Skocz do zawartości

Tiger I Late - Dragon 1:35


Seb

Rekomendowane odpowiedzi

Po ponad dwóch miesiącach udało mi się Tygrysa skończyć.

Niestety budowa nie sprawiała mi takiej przyjemności jaką dają modele Tamiya.

O babolach mogliście przeczytać w wątku warsztatowym, na koniec jeszcze okazało się że przezroczysty wizjer ładowniczego jest za krótki i w ogóle nie wystaje ponad dach wieży

Jest to pierwszy od dawna model do którego nie dokupiłem żadnych blaszek, wykorzystałem kilka zestawowych + zapasy magazynowe, ale od początku model miał być "golcem". Bardzo mi się taki Tygrys podoba

W budowie wykorzystałem jeszcze:

- lufa ArmoScale,

- antena ArmoScale,

- gąsienice Friulmodel,

- linka stalowa Aber (niestety nie układa się tak jak miedziane),

- zimmerit Atak.

Malowany wyłącznie farbami akrylowymi Vallejo i gunze.

Wiem, wiem, że znowu pewnie za czysty, cóż, lepiej nie potrafię.

Miłego oglądania:

 

_DSC6095.JPG.23142b0b56f28819068675287273cb4c.JPG_DSC6096.JPG.ecd06fceea02c458ac455f27cc177d9e.JPG_DSC6097.JPG.470241606b425f37b6a99ee7e775266e.JPG_DSC6098.JPG.9ca028b4a0742af0367fb6b27c1c2859.JPG_DSC6099.JPG.0c6591fac9a6bcc973c314478c92c816.JPG_DSC6100.JPG.00248df326cbd1140c0364aeccc3ebf3.JPG

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Seb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb, nie założyłeś przypadkiem friuli odwrotnie????? (ostatnie foto)

 

 

Modelik schludny, czysty, i fajny. Może jednak nieco mocniejszy wash by mu nie zaszkodził....ale, bez tego też jest ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb, nie założyłeś przypadkiem friuli odwrotnie?????

Nie. Gąski są nałożone jak najbardziej poprawne.

 

Seb Kolejny bardzo fajny modelik, w kwestii wykonania duży plus ode mnie, nie ma licznych dewastacji, czysto schludnie, lekko ukurzony i przetarty. Szkoda troszkę, że nie zrobiłeś jakiegoś rzeczywistego pojazdu, tylko SF, no ale to już nie moja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze komentarze.

Gąski jak zauważył Jakub sa ok, drutami do wewnątrz.

Uwierz mi Jakub, przekopałem kilka kilogramów mojej literatury w poszukiwaniu Tygrysa w takiej konfiguracją i nic nie znalazłem, więc wolałem nie kombinować. Następny będzie w 100% "oryginałem".

Co do washa to się zgodzę, robiony też jest akrylami.

Pzdr

Edit

wojtekpilawa nie, zapewniam Cię że to stalowa linka Abera.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ma dwa pozytywne akcenty - braki zimmeritu i elementy "miniowe" przy wydechach. Reszta zlewa się troche w jedną bryłę. Więcej tego typu akcentów np rozjaśnienie wypukłych elementów, może jakiś mocniejszy wash przynajmniej we wgłębieniach zimmu nadałoby więcej autentyczności tygryskowi. żebysmy się źle nie zrozumieli model jako całość wygląda dobrze i pokazuje że znasz się na rzeczy jednakże jak dla mnie jest trochę za monotonny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny Tygrysek. Podoba mi się kurzenie oraz błotko nałożone w minimalnych ilościach. Poobdzierany zimmerit też nadaje mu uroku. Jednak wg. mnie przydałby mu się troszkę mocniejszy wash, ale to już kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jak dla mnie model jest ok

Tylko brakuje mi pary otarć gdzie nie gdzie, no ale...

Jeszcze tylko jedno pytanko, jaką farbą malowałeś te elemęty które mają kolor minii

Model jak najbardziej zasługuje na

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko jedno pytanko, jaką farbą malowałeś te elemęty które mają kolor minii

Mieszanka Vallejo Model Color 70947 i 70822

Model jak najbardziej zasługuje na

Dzięki.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Podoba mi się kamuflaż.

Myślę ,że wzorowałeś się na wozach sSS-PzAbt.102.Według mnie to jeden z ładniejszych na Tygrysach (taki charakterystyczny wężyk na bokach)

Co jeszcze...mogłeś ściąć zimmerit na bokach kadłuba (od punktów mocowania błotników w dół) byłoby może ciekawiej.

Dlaczego korki wlewów paliwa są tak bardzo srebrne?

Ogólnie bardzo pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb cudowny Tiger, widać że to Twój

Każdy Tygrys jest cudowny, ale dzięki.

Witaj

Podoba mi się kamuflaż.

Myślę ,że wzorowałeś się na wozach sSS-PzAbt.102.

Wzór malowania podpatrzyłem w Militariach nr 305, podpis jest taki:

"3 kompania 301 Batalionu Pancernego, Niemcy Listopad 44'", ale zgodze się że to bardzo fajny wzor.

Co jeszcze...mogłeś ściąć zimmerit na bokach kadłuba (od punktów mocowania błotników w dół) byłoby może ciekawiej.

Chodzi Ci o to że pod osłonami nie powinno być zimmeritu ?

Dlaczego korki wlewów paliwa są tak bardzo srebrne?

Złudzenie, to farba Gunze H342 Oil

Ogólnie bardzo pozytywnie.

Dzięki.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.