ja będę musiał do nich napisać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam pytanie, czy znacie może jakiś cudowny sposób na usunięcie zanieczyszczeń z kalkomanii, otóż przy modelu dostałem piękny arkusz kalek, ale okazało się, że 2 z nich są jakoś dziwnie czymś lekko pobrudzone, a o kalkach na deskę rozdzielczą to nie wspomnę ( dziurawe jakieś były ), ot tak to się prezentuje:

 

046ada4adf4cc154.jpg

 

9a616cc7538ba80a.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado - Przecież ta kalka jest łogromna nie prościej sobie maskę druknąć czy nawet zamaskować tasiemką to zielonkawe a literki odwzorować na zwykłym papierze do kalek ?

250 sztuk to faktycznie troszku sporo

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado - Przecież ta kalka jest łogromna nie prościej sobie maskę druknąć czy nawet zamaskować tasiemką to zielonkawe a literki odwzorować na zwykłym papierze do kalek ?

250 sztuk to faktycznie troszku sporo

Pozdrawiam

Teraz gdy posiadam papier do drukowania kalkomani to sam bym sobie je zrobił. Jako że nie posiadam laserówki, zrobił bym kolorowe ksero na tym papierze i było by po kłopocie W tamtym czasie nie wiedziałem, że można tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.