Skocz do zawartości

LAV-25 Piranha / Trumpeter 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w kolejnym warsztacie.

Tym razem nic niemieckiego, więc pewnie będzie monolog.

Matura za pasem, ale ile można tych testów klepać. Zacząłem więc sobie dzisiaj po 21 sklejać TO. Skleiłem wszystko na Nitro - testuję nową technikę. Jestem pod wrażeniem szybkości i mocy wiązania. Tylko opanować aplikatory w postaci strzykawki i pędzelka i będzie pięknie. Błyszczące zacieki albo są albo całkiem płaskie albo przejechanie papierem je załatwi. Ogólnie polecam nitro - chociażby po to, żeby spróbować. Przy okazji - to mój pierwszy pojazd który z podłożem styka się kołami bez gąsienic!

Projekt wybitnie szybki, pewnie w tygodniu skończę.

P4200006.JPG

P4200005.JPG

P4200004.JPG

P4200003.JPG

P4200002.JPG

P4200001.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bardzo śmierdzi w pomieszczeniu, podczas sklejania?

Przyznam, że raczej nie. Tyle co normalnym klejem - stosuje się tego bardzo mało, kropelka tu i ówdzie. Raczej znośnie - nie widzę u siebie oznak przyćpania rozpuszczalnikowego . A nitro wiąże szybko i mocno. No i można sklejać tak, że składa się elementy do kupy, np. połówki kadłuba, i jakąś cienką igłą ze strzykawką albo cienkim pędzelkiem zapuszcza się trochę tego nitro pomiędzy albo nawet na łączenie. Naprawdę - chociaż spróbujcie. Oczywiście raczej nie polecam takiego klejenia już po nałożeniu farby, bo nitro niezły Sajgon robi z farbkami.

 

Fajnie, fajnie Very Happy A jak go będziesz malował??

Trójbarwny kamuflaż NATO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mnie zaskoczyłeś z doborem tematu, gratuluje wyboru! Jak byś potrzebował jakiś materiałów zdjęciowych to pisz

 

Te fotki pewnie masz?

http://www.primeportal.net/apc/dan_hay/lav/

http://www.primeportal.net/apc/dan_hay/coyote/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mnie zaskoczyłeś z doborem tematu, gratuluje wyboru!

Chlip, chlip :( Wy to wszyscy myślicie, że ten Reggy to tylko niemiecką pancerkę klei :( :( Bo miał nieszczęście wystartować do konkursu z Tygrysem:( Chlip. A Reggy teraz klei dwa Is-2 żeby się zrehabilitować, zaczął kleić LAV-25, po 15 maja (jak tylko wytrzeźwieje po maturach) zacznie kleić M-10 Wolverine, a nawet żeby Naród Wybrany mu wybaczył hitlersyńskie wynalazki skleił Miraga III CJ i czai się na ruszenie z IShermanem... :(

Hehe, tak sobie tylko żartuję!

Dzięki Kat za fotki! Szczerze mówiąc patrzyłem tylko to co na wikipedii i na pierwszych stronach googla. Przejrzę to co dałeś - może skuszę się na jakieś konkretne malowanie!

 

A odnośnie nitro jeszcze - pamiętajcie o BHP - nie trzymajcie otwartej butelki w pobliżu modelu, pracujcie mając odrobinę w strzykawce czy pojemniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek na tej stronie jest chyba nieskończona ilość, jak szukasz jakiś współczesnych to tylko tam.

http://www.primeportal.net/the_battlefield.htm

do wyboru do koloru. Jak sie wróci do głównej to jest jeszcze lotnictwo i okręty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie coś fajnego sklejasz Reggy.

A z Iraku Twoje LAV może będzie? Bo jak tak, to tu możesz znaleźć ciekawą inspirację.

http://www.pbase.com/greywolf2003/lav_recovery

 

Oj coś chyba nie te linki co trzeba wstawiłeś Kacie, bo akurat odydwa te pojazdy są kanadyjskie, a LAV III to bliżej do Strykera jest niż do LAV-25.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nic niemieckiego, więc pewnie będzie monolog.

Widzisz, jednak nie monolog:) Po prostu Twoje modele cieszą się powodzeniem z powodu wysokiej jakości jaką prezentujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaahhh reggy Tobie to idzie to klejenie.Jeden model za drugim relacja za relacją.Podziwiam!Ja sie nie mogę wyrobić z jedną suszarą! Ciekawy model wybrałeś.Będziesz go umieszczał na jakiejś dioramce??Czekam na dalsze efekty!Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaadaaaam!

