Skocz do zawartości

Aerografy - podstawy, modele, konserwacja


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

Witam serdecznie, od niedawna stałem się posiadaczem pseudoiwaty dokładnie modelu tg 130. Jest to mój pierwszy tego typu sprzęt, zauważyłem ze podszas malowania pionowych linji są one wąskie i skupione, ale gdy maluje poziome linie są dużo szersze i mniej skupione, podejrzewam, że jest to wina tego iż dysza z farbą nie jest umieszczona centralnie w dyszy powietrznej,czy jest na to jakiś sposób, można w jakiś sposób "wycentrować" tą dyszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Nie ,internet mi coś nie chodził. I dwa razy kliknąłem bo nie chciało mi się wbić. Potem pomyślałem że ten drugi post zamienię na kropkę ,żeby nie było(tak wiem nie pomyślałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Po ponad 4 latach w końcu zebrałem się do tego, by powrócić do modelarstwa. Planuję zakup aerografu, lecz nie chciałbym wydawać na początek majątku, dlatego chciałbym poradzić się was co do zestawu, który jest całkiem popularny na alledrogo.

 

http://allegro.pl/cichy-kompresor-do-aerografu-aerograf-0-2-waz-i5205946841.html tudzież taki http://allegro.pl/kompresor-aerograf-tg-130-zestaw-do-malowania-i5490853959.html

 

Co sądzicie o tych zestawach? Nada się na początek czy lepiej od razu doinwestować do np. takiego zestawu :

 

http://allegro.pl/aerograf-tg-130-z-kompresorem-zestaw-modelarski-3l-i5466609986.html

 

Bardzo proszę o poradę i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerograf z pierwszego zestawu ma za mały zbiorniczek według mnie 2 ml. Jak będziesz nakładał kolor bazowy na całość modelu to przydałby się z 5 ml. Kompresor też lipa. Najlepszy na początek, a w sumie to i na lata jest AS-186. Polecam.

To jest idealny zestaw dla ciebie według mnie:

http://allegro.pl/aerograf-tg-130-z-kompresorem-zestaw-modelarski-3l-i5466609986.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni zestaw chociaż wziąłbym po obejrzeniu tego filmu jednak ten drugi (ciut droższy od TG-130 i mutacji) bo jak to powiedział mądry człowiek - jak chcesz dobre i tanie to kup jedno dobre i jedno tanie i będziesz zadowolony

 

 

Jednym słowem minimum kompresor z butlą AS-186 (lub jego klony) + minimum aerograf ten aerograf - wygląda na ten sam z filmu i według testującego jest "lepszy"

 

Ja jednak polecam Ci jednak poszukać nawet używanego aerografu firmowego - Badger, Tamiya (sam używam i sobie bardzo chwalę), Paasche, H&S, Iwata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ten aerograf co podałeś ogólnie spoko ale tak jak pisałem wcześniej ma mały zbiorniczek i chyba bez dekielka co może być przydatne np. przy szybkoschnących farbach akrylowych. Lepszy będzie tej samej konstrukcji ale ze zbiorniczkiem 7 ml i dekielkiem. Ten z zestawu a AS'em-186 jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ten aerograf co podałeś ogólnie spoko ale tak jak pisałem wcześniej ma mały zbiorniczek i chyba bez dekielka co może być przydatne np. przy szybkoschnących farbach akrylowych. Lepszy będzie tej samej konstrukcji ale ze zbiorniczkiem 7 ml i dekielkiem. Ten z zestawu a AS'em-186 jest git.

 

Już przy pierwszym modelu nauczyłem się dość szybko oszczędnie obchodzić z farbą , a taki zbiorniczek jak w TG-130 aż kusi do wlewania więcej bo się wydaje za mało, a potem się wylewa...

Zresztą jak ostatnio napisałem że sobie kupię taki siermiężny tani TG-130 tylko do podkładu (w razie co wyrzucam i kupuję nowy) to zostałem skutecznie zniechęcony.

 

PS. Tak na szybko przeglądając OLX trafiłem na Badgera z dyszą 0.5 za 200 do negocjacji, a za 300 to nawet i Iwatę można dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ta Iwata jest konkret !!! ale nie spodziewałem się, że ktoś w takiej cenie może to chcieć sprzedać. Szok!!! aż się nie chce wierzyć że bez wad ten sprzęt w tej cenie. Regulacja plamki jak najbardziej na plus sam używam H&S Infinity (a przed kupnem zastanawiałem się m.in. nad Iwatą HP-C) i bardzo często z tego korzystam. Jeżeli ta Iwata jest sprawna to bym brał bez zastanowienia (ale nie wierzę ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy można jakoś zaadaptować kompresor samochodowy (7 bar) do aerografu?

Rozumiem, że potrzebne są odpowiednie złączki, ale co z ciśnieniem? Jakiś zawór/reduktor? Ktoś kiedyś robił coś takiego?

 

Tak, wiem, że jest głośny, ale na tą chwilę stać mnie jedynie na aerograf, nie mam kolejny "stówek" na kompresor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… kompresor samochodowy
Taki do nafouknout pneumatiku vašeho autku, czy do instalacji ciśnieniowej w samochodzie ciężarowym?
… na tą chwilę stać mnie jedynie na aerograf' date=' nie mam kolejny "stówek" na kompresor.[/quote']Też tak miałem w roku 2001 kiedy najtańsze kompresory chodziły po 500zł. Dzisiaj najtańszy sensownych kompresor do aerografu kupisz za 250zł. Moim zdaniem warto dozbierać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.