Skocz do zawartości

SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Takie z Worda wyszły, nie znalazłem odpowiedniejszej czcionki (która i tak zmieniła się przy drukowaniu), obrazki w jpg paskudnie wyglądały po drukowaniu, dałem se spokój z kombinowaniem.

Może lepiej spróbowac odręcznie to namalować, krój liter był dosyć prosty a i zawsz można by je np. zabrudzić gdyby gdzieś nie tak poszło, no chyba że już sobie dałeś z nimi spokój.

 

Myślałem o jakiejś ciężarówce, wprost z budowy tj brudna, podrdzewiała, wysłużona, czyli sprzeczna z kanonem modelarstwa cywilnego. Ale jakoś nie mogłem znaleźć ciekawego i łatwo dostępnego modelu...

No racja znalezienie odpowiedniego modelu to trochę problem, najlepsze było by jakieś stare Volvo czy Daf co kiedyś italeri robiło, ale są strasznie trudno dostępne, nowy truck w takim stylu raczej nie przejdzie.

A może spróbuj z jakimś amerykańcem jakis stary pic-up na przykład

Chętnie zobaczył bym coś takiego w twoim wykonaniu, może to cię jakoś zachęci i znajdziesz jakąś inspiracje:

http://www.classiccarsrotting.com/ccrtour3/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na ciężarówkę w PRLu najlepszy byłby Jelcz albo Star, jako wywrotka ZiŁ-130 albo na dużych budowach (blokowiska, drogi) KrAZ 255. Szkoda tylko że żaden z tych pojazdów nie jest produkowany (jest KrAZ, ale w wersji wojskowej z paką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie z Worda wyszły, nie znalazłem odpowiedniejszej czcionki (która i tak zmieniła się przy drukowaniu), obrazki w jpg paskudnie wyglądały po drukowaniu, dałem se spokój z kombinowaniem.

Może lepiej spróbowac odręcznie to namalować, krój liter był dosyć prosty a i zawsz można by je np. zabrudzić gdyby gdzieś nie tak poszło, no chyba że już sobie dałeś z nimi spokój.

Zrobienie odręcznych rejestracji odradzam, wbrew pozorom nie jest to łatwe. Myślę, że nawet brudzenie ich nie ukryje ewentualnych niedociągnięć.

stroju spróbuj wydrukować używając czcionki ARIAL. Myślę, że lepiej będzie pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i spadł śnieg na dioramę (po pomalowaniu na odpowiednie kolory), na razie wstępnie, potem przyjdą błota i inne mazie:

 

SKOTwarsztat077.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak i to czego nie ma czyli na drodze powinno wyglądać bardziej tak

Tak to wygląda jak przejechał żaden pług, albo tuż po opadzie, jak śńeg dłużej leży do gromadzą się brudne zaspy na poboczach ochlapywane przez auta.

 

Następny krok czyli błocenie, po raz pierwszy, potem znowu spadnie trochę śniegu, a po nim znowu błoto tylko trochę inny kolor, a potem się zobaczy:

 

SKOTwarsztat078.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się denerwować, to dopiero początek drogi, tylko początkujący modelarze raz sypną sodą czy czymś tam biały i koniec zimowej dioramy, ja się jeszcze trochę pomęczę. ;)

 

I znowu sypnęło śniegiem:

 

SKOTwarsztat079.jpg

 

Prawie jak Alpy:

 

SKOTwarsztat080.jpg

 

Następne w kolejce będzie błoto w bardziej szarym odcieniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły kolejne błota, przykleiłem SKOTa, który też został trochę oblepiony, na koniec ulicę i te berdziej wydeptane miejsca pomalowałem vallejo still water by wyglądało na bardziej mokre:

 

SKOTwarsztat082.jpg

SKOTwarsztat081.jpg

 

A co słychać z fiatem? A no usunąłem mu tylne zagłówki i zrobiłem drugie poprawione wydanie 'trybuny ludu', pomniejszone o 30% i z czerwonym sztandarem, i dostał trochę błotka pośniegowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z figurantów dostanie ''opinacze'' na stopki?

Żaden, wszyscy będą (już są nawet) w gumofilcach.

 

Co do śniegu to nie będę używał żadnych gotowców, skorzystam z receptury poleconej przez znajomego, czyli soda oczyszczona mocowana na żywicę akrylową Miga a na błoto pośniegowe vallejo still water też z sodą i może jakimiś pigmentami.

 

Trzeba czytać całość

 

Piękna robota Stroju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz uwaga, figurki!

Tylko nie pęknijcie ze śmiechu.

 

SKOTwarsztat083.jpg

SKOTwarsztat084.jpg

 

Zrezygnowałem z malowania moro w 35 bo okazało się to niewykonalne, a przy tej wielkości jego brak jest niezauważalny, wszystko zlewa się w jeden kolor.

Oczywiście jeszcze będę malował wyposażenie, pagony, dostaną broń itp.

 

Próba ustawienia:

 

SKOTwarsztat085.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszły fajnie tylko

- nie podoba mi się kolor uszanek

- nie podoba mi się kolor walonków (chyba jeszcze nie skończone?)

- klamra od pasa czarna

- no i brak deszczyka na moro

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha:)Ty! no dobrze wyszły, pewnie musiałes sie namęczyć nad doborem odpowiedniej barwy umundurowania, dosyć fajnie to wygląda, tylko nie zapomnij odpowiednio przyzbroić :) jak na razie dobrze:) podukuj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie podoba mi się kolor walonków (chyba jeszcze nie skończone?)

Bo i nawet ich nie zacząłem malować...

- klamra od pasa czarna

Też jeszcze się za to nie brałem (choć ze zdjęci mi wynika że kolor miała stalowy)...

- nie podoba mi się kolor uszanek

A to czemu? Wzorowałem się na zdjęciach z artykułu o umundurowaniu LWP w Militariach, między innymi było tam takie zdjęcie:

 

SKOTwarsztat086.jpg

 

Oczywiście na zdjęciu wygląda to ciemno, ale jak przyłożę figurkę do gazety to jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na koniec dnia pomalowałem to i owo i uzbroiłem ich:

 

SKOTwarsztat088.jpg

SKOTwarsztat087.jpg

 

Od razu uprzedzam uwagi że filcowe części gumofilców są niemalowane, zrobię to jutro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.