Skończyłem składać. Patrząc na zegarek, 6 roboczogodzin z przerwami na przejrzenie Internetu. Nitro fajna rzecz, przerzucam się. Trzyma mocniej niż Revell.

Dodałem siatki od siebie. Jeszcze na fotkach sprawdzę, czy LAVy mają tą "fakturę" antypoślizgową na górnych powierzchniach, dodałbym sobie ją. No i jarzmo działa od góry jest z materiału - też to dodam. A tak to skleiłem wszystko co dał producent (no dobra, jeszcze figurki są w pudełku).

P4210002.JPG

P4210004.JPG

P4210006.JPG

P4210007.JPG

P4210008.JPG

P.S. Taki edit mały:

A z Iraku Twoje LAV może będzie? Bo jak tak, to tu możesz znaleźć ciekawą inspirację. Smile

http://www.pbase.com/greywolf2003/lav_recovery

Bardzo ładna inspiracja Gdyby to był duży projekt, to bym go zalał tak jak na tych fotkach, ale chyba raczej bezdioramkowo go robię...

 

A i dołożysz jakieś duperele? polecam ten zestaw: http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/tamiya/tam35266.htm

Tak patrzę na ten zestaw i stwierdzam - JA GO MAM. Ale w żywicy. Kiedyś kupiłem na allegro (z pół roku temu) - widocznie ktoś sklonował. A to piractwo...

 

Widzisz, jednak nie monolog:)

To prowokacja była

Dziękuję za ciepłe słowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda jazda!

Wczoraj zagruntowałem model na czarno, zdawało mi się, że wrzucałem fotki po położeniu podkładu, ale mi się przyśniło chyba... No nic, to od razu wrzucę pomalowanego bydlaka. Wiadomo: Vallejo Model Color dobierane na oko (poza czarnym ). I tak jak go zrobię tak jak wyglądają irackie wehikuły to wszystko się zmieni. Pośpiech i zbyt mocny klej taśmy Tamiyi (zapomniałem osłabić ją przez przyklejanie gdzie popadnie) spowodował, że w 3 miejscach pojawiły się odpryski. Płakać nie będę

Poprawkę się szybką zrobi, sidolux, kalki i zacznie się najfajniejsze.

P4230002.JPG

P4230003.JPG

P4230004.JPG

P4230006.JPG

P4230007.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kanistry to chyba nie powinny być pomalowane? Na dostępnych mi zdjęciach to te na wodę są z brązowego plastiku a na benzynę z zielonego, w zupełnie innych odcieniach niż kamuflaż.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kanistry to chyba nie powinny być pomalowane?

Tak jak szybki peryskopów i wyrzutniki granatów. Poleciałem z malowaniem po całości, detale pomaluje pędzelkiem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmalowałem trochę i nałożyłem solidnie sido - dość solidnie bo będę się na nim wyżywał. Chciałbym popróbować i dążyć do takiego, a nawet ciut mocniejszego efektu:

a011oh1.th.jpg

A jest na razie o tak:

P4240002.JPG

P4240003.JPG

P4240004.JPG

P4240005.JPG

P.S.

PERYSKOPY mogą razić - eksperymentalnie na razie taki kolor - baza pod sztuczkę którą spróbuje zrobić żeby fajnie wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, gdyby nie to że przykleiłeś odwrotnie śruby do napędu w wodzie. W takim ułożeniu to by się urwały po 100 m jazdy w trudnym terenie, w wodzie zaassały by wszystkie "smrody" z dna. A stery by nic nie dały bo są nad śrubami a nie w jednej linii. Tak po za tym wszystko O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożesz kurczę Ale gafa z tymi śrubami. Tak to jest jak się patrzy na instrukcję gdzie pojazd jest do góry dnem i się nie myśli. Zaraz je przełożę i będzie dobrze. Wielkie dzięki za zwrócenie uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkiego czarnego wash'a zrobiłem i testowo ułożyłem na modelu możliwe graty. Teraz tylko je pomalować. Wkoło plecaki i plandeki, na górze Pepsi, racja żywnościowa i kosz kapusty:lol:.

Przepraszam za jakość fotek:)

P4290004.JPG

P4290005.JPG

P4290007.JPG

P4290008.JPG

P4290010.JPG

P4290013.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.