Skocz do zawartości

Aerografy - podstawy, modele, konserwacja


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was szanowni koledzy o radę, zaznaczam że jestem całkiem zielony w tym temacie. Chcę zacząś zabawę z aerografem, czy taki zestaw jest dobry na początek? http://allegro.pl/kompresor-z-butla-aer ... 23088.html

Proszę o Wasze odpowiedzi.

 

Pozdawiam!

Witek

 

Zestaw jak najbardziej dobry, tylko ja bym chyba wolał złożyć go samodzielnie z innym aerografem. Zaoszczędzisz około 70 zł, będzie to podstawa do późniejszego zakupu markowego aerka. Zobacz propozycje z postów Roberta Ostrowskiego, do tego trzeba dorzucić wężyk który ma z obu stron końcówki 1/8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

czy to jest dobra firma http://allegro.pl/kompresor-mini-sprezarka-4bar-straus-i2007659796.html mam na mysli straus. Czy nie warto się w to pchać.

 

A może to http://allegro.pl/mini-kompresor-do-aerografu-z-butla-3l-aerograf-i1994756098.html

 

Zastanawiam się nad wyjściem hardcore czyli olejowy lub bezolejowy http://allegro.pl/kompresor-olejowy-sprezarka-9l-126l-min-powermat-i1979596412.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o takich mini kompresorach i aerografach

http://allegro.pl/zestaw-do-malowania-a ... 59114.html

i

http://allegro.pl/kompresor-do-aerograf ... 41521.html

???

szkoda te kilka pesos na taka prowizorkę /chodzi mi o te inhalatory one służą do inhalacji /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić w Warszawie dyszę 0,3 do aerografu Tg130 bo przy wkręcaniu ułamał się gwint od dyszy

 

Zajrzyj do Martoli,Jadaru albo Tora Tora zapewne gdzieś dostaniesz

I rada na przyszłość ,tę dyszę wystarczy dokrecić palcami bez użycia kluczyka a jego samego używaj tylko do odkręcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś wie gdzie można kupić iglicę do aerografu EW-770 ? Szukam i szukam i nie mogę znaleźć :/

 

Znalazłem na allegro, firma powietrzny.com

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam do was koledzy parę pytań odnośnie aerografów .

Czy ten Aerograf z tym bocznym zbiornikiem to taki " bajer " czy może lepiej się nim maluje ?

A i czy może ktoś używa lub wie coś na temat tego mini filtra ? Jest jakaś różnica czy też to jakiś niepotrzebny bajer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam pytanko do znawców tematu. Czy jako modelarz odczuję różnicę oprócz ceny między H&S Evolution a Infinity? Czy różnica ponad 300 zł. warta jest swej ceny? Przez 15 lat malowałem "ruskiem", potem jakimiś pseudo-iwatamni. Chcę się przesiąść na coś lepszego i nie wiem czy warto dopłacać do Infinity...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie mogę doszukać się informacji dotyczących mycia aerografu innymi środkami niż dedykowane lub Cleanlux-em.

Na temat Cleanlux są różne opinie z tych negatywnych to, to, że uszkadza powlokę chromowaną aero.

Będą dziś w markecie zainteresował mnie Szop 2000, zaciekawiło mnie to, że prócz usuwania powłok emaliowych, można go stosować na róże powierzchnie w tym stal szlachetną, powierzchnie chromowane.

Co sadzicie o tym środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie mogę doszukać się informacji dotyczących mycia aerografu innymi środkami niż dedykowane lub Cleanlux-em...

Najpierw trzeba wiedzieć czym malujesz?

Jeśli olejnymi to benzyna lakowa jest wystarczająca i bezpieczna.

Jeśli akrylami to albo bezpiecznie rozpuszczalnikiem dedykowanym do farb

albo... i tu każdy stosuje coś innego, słyszałem już o rozpuszczalniku nitro, zmywaczu Wamoda, Cleanluxie itp. Ja używam (kupionego za 5 zł/0,5 litra) "Płynu do czyszczenia pędzli". Wszystkie te środki nie są jednak obojętne dla gumowych uszczelek w aero, które raz w roku trzeba raczej wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie Humbrol,

 

Teraz do czyszczenia używam White Spirit , szukam środka do gruntownego "odmoczenia" aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie Humbrol,

 

Teraz do czyszczenia używam White Spirit , szukam środka do gruntownego "odmoczenia" aero.

 

Jak pisałem ja jestem bardzo zadowolony z "Płynu do czyszczenie pędzli i narzędzi" Kupiony w hipermarkecie budowlanym, nazwa jakoś tak na "Ca.."

Przy pierwszym myciu ze środka wyleciały farfocle z kilku farb, nawet sprzed miesiaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Witam

Nadszedł czas po 6 latach malowania pędzlem kupić aerograf.

I nie będę pytał jaki wybrać tylko:

Czy pierwszy areograf ze zbiornikiem pod aerografem będzie się nadawał czy lepiej

żeby zbiornik był tradycyjny(grawitacyjny)

 

Wiem że w poradniku było wyraźnie napisane że takie areografy są raczej na duże powierzchnie.

Ale jak to wygląda w praktyce, czy z tego typu areografu mogę używać do wszystkiego?

Dodam że myśle o tym areografie http://www.exito.sklep.pl/pl/p/MAR-Aerograf-EW-6000B-dysza-0.2-mm/9180

 

Bo jak on jest niezbyt dobry to wezme z allegro tg-180 (zaczołem od Exito bo jestem z Krakowa i nie musze płacić za przesyłke)

 

 

2.Jedni piszą żeby na początek nie wydawać za dużo pięniędzy na areograf,

inni znowu żeby zainwestować raz w pożadny areograf.

 

Bo wg.mnie na początek faktycznie lepiej kupić jakiś gorszy areograf do nauki

i dobry kompresor.

 

 

pozdrawiam i z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi z dolnym zbiorniczkiem jest ten problem, że trzeba zwykle trochę więcej farby wlać, żeby miało co zassać. A w grawitacyjnym można malować już po wlaniu kropli - często się to przydaje do małych poprawek, cieniowania itp. Tg-180 to dobry sprzęt na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że warto zadać sobie pytanie czy zdarzy się sytuacja, kiedy do pół kropli farby dodamy pół kropli rozpuszczalnika by uzyskać jedną kroplę mieszanki, bądź jakie znaczenie będzie miało użycie jednej kropli gotowego specyfiku nie wymagającego rozcieńczania. Ta kropla to pojęcie symboliczne i niejednoznaczne, a aerograf z dolnym zasilaniem w farbę bez problemu zasysa cztery krople z wykałaczki. Ważniejszym tematem jest wygoda uchwytu (kwestia ustawienia dolnego zbiornika), a jeszcze ważniejszym widoczność malowanych detali i dostęp do nich. Bywa czasem, że elementy modelu blokują dojście, ale tu może przeszkadzać zarówno górny, jak i dolny zbiornik. Ogólnie nie przypadkiem zdecydowana większość aerografów jest zasilana z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.