Skocz do zawartości

Blitzkrieg Sd. Kfz. 222 1:72 Dragon


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

to był rzeczywiście Blitzkrieg - trzy dni sklejania i tydzień malowania... zadowolony nie jestem, ale musiałem się śpieszyć, żeby do Wilna z samymi gąsienicami nie jechać. model skleja się sympatycznie, chociaż ma niedoskonałości. z założenia miał być prosto z pudła, jednak złamałem się i dorobiłem 2 części. jednej niestety nie dorobiłem... ale wasz sokoli wzrok i tak wszystko wynajdzie

sdkfz8800x600.jpg

sdkfz6800x600.jpg

sdkfz4800x600.jpg

sdkfz7800x600.jpg

sdkfz5800x600.jpg

sdkfz3800x600.jpg

sdkfz2800x600.jpg

sdkfz1800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zmieniłeś technikę malowania figurek.

U mnie otworzyły się chyba z 2 obrazki. Świetna lampa, kto to produkuje?

Pojazd bardzo fajnie pomalowany/pobrudzony.

Jak było na zawodach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że udało Ci się zdobyć model . Ja też nad nim(-i) pracuję, ale pewno nie będą tak dobre, jak ten. Co do zestawu - to wcale mnie nie zachwycił, ale o tym napiszę być może kiedyś w swojej galerii.

 

Twój model - jak zwykle smakowity.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam swoje słowa napisane kilka postów wyżej, że model jest smakowity, jednak po dłuższym, dokładniejszym przyjrzeniu się zdjęciom (jestem w pracy, więc nie zawsze mogę dokładnie wyoglądać zdjęcia ) zauważyłem, że nie usunąłeś też śladu łączenia form - a to dość popularny gość w tym zestawie - na bambetlach (skrzynkach? pojemnikach?) wiszących na lewym boku pojazdu. W dodatku, patrząc na rysunek na pudełku, bambetle te widziane od przodu nie mają płaskiej ściany... Ja wydłubałem w swoich modelach te podłużne wgłębienia.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, pośpiech nie służy modelarstwu

w takim razie w skrócie:

- za błędy i slady po łączeniach biorę pełną odpowiedzialność ;

- rzeczywiście zmieniłem technikę malowania figurek bo te to pierwsza generacja moich wyrobów sprzed 5 lat... bezczelnie przełożyłem je ze starego projektu kurzącego się na półce;

- lampa to wyrób Extratechu kupiony kiedyś na giełdzie, bardzo ładny ozdobnik;

- konkursu jeszcze nie było, to dopiero najbliższy weekend;

- farby to Vallejo od German Panzer do Light Grey, pierwszy raz użyłem niebieskiego filtru (można uzyskać ciekawy odcień), wash to sepia i siena palona, wykończenie to pigmenty MiGa oraz zestaw do makijażu Tamiya;

- najwieksze wady zestawu to położenie przednich błotników (są świetnie dopasowane do kadłuba ale niekoniecznie do kół) oraz spasowanie części fototrawionych (słabo pasują do wieży). cała reszta jest zadowalająca, oczywiście, jeśli rozmawiamy o modelu typu prosto z pudła. dla ambitnych problemem będzie wieża i grubość jej ścianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję widzieć wypraski ICM'a na zdjęciu. I co? Praktycznie w 100% idealnie taki sam podział technologiczny modelu, tak samo wyglądające detale, trochę inaczej rozmieszczone na ramkach. Czyżby Dragon to kopia ICM'u? ICM dał nawet więcej blaszek do swojego modelu.

 

[...]

EDIT: upps... Musiałem poprawić post, bo linki do strony http://henk.fox3000.com przestały działać. Ale tam można znaleźć zdjęcia wyprasek obu modeli .

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może ICM odsprzedał swój wyrób lub jego części, tak jak to zrobił w skali 1:48 - teraz to nazywa się Tamiya....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zółwik Błyskawica

Poza wspomnianym już lewarkiem, najbardziej rzuciło mi się w oczy mocowanie łopaty a właściwie jego brak. Możliwe, że jestem nieco uczulony bo dziś zgubiłem w pięknych okolicznościach przyrody bidon

 

Lampa wymiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarek, pw poszło.

niestety ta łopata najbardziej rzuca się w oczy. w przyszłosci już czegoś takiego nie zostawię, może kiedyś dorobię w tzw. wolnej chwili.

model dostał w Wilnie wyróżnienie w swojej kategorii. nie świadczy to jednak o jakości modelu tylko o słabej frekwencji.

gdzieś w szafie leży Sd Kfz Marsa ale jakoś nie mogę się do niego zebrać. czas na coś zimowego i później coś polskiego znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czas na coś białego i brudnego, bo na półce bardzo nudno się robi...

postaram się tak zrobić, żeby Sewerynowi się podobało :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.