Skocz do zawartości

[G]88 mm Flak 37 mit Behelfslafette, Dragon, 1:35


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wreszcie po długiej walce doszedłem do końca dioramy. Warsztat znajduje się tutaj: viewtopic.php?t=17151

Scenka przedstawia działo Flak 37 na improwizowanym stanowisku gdzieś w Rzeszy zimą 44/45.

Przy budowie popróbowałem techniki robienia gruzu i śniegu z sody. Z efektów jestem zadowolony i jest to jak narazie moja najlepsza diorama. Mam jeszcze trudności z malowaniem figurek a szczególnie twarzy ale małymi krokami do przodu coraz lepsze mi wychodzą

Na pewno ktoś potrafiłby niektóre rzeczy inaczej/lepiej zrobić ale takie są moje umiejętności na razie. Całość malowana pędzlem różnymi farbami akrylowymi i olejami. Użyłem farb Agama, ModelMaster (akryle i emalie), Humbrol, Vallejo. Twarze niektórych ludków mogą się wydawać brudne ale takie są Przecież co wieczór raczej się nie kąpali po całym dniu w brudzie i kurzu.

DSC02311.jpg

DSC02314.jpg

DSC02316.jpg

DSC02317.jpg

DSC02319.jpg

DSC02321.jpg

DSC02322.jpg

DSC02325.jpg

DSC02326.jpg

DSC02327.jpg

DSC02328.jpg

DSC02329.jpg

DSC02331.jpg

DSC02332.jpg

DSC02333.jpg

DSC02334.jpg

DSC02335.jpg

 

Myślę, że spodoba się moja praca koleżankom i kolegom.

Dziękuję za porady i ogólnie za uwagę. Nie spodziewałem się, że licznik dobije do kilku tysięcy w warsztacie

 

No a teraz będzie można się brać znowu za Loarę

edit: na zdjęciach słabo widać ale hełmy są przybrudzone lekko pigmentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, figurki jak to już napisał kolega Seb figurki kuleją [ja bym lepiej na pewno nie pomalował... ], działo ciekawie i dokładnie pomalowane, gruz również wyszedł przyzwoicie. Ps czy łuski nie powinny być okopcone, lekko pobrudzone ? Nie znam się stąd pytanie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko fajnie do momentu zabrania się za figurki Wiem, że w tym to kuleję ale dopiero od paru miesięcy je robię. Trudno, mi tam się bardzo podoba dioramka i miło się ją na półce ogląda. I tak nie jeżdżę na żadne konkursy czy spotkania więc nie ma wstydu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobert, dioramka jest świetna. Śnieg świetnie zalega, jest miejscami rozdeptany, przykrywa puchem drzewa, no normalnie miodzo. Figurki też są dobre. Jedynie zbyt agresynie wyszło brudzenie tyłków, kolan i łokci. Wiadomo, każdy sięczegoś kiedyś uczy i w miarę prac kolejne będą doskonalsze.

Całość, tak jak sam zauważyłeś, jest dobra. Mnie się bardzo podoba.

Gratuluję pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna - całość kupy się trzyma. Poradziłeś sobie dobrze z zimą moim zdaniem to najtrudniejsza pora roku w dioramach przynajmniej dal mnie - miałem dwa podejscia i z żadnego nie jestem zadowolony. O figurach juz napisano. Mnie się podoba - czuć zimno jak się na nią patrzy - i o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.