Skocz do zawartości

Scorpion ACE 1/72


rtoipmodest

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam wszystkich, krótzy czekają na inne moje zapowiedzi.

Ale zakochałem się w tym wozie po zobaczeniu tej foty:

0e5fac52d8e2537dmed.jpg

Fotka pochodzi z publikacji Tankograd'a o ćwiczeniach Key Flight'98

Podpis głosi: "Jeden z 8 pojazdów tego typu z plutonu rozpoznawczego 4th/7th Royal Dragoon Guards...."

Od razu też pomyślałem o modelu ACE, którego potencjalne kichy (szczególnie wieża) zostały skutecznie zamaskowane.

Inbox tutaj:

viewtopic.php?t=1263

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oj oj. Ciekawie się zapowiada. Zwłąszcza w kwestii siatki maskującej. Pewnie masz jakiś patent jak ją przekonująco zrobić.

Modelik faktycznie wygląda na jeden z lepszych z ACE i zapowiada się to wszystko bardzo apetycznie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co Cie urzekło w tym wozidełku

To, że zachacza o Zimną wojnę i jak mniemam można zbudować efektowny pojazd nie za bardzo przejmując się jakością modelu.

 

Zbyszku, z Warriora biorę gaśnice i narzędzia, do tego blaszki Eduard i natowskie kanistry Extratech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc na łatwiznę zabrałem się za wieżę. Tu producent umieścił wewnątrz coś na kształt podłużnych kołeczków. Ale je spiłowałem. Wieża potrzebuje sporo szpachli. Szczęśliwie, że będzie to maskowanie.

 

Jako podstawkę użyję wyrób VS Masterpieces:

e30aa7c7acf4d334m.jpg

Zostanie on delikatnie zmodyfikowany. Precz pójdzie murek. Posadający dziwaczną fakturę:

c92850891988f490m.jpg

Zostawię pokrywę włazu:

34d5a67a9abbd20cm.jpg

I doprobię nową kratkę ściekową. Niestety mistrz Apostolopulos (od niego chyba to nabyłem w Moson) wykonał te elementy jako wypukłe. O ile pokrywię mogę wybaczyć, to ściek nie spełniałby swoich funkcji...

Chodnik ma wspólczesny wzór kostki:

66d7d488127a7d2fm.jpg

Nie mam pojęcia czy taka była produkowana w latach 80ych. Zastąpię ja nową. Dodam też znak drogowy.

 

A pojazd na podstawce wygląda tak:

eb3896ed5a5589d2m.jpg

fec86dc2875f2ca2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wieży to mam fajny patent na siatkę maskującą. Potrzebne są gaziki, takie lekarskie i zmielone fusy po herbacie. Najlepiej spożytej

Gazik rozdzielamy, aż zostanie najcieńsza warstwa, następnie pryskamy go lakierem do włosów, albo bardzo rozcieńczonym wikolem i posypujemy mielonką. Mamy gotową siatkę. Czy ją rozepniemy nad kuchnią polową KP200, czy owiniemy dookoła wieży, powinna wyglądać równie dobrze.

Gazik możemy użyć wcześniej do czyszczenia pędzli, albo wycierania zbiorniczka aero, wtedy przyjmie odpowiedni kolor i nie będzie trzeba malować całości.

A jak Ci się murek nie podoba, to posyp go czymś, pomaluj na zielono i masz piękny żywopłot w Angielskim stylu

Jak tam wstępne spasowanie?

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Precz pójdzie murek. Posadający dziwaczną fakturę

 

Nadaje się na bliskowschodnie klimaty: cegła mułowa a "tynk" to wielbłądzie g.. zmieszane ze słomą.

 

Po Twoich przemyśleniach to czy nie lepiej podstawkę wykonać od podstaw? Na to samo wychodzi a mniej wywalania.

 

Pojeździk fajny. Nie wygląda na taki zły pod względem spasowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś niewiele czasu na zabawę. Wygospodarowałem jednak pól godziny na przyklejenie peryskopów. Ramki pochodzą z zestawów (bo zabrakło mi jednej) Parta do Abramsa. W rzeczywistym pojeździe te osłony pochylone są mocno do przodu. Nie mam jednak pretensji do Ukraińców skoro Revell w Warriorze też odlał je jako pionowe (pewnie ograniczenia związane z odlewem).

