Skocz do zawartości

Kalkomania (wszystko o Kalkomanii itp...)


Majek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 386
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

Przede wszystkim kladziesz je na idealnie gladka, blyszczaca (polakierowana polyskiem, posidoluxowana, cokolwiek - im gladsza i bardziej blyszczaca, tym lepiej) powierzchnie tak, zeby sie dobrze wylozyly (przykleily), nie bylo pecherzy powietrza itd... Nastepnie lakierujesz caly model z polozonymi juz kalkomaniami. Wtedy calosc ma jednakowa fakture i kalki nie blyszcza sie bardziej niz np. caly model. A jak polozysz mat, to nic sie nie bedzie blyszczalo. Ani kalki, ani model. Rozumiesz? Niektorzy jeszcze na kalkomanie klada Sidolux, ale ja akurat tego nie stosuje (glownie z lenistwa )

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Apropo kalek i ja am jedno, a wzasadzie dwa pytanka:

1. Czy znacie jakiś sposób na stare lekko popękane kalki aby nie rozłaziły się przy nakładaniu na model

2. Poszukuję osoby lub firmy która wykona kalkomanię na zamówienie, znacie kogoś takiego Czy ktoś z Was zamawiał w Techmodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy znacie jakiś sposób na stare lekko popękane kalki aby nie rozłaziły się przy nakładaniu na model Question

 

Spróbuj przed naniesieniem na model , jeszcze na kartoniku kalki polakierować cienką warstwą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi

Też myślałem nad tym aby polakierować kalki, ale wolałem najpierw się popytać.

 

Ps.

Właśnie dostałem odpowiedź z Techmodu:

"Szanowny Panie, minimalny nakład kalkomanii to 250szt."

Kurna musiałbym zrobić 125 betoniarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado:

ile bedzie te 250 kosztować?? Zawsze mozesz potem spredawać

Ceny Techmod nie podał, ale i ja narazie się nie pytałem.

Ciekawe kto kupiłby odemnie pozostałe 248 kalek

 

86a52eeadfbea291.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was Koledzy, pytanie ogólnie może już oklepane, myślę sobie nad jednym projektem w którym będzie potrzeba wykonać na kabinie odzwierciedlenie orginalnego rysunku z 1:1 a w modelu to 1:24 i tak :

1. czy szukać firmy co machnie mi kalkomanie na zamówienie

2. poszukać dobrego artysty co zrobi rysunek wg orginału

3. czy może mam sobie zrobić ten model bez odwzorowania orginału??

 

W zarysie to chodzi mi o elementy lokomotywu na kabinie FH16.

 

Pozdr Marcus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim musisz zadać sobie ptanie czy sprawi Ci satysfakcję że ktoś pomaluje Twój model i czy wato wydać tyle kasy Zastanawiam sie też czy nie nazwać taki model - pracą zbiorową Wykonanie kalkomani artystycznych też nie będzie tańsze, trzeba liczyć się z wydaniem kilku stówek, ale to Twoja sprawa co zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to masz dwa wyjscia... Mozesz zrobic sobie maski. Przygotowujesz sobie plik w jakims wektorowym programie, np. w Corelu, jedziesz z tym do jakiejs agencji reklamowej i wycinaja Ci to elegancko ploterkiem na folii samoprzylepnej jakiej tylko sobie wybierzesz - cienszej, grubszej, itd...

Mozesz tez kupic papier do nadruku kalkomanii, tylko taki do laserowek, i robisz jak wyzej. Jedziesz z tym zdjeciem i papierem do agencji i kazesz sobie wydrukowac toto na laserowce kolorowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak w temacie czy nakładając go pod kalki pokrywamy całą powierzchnię skrzydła (kadłuba itp.), cały model czy li tylko pod same kalki?

Ja robiłem przy zero tak: po nałożeniu przybrudzeń, nacieków etc. dałem lakier błyszczący (humbroll) na to wycięte idealnie do rysunków kalki i na to lakier bezbarwny-pactra. Efekt zero błyszczeń kalek.

Przy komecie tak: po pomalowamiu i zmatowieniu-postarzeniu powierzchni-lakier bezbarwny pactra mat+odrobinka talku, na to sidolux tylko pod kalki i na koniec bezbarwny matt pactra a efekt kalek gorszy niż w przypadku zero.

Jak to robić?

Pomóżta chopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrudzenia powinno się robić na już położonych kalkomaniach.

 

Co do Sidoluksu - do tej pory korzystałem z iego przy małych modelach i nakładałem go na cały model. Nie wiem, czy będą różnice jeżeli położy się go tylko w miejscu kalkomanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.