Skocz do zawartości

T-55AM Merida


FAHR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nareszcie skończona.

Model Tamiya + kilka części ze Skif-a + blaszany i plastikowy złom modelarski oraz własne przeróbki.

Malowany Humbrolami, washowany plakatówką, wycierany Pactrą i MM, matowiony Revellem z delikatnym dodatkiem pasteli.

6c188ca725940f8cm.jpg[/url]9b4113dfca5e49c6m.jpg1ba6e16f2d4ab149m.jpg

4794474e10a4afb3m.jpgc32f743f1fdc9af5m.jpgb4276fa76c4a7bcdm.jpg

8c725cf994e526f7m.jpgdbf993c3c89469b7m.jpg

Porównanie ze starszym bratem.

439918551104fa05m.jpg

Troszkę powojennej historii naszej pancerki cieszy oko

50debe9384952e31m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie

Ciesze się, że model się podoba.

 

Pierwszy raz widze na modelu szmaty ktore faktycznie wygladaja jak szmaty. Jak zrobiles ten brezentowy pokrowiec ?

 

Szmaty standardowo tzn. chusteczka higieniczna nasączona sidoluxem, malowana na kolor podstawowy, później czarny wash i na koniec biała pastela. Dodatkowo wypukłości przetarte delikatnie rozjaśnionym kolorem podstawowym.

 

ps. Adminowi gratuluję gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja znalazłem małą nie doróbkę mianowicie niekonsekwencja w stosowaniu suchego pędzla. W jednych miejscach jest a obok na wypukłościach już niema, albo jest zaznaczony inną farbą. Poza tym ta przecierka jest chyba wykonana białą farbą przez co bije po oczach, ja stosuję wymieszana białą z kolorem podstawowym 50-50. Poza tym model jest bardzo ładny, ładnie wyglądają fartuchy boczne i gąsienice

 

 

 

Ps. jaką farbę podstawową zastosowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem małą nie doróbkę mianowicie niekonsekwencja w stosowaniu suchego pędzla. W jednych miejscach jest a obok na wypukłościach już niema, albo jest zaznaczony inną farbą. Poza tym ta przecierka jest chyba wykonana białą farbą przez co bije po oczach, ja stosuję wymieszana białą z kolorem podstawowym 50-50. Poza tym model jest bardzo ładny, ładnie wyglądają fartuchy boczne i gąsienice

 

 

 

Ps. jaką farbę podstawową zastosowałeś?

 

Przecierka jest farbą srebrną MM. Co do suchego pędzla to nie wiem, które miejsca ci dokładnie chodzi, ale jeśli masz na myśli na przykład pokrywy na żaluzjach od przedziału silnika to weź pod uwagę, że one są często zamykane i wtedy odziałują na nie inne czynniki niż na resztę wozu.

Kolor podstawowy to humbrol 155.

Tu masz zdjęcia naszywch wozów przetartych na srebrno.

http://img292.imageshack.us/my.php?image=t7225tw.jpg

http://img467.imageshack.us/my.php?image=t7235kb.jpg

 

ShaDow FoX Rudy już był na tym forum pokazywany, tylko teraz już zdjęcia nie działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze znajdzie się jakis malkontent typy wiec4-13 który jest świętszy od papieża i zamiast ogladać szuka niedoróbek, bo idealne modele robi zapewne tylko on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze znajdzie się jakis malkontent typy wiec4-13 który jest świętszy od papieża i zamiast ogladać szuka niedoróbek, bo idealne modele robi zapewne tylko on

I tu sie pomyliłeś, bo ja nie twierdze że wiem jak to lepiej zrobić bo sam jestem powiedzmy "średnio zaawansowanym" sklejaczem i wyrażam tylko moją opinię. Co do suchego pędzla to dopiero dwa modele mi wyszły tak jak bym chciał więc nie wyjeżdżaj mi z Papierzem. Dziękuję autorowi za zdjęcia oryginału.

 

 

Ps. Jak skończę panzera 4 to bardzo chętnie usłyszę co zrobiłem źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.