Tak to wygląda:

f7f93601e68cda51med.jpg

b855b124500976b0med.jpg

6168a54ff6b43f56med.jpg

A tu przykład na spasowanie części

1b8ed492d8cd13d3med.jpg

a62dbe9addf760c9med.jpg

I skrzyneczka na wieży (przymocowana taśmą):

bc7d1698bdaa7385med.jpg

d7c9fa7d72967c5fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, prawie jak nowy Revell, taka szczelinka zniknie pod farbą

A tak szczerze to wytrwałości życzę

Ten 'kołnierz' pod wieżą to tak ma być, czy następna niedoróbka? Fajnie siadły peryskopy, na pewno łatwiej się będą malować, no i efektowniej wyglądać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go na żywo podczas jazdy )))) zwinny maluch

 

I dodatkowo ponoć super szybki. Wszak to maszyna z gruntu rozpoznawcza.

 

Dziś nieco pchnąłem wieżę do przodu, Zacząłem od przyklejenia zasobników/skrzynek:

Pierwej zdodnie z instrukcją:

dfcca5bc13236239med.jpg

Części po bokach wiezy.

I zrobiło mi się ciepło jakzobaczyłem to foto:

78aa430c22779ddfmed.jpg

Czyli zuchy z ACE pomyliły strony o 180st.

Z rzeczy pozytywnych dobajerzyłem coś co nazwałem "celownikiem".

Jest to jakby przerościeta trójkątna obudowa dodatkowo osłonięta prostokątnym tworem:

4e8a5e9600abf856med.jpg

I mój wytwór. Trochę skopałem proporcje.

258382acd46885b4med.jpg

312e8056e4ae4e17med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na dostawę Ace z Martoli do projektu wrześniowego... strasz mnie kurczę dalej...

 

Lubię takie przeróbki - nieważne, czy dobrowolne, czy wymuszone przez producenta, ale potem czuje się ten smak, że to nasz model i ile pracy w niego włożyliśmy. "Celownik" moim zdaniem supr. A co do proporcji to ja miałem ten sam problem w Kugelblitzu. Ciężko to złapać tak "na oko" ze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ do września '39 wszyscy przystąpili bardzo patriotycznie ja postanowiłem się wyłamać. Na początku planowałem zaszaleć z Renault z RPM ale później zobaczyłem to małe paskudztwo z Ace i stwierdziłem, że muszę je zrobić choćby nie wiem co. A będę robił pojazd, którego w 1/72 w necie widziałem do tej pory jedynie trzy repliki i to żywicy z Kora Models.

 

Bohaterem będzie niesławny Austro-Daimler ADGZ z ataku na Pocztę Gdańską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer4 ADGZ-a robi jeszcze MarS w 1/72

 

 

Kurczę fajny ten Scorpion Ale jak patrzę na to co robisz... Jakoś tak od pewnego czasu mam tylko ochotę na samo-składalno-sklejalne karaluchy

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten taki z czterema kołami po każdej stronie i wielką okrągłą wieżą ?

 

Ten sam.

 

Panzer4 ADGZ-a robi jeszcze MarS w 1/72

 

No tak ale cenowo to dla mnie na dzień dzisiejszy nieosiągalny poziom. Śliniłem się na ten model bo w przeciwieństwie do Ace ma pionowo ustawione żaluzje przedziału silnikowego. Ale pozostaje mi rzeźba w plastiku w Ace za 33 zeta...

 

Ale chyba offtopujemy trochę tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Jedyne co odbiera mu uroku to zdjęcia na fotosiku, gdzie żeby obejrzeć Twoje dzieło trzeba się przedrzeć przez gąszcz reklam

Już widzę ten rozpływający wash w szczelinach Będziesz miał wielkie pole do popisu przy zalewaniu wszystkich zakamarków

Co do poprzednich zdjęć to nie wiem co Ci tam krzywo leży, jeżeli w rzeczywistości jednak jest problem, to zdjęcia to ładnie ukryły.

Dawaj kadłub na podnośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie pięknie. Szkoda, że to wszystko zniknie pod siatka maskującą, bo wygląda, że włożyłeś w to wiele pracy. Nie wiem, jak wyglądają te detale "live" ale trochę tak szkoda ich chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.