Skocz do zawartości

Pociag Pancerny Smialy


analogic

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

..no trzeba bedzie siegnac po cos bardziej plastycznego na te worki..

Te czesci to zapasowe klocki hamulcowe ale jeszce niepomalowane jakies starocie znalazlem w sklepie z kolejkami elektrycznymi..

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To jest właśnie to - niby się doskonale wie, jak wygląda worek z piaskiem, w końcu to łatwe, nie? A jak się chce znaleźć foty to się problemy zaczynają. Może wręcz warto by było zrobić eksperyment - wziąć worek 1:1, zobaczyć jak on się układa i zrobić model tego? Tak czy inaczej życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wnetrze kabiny lokomotywy jak i sama kabina zostaly wykonane od podstaw. Z tendra bedzie wysypywal sie wegiel. Wyfrezowalem kawalek wnetrza ktore wypelnie zmielonym prawdziwym weglem. Podloga w kabinie blaszana, duzo rurek kilka zegarow, pokretla itd......pary brak

labshury1647.jpg

labshury1644.jpg

labshury1645.jpg

labshury1646.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wow: Jakiego metalizera używasz?Wygląda świetnie .

Jesli chodzi tobie o te rurki to to sa prawdziwe metalowe: miedziane, aluminiowe i mosiądz. Kiedys cala torbe takich rureczek kupilem luzem i sie przydaja od czasu do czasu..Wyginalem je w palcach owijajac wokolo roznych okraglych przedmiotow.....aaaa i rowniez uzylem cyny do lutowania roznej grobosci...cale wnetrze bedzie ciemne jak to ....w kabinie parowozu

A tu juz pomalowane i lekki wash zrobilem SEPIA. Bedzie jeszce wiecej drobnych czesci:

labshury1648.jpg

labshury1650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

fajnie fajnie tylko dla czego ten skład jest rozprzężony

ani jeden wagon nie jest połączony sprzęgiem, tak to co najwyżej sama lokomotywa pojedzie

hehe

 

a tak w ogóle to w kabinie parowozu nie jest tak bardzo brudno, a jeśli jest to pomocnik maszynisty już nie pracuje

 

za całokształt , a przede wszystkim temat zasłużone brawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie fajnie tylko dla czego ten skład jest rozprzężony

ani jeden wagon nie jest połączony sprzęgiem, tak to co najwyżej sama lokomotywa pojedzie

hehe

 

a tak w ogóle to w kabinie parowozu nie jest tak bardzo brudno, a jeśli jest to pomocnik maszynisty już nie pracuje

 

za całokształt , a przede wszystkim temat zasłużone brawa

Sklad jest rozprzezony bo jeszce nie byl sprzezany...nie jest skonczony....brakuje rowniez przodow powietrznych ...to jeszcze jest warsztat.

W kabinie nie jest brudno jeszcze. Bedzie dopiero brudno jak ja ubrudze. A mam zamiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest super, wygląda wspaniale, tylko nie jestem pewny podłogi w budce maszynisty... upewniłeś się, czy nie była przypadkiem drewniania? O ile mnie pamięć nie myli, to jeszcze po II wojnie światowej występowały w parowozach drewniane podłogi...

 

Tak czy owak, model świetny, oby tak dalej, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest super, wygląda wspaniale, tylko nie jestem pewny podłogi w budce maszynisty... upewniłeś się, czy nie była przypadkiem drewniania? O ile mnie pamięć nie myli, to jeszcze po II wojnie światowej występowały w parowozach drewniane podłogi...

 

Tak czy owak, model świetny, oby tak dalej, powodzenia

Ja tez w 100% nie jestem pewien ALE....zasugerowalem sie kabina z tego filmiku (na dole link)...wyglada na bardzo stara ciuchcie i jest podobna do tej z modelu...Jak przewiniesz do 1:15 i spauzujesz widac waski pasek blachy na zawiasach pozniej katownik i dalej wydaje mi sie ze jest blacha na reszcie podlogi. Ja obetne ten kawalek w mojej lokolotywie i zrobie na zawiasach z zaokraglonymi bokami tego co zachodzi na tender..tyle

Dzieki za uwage...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest super, wygląda wspaniale, tylko nie jestem pewny podłogi w budce maszynisty... upewniłeś się, czy nie była przypadkiem drewniania? O ile mnie pamięć nie myli, to jeszcze po II wojnie światowej występowały w parowozach drewniane podłogi...

 

Tak czy owak, model świetny, oby tak dalej, powodzenia

Ja tez w 100% nie jestem pewien ALE....zasugerowalem sie kabina z tego filmiku (na dole link)...wyglada na bardzo stara ciuchcie i jest podobna do tej z modelu...Jak przewiniesz do 1:15 i spauzujesz widac waski pasek blachy na zawiasach pozniej katownik i dalej wydaje mi sie ze jest blacha na reszcie podlogi. Ja obetne ten kawalek w mojej lokolotywie i zrobie na zawiasach z zaokraglonymi bokami tego co zachodzi na tender..tyle

Dzieki za uwage...

Ten kawałek blachy który widać na filmie w 1:15 minucie to jest składane przejście między kabiną maszynisty a tendrem. Co do samej podłogi to mam gdzieś w zdjęcia z muzeum w Kościerzynie na których widać podłogę drewnianą. Jak znajdę to zapodam.

 

PS. Pociągów się nie sprzeża tylko sprzęga. http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%99g. Jako że siedzę w branży kolejowej to musiałem zwrócić uwagę, takie zboczenie zawodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.