Skocz do zawartości

PZL SOKÓŁ W-3RL 0417 AJ-Model


vader9

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego miłego dnia dostałem od mojej narzeczonej model W-3 AJ-MODEL.

Chciałem przedstawić kolegom/koleżankom historie powstawania modelu mojego ulubionego śmigłowca.

 

Ponieważ oryginalne wnętrze jest mówiąc oględnie pustawe, więc je trochę wypełniłem:

6609a9c36be4ebaem.jpg87c517dbc1b89d81m.jpg

 

Po przygotowaniu wnętrza czas przyszedł na wmontowanie go do kadłuba i dodanie kilku drobiazgów, również oszklenie trzeba było zrobić nowe bo stare hmm nie przeszło by przeglądu:

77f957ab544111fem.jpg21fe2c39977c0e3fm.jpg

 

Chciałem dodać trochę szczegółów na kadłubie: szwy na wręgach, luki i takie tam:

a91c79ba59de108am.jpg 0383d301278c863am.jpg 3ea94d7b090fe6dcm.jpg

Pora na złożenie kadłuba i praca na nim, niech zdjęcia powiedzą same za siebie:

d81a095437046751m.jpgbbeb9a2286c51165m.jpg 3bb3e55fd6c71648m.jpg

No i pozostaje pomalować i polakierować ślicznotkę z Torunia (choć oryginał na co dzień stacjonuje w niedalekiej Bydgoszczy i teraz jest cały zielony- i tyż piknie). Trochę zajęło mi dobranie kolorów ale w końcu jakoś wyszło:

ab5ebe18a1e3de38m.jpg f14d0537c635f9f0m.jpg63cf300c4b75de9am.jpg

Głowica i wydech silników oraz podwozie jest w całości wykonane od zera.

Zaletą tego modelu są bez wątpienia kalkomanie, niestety nie dorobiłem się aerografu wiec lakierowanie z pędzla. Potem należało zamontować wszystkie dodatki: wyciągarka LUCAS, tratwę ratunkową, reflektor i bombki sygnalizacyjne, no i różne anteny:

ba3fb3bf93048b1am.jpge1ab1db613168b76m.jpg 35c014685862e01am.jpg

 

Łopaty wirnika i rotor po drobnych poprawkach i uzupełnieniach w detale pręzentują się fajnie. Ze starego filtru na monitor do komputera wychodzi całkiem fajna podstawka pod model (trochę nie dokończona jeszcze ale ...) No i już gotowy model.

ab2695073b9bd731m.jpg c72b3e9b1cf020ecm.jpg

d22467eafdd2123dm.jpgf37d4f0bfb140518m.jpg

No i jak...? Zachęcam do sławienia Polskich Skrzydeł w postaci W-3

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem pod wrazeniem, musze przyznac...

Sporo pracy wlozyles w uszczegolowienie kiepskiego zestawu i swietnie to zaprocentowalo. Model przentuje sie super, nie moge sie napatrzec normalnie. Jedyne, czego moglbym sie czepic, to malowanie. Troche Ci miejscami poszarpane przejscia miedzy kolorami plam wyszly, gdzieniegdzie widac troche niedokladnosci. Ale nie psuje to koncowego efektu, tym bardziej, ze sa to naprawde drobiazgi (latwe do poprawienia). Troche tez widac, ze to jednak pedzel, ale jak mawiaja, "wyzej nerek nie podskoczysz". No, chyba, ze to na zdjeciach tak tylko wyglada. W kazdym razie gratuluje udanego smiglaka i to naszego - rodzimego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ miałem przyjemność śledzić na bieżąco postępy w pracy nad tym śmiglakiem, powiem krótko: BRAWO ZA PIERWSZY!!! CZEKAMY NA KOLEJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ładnie pomalowany, i te detale w kabinie. Jak będziesz posiadał aerek to dobrze było by go pokryć również matem bo jedyną rzeczą do której się można przyczepić to jest to że świci się jak psu j....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz posiadał aerek to dobrze było by go pokryć również matem bo jedyną rzeczą do której się można przyczepić to jest to że świci się jak psu j....
- "matowosc" wczesnych powlok naszych Sokolow jest juz przyslowiowa...

Tu masz linki do fotek tego egz.

http://www.lotnictwo.net/foto.php?id=125775

http://www.lotnictwo.net/foto.php?id=123605

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i jak...?

Jak najbardziej OK !

Podziwiam wkład pracy i efekt końcowy

Mój Sokół to niestety bliżej nieokreślona przyszłość

 

BTW: Ten "karnawałowy" kamuflaż nadaje temu śmigłowcowi niepowtarzalny klimat.

Moim zdaniem oczywiście.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grzegorzu !!

Przy tak ważnym święcie należy Ci się mały [ nie, ogromny ochrzan], w klubie są aerografy i trzy sprężarki do malowania więc nijak nie można wytłumaczyć braku aerografu z Twojej strony.

 

Dostajesz ŻÓŁTĄ kartkę i ostrzeżenie od prezesa !!!!!!!!

 

Malowanie możesz poprawić !!!

 

Model SUPER !!!

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że każdy modelarz powinien pobawić sie w pancerkę , chociaż z rok!!

Nic tak nie uczy technik malowania jak pancerka, I nic tak jak malowanie nie potrafi spieprzyć, bądź też dodać blasku. A goście od pancerki to prawdziwi mistrzowie w dziedzinie malowania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że każdy modelarz powinien pobawić sie w pancerkę , chociaż z rok!!

Nic tak nie uczy technik malowania jak pancerka

Amen. Wystarczy porównać chociaż moje dwa Schnellbooty, okręty(czyli inna kategoria modelarstwa), JEDEN(KLIK) sprzed zainteresowania się pancerką i DRUGI(KLIK) po paru modelach pancernych, gdzie na każdym testowana była nowa technika.

Pewnie to nie jest zasada, ale różnorodność rozwija.

Tu widać, że w model włożono dużo pracy, szczególnie w budowę, ale malowanie zepsuło dużo z uroku. Ale przy popracowaniu nad malowaniem z taką techniką klejenia to hoho! Sam miodzio będzie powstawał Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy nowy rok 2008, wiec czas na nowe śmigłowce, dziś ruszyły prace nad W-3W numer taktyczny 0614, powstanie w oparciu o model AJ-Model ,

może ktoś już robił coś podobnego i podzieli się wrażeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy nowy rok 2008, wiec czas na nowe śmigłowce, dziś ruszyły prace nad W-3W numer taktyczny 0614, powstanie w oparciu o model AJ-Model

Poważna sprawa, będziesz musiał sporo przeróbek zrobić, zwłaszcza w oszkleniu i dziobie kadłuba... Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...

Witam kolegów, po długiej przerwie przeszło rok wreszcie zasiadłem do dłubania. Przez ten rok dorobiłem się aerografu z kompresorem !! Tym razem nie jeden a trzy W-3 będą na warsztacie:

1 W-3 30XG Straży Granicznej

2 W-3 RM 0510 szary dla Gromu

3 W-3W 0617 łaciate malowanie

 

Stan na dziś to są zaczęte prace nad kabiną transportową

b99de3665155a702m.jpg

d0c485f6e1c97dedm.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post na forum. Wracając do Sokoła to czy nie mógłbyś zrobic coś z płatami wirnika , są nienaturalnie opadnięte w dół tj są za proste , jakbyś je trochę wypaczył wyglądało by dużo lepiej.Tak jak pisali poprzednicy , malowanie nie jest najmocniejszą stroną modelu , ale plus za wnętrze.Ale generalnie nie jest najgorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.