Skocz do zawartości

Pociag Pancerny Smialy


analogic

Rekomendowane odpowiedzi

Łooo, kurna Tylko Wołoszańskiego brakuje, który by się wzdłuż wagonu przechadzał i opowiadał o Mokrej ;)

Tak. Zaluje ze nie zrobilem malego mostku takiego jaki byl w tym miejscu pod torami z ktorego Smialy ostrzliwal niemcow pod Mokra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć Kolego!

 

Widzę, że odpuściłeś sobie to amerykańskie forum i teraz jesteś tutaj - też dobrze! Cieszę się, że praca wre, życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Czesc Pawel,

Jak skoncze to wstawie ten pociag na tamto forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Szacun na dzielni!! a co na to kanadusy??

No jeszcze zaden Kanadol nie widzial w calosci tego modelu. W klubie IPMS gdzie sie spotykamy raz w miesiacu widzieli tylko wagon artyleryjski ktory im nic nie mowi. O Polskich pociagach pancernych nikt z nich nie slyszal wiec bedzie okazja ich uswiadomic. W pazdzierniku mamy duze zawody modelarskie ok 700 modeli jest co roku wiec bedzie okazja pokazac pociag pierwszy raz.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem prototyp skrzynki na amunicję 100mm. Jest cala z drewna plus nity i linka. Jest ona zrobiona na "oko" jeśli chodzi o rozmiar. Rozmiarów do 75mm amunicji skrzynek tez nie moge znalezc. Mam zdjecie skrzynki jakiegoś kolekcjonera i tym sie tylko poslużylem. Brak jeszcze zawiasów, zapinek no i napisów. Ktos cos wie to niech podpowie. A taki oto wynik:

sk001.jpg

labshury1524.jpg

labshury1523.jpg

labshury1526.jpg

labshury1525.jpg

orgsk.jpg

a tutaj gotowe oznaczenia na lokomotywe i tender

labshury1527.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze! Szkoda, że na tym zdjęciu nie ma czegoś o znanym wymiarze, coś by się wtedy wymyśliło - tak jak np. to wiadro, według tego by można skalować, ale za daleko stoi... Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ci wyszła ta skrzynia.

Mam zdjecie skrzynki jakiegoś kolekcjonera i tym sie tylko poslużylem. Brak jeszcze zawiasów, zapinek no i napisów. Ktos cos wie to niech podpowie

Zobacz tu http://www.weu1918-1939.pl/artyleria/haubica/wz_14_19/departament_artylerii_haubice_14_19.html

i tu http://odkrywca.pl/skrzynki-amunicyjne-w-wp-do-1939-roku-,340969.html

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=95533

może coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ci wyszła ta skrzynia.
Mam zdjecie skrzynki jakiegoś kolekcjonera i tym sie tylko poslużylem. Brak jeszcze zawiasów, zapinek no i napisów. Ktos cos wie to niech podpowie

Zobacz tu http://www.weu1918-1939.pl/artyleria/haubica/wz_14_19/departament_artylerii_haubice_14_19.html

i tu http://odkrywca.pl/skrzynki-amunicyjne-w-wp-do-1939-roku-,340969.html

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=95533

może coś znajdziesz.

 

Dzieki,

Znalazlem rozmiary pociskow wiec na tej podstawie zrobilem nowe skrzynkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu nowe skrzynki. Brakuje zawiasow:

labshury1540.jpg

labshury1541.jpg

A tutaj z gosciem ktory nie moze sie doliczyc wszystkich skrzyn....jednej mu brakuje..poszla na lewo

labshury1544.jpg

Material z krorego powstaly skrzynie: bardzo cienka drewniana "wykladzina" mniej niz 1mm. Ten kawalem drewna pochodzi z pudelka z cygarami. Byla to przekladka pomiedzy dwoma warstwami cygar. Jak napisalem jest ona w calosci z drewna.

labshury1530.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydała by mi się taka gilotyna .

Skrzynki są rewelacyjne .

Możesz powiedzieć z czego robisz uchwyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Przydała by mi się taka gilotyna .

Skrzynki są rewelacyjne .

Możesz powiedzieć z czego robisz uchwyty?

Uchwyty zostaly wykonane z takiej dratwy jak na zdjeciu...ktora zostala najpierw doklejona do skrzynki a pozniej nasaczona klejem cyjano i ulozona na stale w taki sposob jak widac wyzej. Autentycznie uchwyty skrzynek byly z parcianego grobego sznura.

labshury1545.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynki wyszły fantastycznie ! Narzędzie również ciekawe , oryginalne czy tez przeróbka ?.

Narzedzie jest orginalne. A tutaj link do firmy ktora produkuj takie hobbistyczne narzedzia:

http://shop.osorail.com/product.sc?productId=278&categoryId=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wychodzi, ale robisz skrzynie, które były wtedy nowe lub prawie nowe, więc nie powinny być mocno sfatygowane. Pozatym na zdjęciu widać, że skrzynia jest malowana bądź lakierowana i złożona bardzo szczelnie, a u ciebie widać duże przerwy, jakby to była skrzynia na ziemniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łeee... no ale zawiasów nie zrobiłeś , nie no żartuje dobre skrzynie. Ale Ty wiesz na co ja czekam.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łeee... no ale zawiasów nie zrobiłeś , nie no żartuje dobre skrzynie. Ale Ty wiesz na co ja czekam.... ?

Okucia na skrzynie beda..tak nie zostawie...A na co czekasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 2 wieczory przesiedzialem nad workami do obciazenia nog CKM-u i....juz mam dosc worow...

Najpierw probowalem z papieru toaletowego - wygladaly jak worki po cukrze, nastepnie z masy dwuskladnikowej Miliput ....wyszedl balwanek roztopiony..wiec postanowilem poprostu uszyc worki z cienkich damskich ponczoch.....poprosilem kolezanke wiec mi dala...ponczoche i obszylem worki elestyczna nitka wyciagnieta z ponczochy. Cienka wiec nie widac szwa za bardzo. Jak skaczylem szyc z trzech stron to odwrocilem worek szwami do srodka i nasypalem ..piasku. Zawiazalem cienki sznurek i obcialem zawiazanie. Nastepnie dopasowalem wokolo nogi CKM-u. Worek sie dosc dobrze dopasowuje bo jest elastyczny i w takiej pozycji zalalem go zadkim jak woda cyjano klejem - kropelka. Teraz jest twardy jak kamien i o odpowiednim krztalcie. Pomalowalem go kolorem ktory ma rzypominac Len i rzadki lasz brazowy na to. Jak sie te worki przyjma... to zrobie warsztat.

Wielkosc tych worow to 1.5cm na 3cm...troche za duze ale mniejsze zrobic w ten sosob to masakra...

wory1.jpg

wory.jpg

wory2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ja też bym namawiał do ponownych prób z Miliputem - za pierwszym razem nie wyszło, ale warto by było spróbować jeszcze raz. Gdybym ja miał to robić, to moim podstawowym problemem by było znalezienie dobrych fotek oryginału - nie wiem jak Ty, ale jak ja patrze na foty tego co ma być zrobione, to mi lepsze modele wychodzą Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

 

PS. A napisz proszę, co to za mosiężne rzeczy leżą w skrzyni obok łańcucha na ostatnim zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.