Skocz do zawartości

Polski FIAT 508 III/W "Łazik" (S Model)


whiteeagle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Oto mój najnowszy model, ukończony tydzień temu - Polski FIAT 508 III/W "Łazik". I znowu tradycyjna formułka o tym, że Ci co mieli ten zestaw w rękach, wiedzą o co chodzi. Łamiące się i pękające na kilkanaście części detale to nic w porównaniu z ogólnym "dopasowaniem" części. Dodatkowo umiejętności rzeźbiarskie są tutaj mile widziane.

Ale wykonanie tego maleństwa było czystą przyjemnością! Temat wart największych poświęceń! Zapomniałem dodać, że w środku jest rkm wz. 28, a także zdobyczny MG 34. Jak zwykle komentarze mile widziane

 

1db5d74a9c302600.jpg

901d97fbd20deda0.jpg

bbfb994a85e1ead3.jpg

12c51a7436471af7.jpg

807adc17d9691452.jpg

2b17a73240465070.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ofiara S Modela ... znam ten ból, też mam tego łazika. Kiedy już się go sklei wygląda ok, ale ma tak grube ściany... www.żal.pl

Podoba mi się, trochę brakuje detali (można zrobić samemu) ale jest elegancki. Co dalej, polska seria ? A mi się te pastele podobają, taki frontowy syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

No więc tak:

- nie było wycieraczki w zestawie(a ja już nie miałem siły jej wykonać, a teraz dręczy mnie to cały czas)

- skala, to oczywiście 1/35

- otok na rogatywce jest czarny(saperzy)

- jeśli chodzi o detale, to tutaj nawet podstawowe części trzeba było robić samemu

- jeśli chodzi o kurz, to właśnie taki miał być Nie czarujmy się, wojna to nie salon paryski

- a, no i do kurzenia używałem pigmentu CMK, a w 'zakamarkach' pigment + farba olejna o odpowiednim odcieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając modele S-Model, to jestem pełen podziwu, że wykonaleś ramę na ciedzenia. Mam rację? Za otok masz u mnie 6. Za temat drugie 6. Za wykonanie 5 (uważam, że za dużo kurzu na siedzeniach - kurzy się, jak się jedzie, a jak się jedzie, to ludzie tam siedzą i sami łapią kurz Brakuje mi ostatecznego smaczka... Chorągiewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Z wstawieniem i umocowaniem tam foteli to był spory problem. Kurzenie foteli wykonywałem poza modelem i wtedy były bardziej wytarte, ale po wstawieniu do wnętrza, przykurzyły się od pracy przy reszcie Łazika. A w sumie to na za przeproszeniem, tyłkach żołnierzy pakujących się do środka, może znaleźć się wszystko Ziemia, błoto itp.

 

Jeśli chodzi o chorągiewkę, to znajdowała się tylko po prawej stronie, czy tak? No i jaki kolor? Ciągle szukam pomysłu na wycieraczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczkę zrób z kawałka polistyrenu osadzonego na druciku.

 

A z chorągiewkami to jest wykład taki jak z tarczami Słupskiego. Postaram się dziś ten temat zamieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem powinienem mieć więcej czasu, to spróbuję coś zdziałać. Wycieraczka + chorągiewka, powinny dodać jeszcze większego uroku.

Tylko właśnie przydałby się konkretny wzór, chociażby kolor, żeby zrobić ją raz a porządnie. Tak się składa, że o wielu detalach mam informacje, ale z chorągiewkami jest gorzej.

 

Jendrass1 - co dalej? Dalej powinna być praca magisterska Już najwyższy czas! Ale jej temat jest mocno związany z tematyką kampanii polskiej, więc nie jest tak źle

Szczerze mówiąc następny miał być BT-7, ale teraz wolałbym wykonać kolejny polski pojazd z oferty S Model. Wiem, że większość opiera się na tych samych formach, ale może któryś z nich jest nieco lepiej wykonany? Może wiecie z własnego doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ładnie zrobiony, przynajmniej jak na S-Model ;). Też mam na niego chrapkę, ale najpierw muszę uporać się ze swoim halftrackiem wz.34. No i jeszcze ta legendarna jakość S-Model mnie nieco powstrzymuje...

Moim zdaniem przykurzenie całkiem fajne, ale raczej nie frontowe ;), zbyt równomierne. Jak dla mnie to Fiacik wygląda raczej na zakurzony egzemplarz zdekowany gdzieś w magazynach świętej pamięci muzeum w Norblinie ;).

Niemniej ładna robota, naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to rozumiem... konkurencja dla Ba-20 :> mam uwagę tą samą co rzelu, mianowicie MG srebrny jak... I mi osobiście brakuje kilku obić na błotnikach. Model super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten MG 34 w rzeczywistości nie jest tak srebrny jak na zdjęciach. Lampa błyskowa jest tak silnym źródłem światła, że nawet przykurzony matowy srebrny razi po oczach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym plusem firmy S-Model jest to że robi polskie tematy. Kiedyś kupiłem ich Sextona i dałem sobie spokój. Model został odsprzedany. A co do twojego wszystko już koledzy wcześniej napisali. Jest bardzo fajnie zrobiony, ale za malowanie RKM i MG należy ci się minus. Być może to wina zdjęć ale na nich wyglądają jak by były z aluminium. Pomaluj gun metalem najlepiej humbrolowskim z pięciocyfrowym oznaczeniem a potem przeciągnij suchym pędzlem i będziesz miał piękną oksydę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MG 34 malowany było właśnie wspomnianym przez Ciebie Humbrolem.

A o rkm-ie nawet nie chce mi się wspominać, składałem go z 5 części, dodatkowo 'oblepionych' skorupą z żywicy. Miałem go nie ruszać, ale powalczyłem i jako taki wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.