Skocz do zawartości

CV9040B - Academy 1:35


karol 111

Rekomendowane odpowiedzi

cv056.jpg

 

Lista błędów i wypaczeń:

malowanie - w niektórych miejscach na granicy kolorów zrobiły się schodki. Zbyt chojnie pryskałem farbą, to jest ewidenty fatal error z mojej strony. Flaga Szwecji na burtach malowana aero i znowu schodek jaj jasny pieron. Nie ma co, więcej uwagi na przyszłość, bo źle będzie.

na zdjęciu powyżej widać szczelinę przy prawej lampie patrząc od przodu na łączeniu maska-kadłub. Gołym okiem ledwo widoczna, ale obiektyw nie zna litości.

miejsce styku modelu z podstawką mogłoby być lepiej zrobione, bo tak jak jest za bardzo się wyróżnia od reszty, zwłaszcza fakturą "terenu".

 

To takie samobiczowanie w czas karnawału.

 

Co do samego modelu Academy, to jeśli interesuje kogoś taka tematyka - polecam! Bardzo dobre spasowanie. Model wymaga jedynie staranności.

Warsztat jest tutaj: viewtopic.php?t=23902

 

Zapraszam do komentarzy.

 

cv057.jpg

cv058.jpg

cv059.jpg

cv060.jpg

cv061.jpg

cv062.jpg

cv063.jpg

cv064.jpg

cv065.jpg

cv066.jpg

 

cv067.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jest OK. Najważniejsze by z budowy modeli mieć fun. Przecież o to w realizowanych własnych pasjach chodzi

 

Znam ten ból jakim jest malowanie szwedzkiego maskowania- parę lat temu (chyba w 2004) budowałem Strv103C i wiem ile było z tym zabawy. Poza tym wkrótce bedzie Strv104- więc Twoje doświadczenia z pewnością się przydadzą

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pozytywny odbiór jak również za fotkę admina,

myślę, że nie zasłużyłem tym modelem aż na takie laury ale dzięki raz jeszcze

 

Co teraz ląduje na tapecie

 

 

grozi mi paraliż decyzyjny,

może będzie to coś z ostatnich nabytków, czyli aerosanie albo kanadyjski Leo z Afganistanu, albo coś co się od dawna dobija z poczekalni,

jestem jak ten osiołek co mu w żłoby dano,

w jeden owies, w drugi siano,

aż oślina pośród jadła, z głodu padła,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to tak łatwo powiedzieć, ale powiem szczerze, że brakuje mi lekkiego "utytłania" na pojeździe. Nie ma śladów pod gąskami, a one same są czyste jak by wyjechał prosto z garażu. No i może trochę śniegu na samym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem. Tak jednak miało być. Śniegu na maszynie w ogóle, bo i w terenie jest go mało. Nie chciałem pełnej zimy. Gąski prawie czyste, bo nie ma reguły, że zawsze są uwalone jak u koparki na budowie. Z tego samego powodu nie zrobiłem żadnych zachlapań od błota na wozie.

Sucha, zmarznięta ziemia, tak chciałem, a że muszę to opowiadać, widać nie wyszło

 

Glosuje na Leosia. Napisz co tam masz w poczekalni, zrobimy maly plebiscyt - w demokracji wiekszosc zawsze ma racje, nawet gdy sie myli.

 

 

Demokracja - mówisz co chcesz, robisz co ci każą.

Tak więc:

a) aerosanki,

b) Leo 2A6 Can w maskowaniu barrakuda,

c) Leclerc 2 (biały UN),

d) egipski T-34/122,

e) T-72 M1,

starczy,

pamietaj jednak, że wyborca to ktoś, kto cieszy się z przywileju oddania głosu na coś, co kto inny dla niego wybrał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, marsylianka - fajny hymn. Nie chcę się narzucać, ale francuzów jak na lekarstwo - możesz należeć do pionierów

 

Sucha, zmarznięta ziemia, tak chciałem, a że muszę to opowiadać, widać nie wyszło

Mylisz się, wyszło bardzo dobrze a twoje wyjaśnienie tylko podkreśla świadomość i spójność pracy. Zgadzam się też, że nie każdy czołg musi być (BYŁ/JEST) uświniony jak świnia przeciągnięta przez kanał ściekowy.

 

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na następny warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmarznięta czy nie, gąski są za czyste. I nie mówię tego że jestem fanem brudzenia i tytłania modeli, ale to nie pasuje. Na zdrowy rozum, na gąskach nie ma grama brudu, to jest po prostu Niemożliwe w praktyce.

A model "czadowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylicie, sam ostatnio się zdziwiłem . . . co prawda nie o czołgu ty będzie a o spycharce :P

Otoż jakiś czas temu gdy śniegu u mnie było niewiele, spycharka zjechała z hałdy, wiadomo na hałdzie pracuje łapie piach kamienie i inne syfy na traki, ale po przejechaniu 300m po czystym śniegu owe traki były czyste jak z fabryki, brud pozostał jedynie gdzieś na wozkach i zakamarkach . . . śnieg potrafi cuda A przy mocno zmrożonej ziemi nawet spycharka nie zostawia zbyt wiele śladow, a przecież jej płytki gąsienicy są stworzone tak by wrzynały się w podłoże

 

Dobra nie czepiajmy się już model pierwsza klasa

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekna robota zawsze podziwiałem modelaży, którzy mają czas nie tylko na sam model ale także odrobią ze szczegółami dioramę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.