Skocz do zawartości

Ford T 1910 1:16 Lindberg


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przy lewym tylnym kole most nie jest niedomalowany czy to tylko wina światła ?

 

A reszta elegancka

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Przy lewym tylnym kole most nie jest niedomalowany

Tak, nie jest to wina światła. Model malowałem ok godziny 21. i trzymałem właśnie za most. Po pomalowaniu przeglądałem gdzie jest niedomalowane i tego nie zauważyłem. Dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

Witam.

Zrobiłem mechanizm hamulca ręcznego. Wykonałem go z drutu miedzianego. Wygląd i działanie mechanizmu, można zobaczyć na zdjęciach, które udostępnił Bodzio.

DSCF5865.jpg

Mechanizm, znajduje się od spodu.

DSCF5939.jpg

Trysnąłem też nadwozie połyskiem.

DSCF5934.jpg

DSCF5938.jpg

DSCF5937.jpg

DSCF5936.jpg

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Zająłem się silnikiem. Wykonałem przewody wysokiego napięcia i świece, króre musiałem wykonać ponownie. Ponieważ te, które były wykonane przez producenta musiałem usunąć.

DSCF5949.jpg

DSCF5948.jpg

Zamocowałem także wał i chyba stabilizatory.

DSCF5953.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze

Czekam aż powoli zaczniesz wszystko składać do "kupy" .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Wczoraj pomalowałem fotel czy też kanapę. Chciałem osięgnąć taki efekt pomarszczony i wyszło ok. Użyłem do tego farby olejnej. Farba jakiś czas leżała i wyciekł z niej jak by żóły silikon.

DSCF5974.jpg

DSCF5972.jpg

Czy może to być powodem, iż farba nie chce wyschnąć? Po 20 godzinach wciąż jest mokra. Czy może zrobiłem coś źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt jednolicie to wygląda, mówię o kolorze fotela. Wszyscy stosują farby olejne właśnie po to żeby nadać cieniowania. Samą strukturę mogłeś nadać w inny sposób. Z pewnej strony modelarskiej znam taki trick. Folia aluminiowa, pogiąć ją, wyprostować, przykleić na fotel. Pomalować aero nie pędzlem, najpierw był chyba lakier bezbarwny w celu zwiększenia twardości, potem jaśniejszy odcień i na koniec ciemniejszy już właściwy. Przetrzeć to wszystko w celu starcia ciemniejszej warstwy i odsłonięcia jaśniejszej. Efekt ponoć świetny. Więcej i dokładniej po wpisaniu w google "Urbanski". To przepis tego Pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może to być powodem, iż farba nie chce wyschnąć? Po 20 godzinach wciąż jest mokra. Czy może zrobiłem coś źle?

Farba olejna(prosto z tubki,) potrafi schnąć i kilka dni, więc się martw. Ewentulanie możesz spróbować ją już zabezpieczyć lakierem bezbarwnym, ale akrylowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba olejna(prosto z tubki,) potrafi schnąć i kilka dni, więc się martw.

Ja pamiętam, że miałem identyczny pomysł na uzyskanie faktury kory na pniu drzewa... Schło gorącym kaloryferze przez dwa tygodnie i dalej się trochę kleiło. Wyschło chyba po dobrym miesiącu... Tyle, że chyba jeszcze więcej tej farby nawaliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem właścicielem takiego forda tylko w 1:1 chciałbym wyjaśnić parę spraw , te akumulatorki to są tzw.brzęczyki które przetwarzają napięcie z akumulatora 6V na wysokie napięcie potrzebne dla świec.

Tak więc bez akumulatora to raczej się nie obędzie.

W silniku forda jest tzw. magneto które podczas obrotów indukuje napięcie.

Tylne bębny hamulcowe spięte są stalowym prętem to nie jest linka.

Linka która wychodzi z okolic przedniego koła to napęd prędkościomierza.

Sam model jak na swoja skalę raczej jest mocno uproszczony, ale i tak ładnie Ci wychodzi, o Fordzie można by jeszcze długo jakby co to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem właścicielem takiego forda tylko w 1:1

Można liczyć na walcaround fordzika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawkers skończ najpierw tego, nie jest wcale taki zły , brak mu wielu szczegółów ale przecież są modele robione prosto z pudełka i też są ekstra zrobione grunt to ładnie pomalować.

Postaram się coś tu wkleić jest tylko problem bo mój jest pancerny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzięki panowie za wyjaśnienia w sprawie farby. Fotel już jest prawie suchy.

Andrzeju Godlewski, dzięki za wyjaśnienia od czego są poszczególne linki, zdjęcia, itp., wykonam ten pręt spinający bębny. Linki od prędkościomierza chyba nie zrobię, iż wcześniejsze wersje chyba nie miały prędkościomierza, wnioskują to ze zdjęć.

Ale ten walkround, to musisz zrobić.

Tak wygląda ford z tą kanapą. Na zdjęciach kolor kanapy jest całkiem inny niż nw żywo. Mam zamiar jeszcze zwashować tą kanapę.

DSCF5975.jpg

DSCF5980.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba coś zrobić aby ta kanapa się tak nie świeciła .

Chyba że jak będziesz ją washował to od razu ją zmatowisz,czy cóś podobne

 

Powoli Ford nabiera już finalnego kształtu

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

W dniu dzisiejszym, czułem się jak bym pracował cały tydzień, 24 godziny na dobę. Więc i prace nad Fordem nie posunęły się do przodu.

Pokombinowałem tylko przy kanapie i pomalowałem osłonę silnika..

DSCF6044.jpg

DSCF6045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Pamiętacie z in-box-a, jak wyglądała chłodnica? Strasznie mi się nie podobała, więc postanowiłem zrobić nową. Wrzuciłem starą chłodnicę do kreta. Po wycięgnięciu pomalowałem ją podkładem, następnie czarnym połyskiem i w końcu na złoto Alcladem. Zeszlifowałem kratki imitujące chłodnicę i wkleiłem siatkę.

DSCF6046.jpg

DSCF6047.jpg

DSCF6048.jpg

DSCF6054.jpg

DSCF6055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.