Skocz do zawartości

Pociag Pancerny Smialy


analogic

Rekomendowane odpowiedzi

Ten kawałek blachy który widać na filmie w 1:15 minucie to jest składane przejście między kabiną maszynisty a tendrem. Co do samej podłogi to mam gdzieś w zdjęcia z muzeum w Kościerzynie na których widać podłogę drewnianą. Jak znajdę to zapodam.

 

PS. Pociągów się nie sprzeża tylko sprzęga. http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%99g. Jako że siedzę w branży kolejowej to musiałem zwrócić uwagę, takie zboczenie zawodowe.

 

No jak masz zdjecia podlogi to chetnie...ciekaw jestem szerokosci desek i ich dlugosc etc... bo sie juz nie moge doczegac SPRZEGANIA calego taboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do drewnianej podłogi, to właśnie przejrzałem swoje zdjęcia z Muzeum Kolejnictwa, nie mam dużo zdjęć z wnętrz parowozów (chyba raptem z dwóch), ale w środku są deski. Sądzę, że i w tym przypadku będą, bo skoro po wojnie były...

 

Tak czy owak, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kawałek blachy który widać na filmie w 1:15 minucie to jest składane przejście między kabiną maszynisty a tendrem. Co do samej podłogi to mam gdzieś w zdjęcia z muzeum w Kościerzynie na których widać podłogę drewnianą. Jak znajdę to zapodam.

 

PS. Pociągów się nie sprzeża tylko sprzęga. http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%99g. Jako że siedzę w branży kolejowej to musiałem zwrócić uwagę, takie zboczenie zawodowe.

 

No jak masz zdjecia podlogi to chetnie...ciekaw jestem szerokosci desek i ich dlugosc etc... bo sie juz nie moge doczegac SPRZEGANIA calego taboru

DSC05374aa.JPG

Nie widać całości ale dla złapania skali desek myślę że może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje!.....super fota...! brakuje teraz kogos ze zdjeciem desek ..na ukos

A tak na serio to na obydwu zdjeciach szerokosc desek sie zgadza i podobaja sie obydwie. Wiec do roboty...

No i skaczone

labshury1726.jpg

labshury1728.jpg

labshury1729.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to tutaj cudów nie ma w malowaniu ale model robi wrażenie wielkością.

co masz na mysli piszac ze "cudów nie ma"...troche szerzej ..moze sie jakis cudow od ciebie naucze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to tutaj cudów nie ma w malowaniu ale model robi wrażenie wielkością.

co masz na mysli piszac ze "cudów nie ma"...troche szerzej ..moze sie jakis cudow od ciebie naucze?

 

Zacieki, obicia, rdza i smar czyli to co na pociągach było często normą.

Co do cudów to zapraszam od 9.00 do 20.00 w pierwsze piątki miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to tutaj cudów nie ma w malowaniu ale model robi wrażenie wielkością.

 

Zbuduj taki model z dioramą, pomaluj go "tak bez cudów" i potem się mądruj. Póki co Twoje osiągnięcia są daleko w tyle w stosunku do tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to tutaj cudów nie ma w malowaniu ale model robi wrażenie wielkością.

co masz na mysli piszac ze "cudów nie ma"...troche szerzej ..moze sie jakis cudow od ciebie naucze?

 

Zacieki, obicia, rdza i smar czyli to co na pociągach było często normą.

Co do cudów to zapraszam od 9.00 do 20.00 w pierwsze piątki miesiąca.

 

Rdza, smar i te tzw. obicia nie sa malowaniem... na ogladanie tych cudow zapraszam do galerii jak skoncze ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jędruś, coś się tak zacietrzewił?

Ależ skąd . Model nie jest jeszcze skończony więc trochę za wcześnie na tak daleko idące i kategoryczne oceny.

Szkoda, ze nie wszyscy są w stanie sobie wyobrazić, że taki projekt to nie Tiger Initial od DML ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rdza, smar i te tzw. obicia nie sa malowaniem... na ogladanie tych cudow zapraszam do galerii jak skoncze ten model.

 

 

Myśle ,że ślady użytkowania to też malowanie - bo przecie to umieszczasz je poprzez ... malowanie.

Co do cudów to czekam na galerie bo warto.

 

Jendrass nawet dyskutować mi się z Tobą nie chce bo mi zaraz dowalisz ,że chodzę nie po tej stronie ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Wielkość - jakość oczywiście, że nie. Pełna zgoda, wiem coś o tym ;) Z oceną staram się wstrzymać do finału, ale nie wiem kiedy powstanie drugi taki model.

 

Na przykładzie "Śmiałego" jaskrawo widać (jak w przypadku gross projektów z rodzimym sprzętem) przez ile książek, zdjęć itp. trzeba się przekopać, żeby dobrze i wiernie odtworzyć każdy detal od rozdziału nitów na poszyciu, po kształty wież etc. Wierzcie lub nie, ale to jest sedno budowy tego typu modeli i właśnie (przynajmniej w moim przypadku) to pochłania przynajmniej 60% czasu, a nie samo sklejanie. Niestety nie ma i pewnie nie będzie nigdy tak bogatych opracowań ze zdjęciami, rysunkami, wymiarami, wersjami etc jak to jest w przypadku amerykańskiego czy niemieckiego sprzętu. Trzeba ryć po rzadkich (niespójnych!?) źródłach, wyłuskiwać czasem pojedyncze zdjęcia-perły od prywatnych kolekcjonerów, metodą prób i błędów dochodzić do konkretnych wniosków, rysować na potęgę warianty. Problem w tym, że nie ma na specjalnej możliwości pokazania tego "bibliotekarstwa" na forum. A pociąg, jak pociąg, długi jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.