Skocz do zawartości

SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Uzbrojenie i mundury bardzo fajnie wyszły.

Jeśli się da, trochę może poprawiłbym kolory ich buziek i dłoni, na nieco bardziej przemrożone. Ale to taki szczegół, który przy zbliżeniu jest widoczny, a zniknie na dioramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Stroju- nie wiem czy zwróciłeś uwagę na sposób noszenia broni w czasie stanu wojennego. Noszono ja na poluzowanym pasie, czyli bardzo luźno,nie tak jak na twoich figurkach gdzie bron jest na tzw. krótkim pasie.NO i te nieszczęsne gumofilce -obraz nędzy i rozpaczy, psuja cały efekt .Spróbuj to poprawić. Marek M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie poskładały Ci się kolby od AK...

 

th_ak47_6.jpg

 

A klamry pasa w oryginale były zrobione z niemalowanej stali...

 

th_pas-polowy-nylonowy_196_k.jpg

 

W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku zdarzały się też klamry miedziowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumofilce łatwe do przeszlifowania jeszcze. Są nieco za grube. Nawet "relaxy" były cieńsze .

 

A wiecie dlaczego te buty nazywały się "relax" ?

 

Bo jak je zdjąłeś z nogi, to odczuwałeś relaks ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumofilce łatwe do przeszlifowania jeszcze. Są nieco za grube.

Nie, nie, nie ile razy mam powtarzać, nie dotknę się już do nich, mam ich dość, a jeszcze jedna próba zeszlifowania spowoduje odpadnięcie masy bo już za cienka jest... Jak trafią na dioramę nie będzie to tak walić po oczach, diorama duża, gumofilc mały. Spawa zamknięta, (no chyba ze ktoś mi ulepi lepsze to chętnie im amputuję i zamienię).

 

Bardziej by mnie interesowało to co znalazłem na tym zdjęciu:

 

sie_zylo_stanie_wojennym_3015339.jpg

(źródło: interia.pl)

A dokładniej biały pas u żołnierza kontrolującego auto, co to oznaczało, i czy pomalować tak u mojego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stroju Ja bym pozwolił sobie wtrącić 2 malutkie grosze do skarbnicy smaku, kunsztu i cacka tej dioramki.

Mianowicie dłoń typa zatrzymującego cywilkę. Wygląda ona troszkę jak złamana w nadgarstku.

Ja bym troszkę do przodu opuścił tę dłoń. Podnieś dłoń w takim geście "stop" to dłoń nie idzie tak pionowo w górę.

Taka poza pasuje bardziej do słowa "przysięgam" a nie znudzonego, zmarzniętego wojaka stojącego gdzieś na patrolu.

 

Choć to oczywiście detal i przed całością chylę czoła i zazdroszczę wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej biały pas u żołnierza kontrolującego auto

 

ewentualnie moze to byc takze znak ochrony i regulacji ruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że już czas zakończyć warsztat, niedługo się pojawi galeria końcowa, i chyba ją wstawię do pojazdów wojskowych a nie do dioram, trochę nagięcie regulaminu, ale warsztat był w pojazdach i niech tak zostanie bo może będą problemy z jej znalezieniem...

Wstrzymajcie się z pochwałami do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymajcie się z pochwałami do galerii.

To zacznę od pojazdu. Akurat odrapania mi przypadły do gustu bo nie jestem fetyszystą realiów historycznych Dla potwierdzenia zawołałem ojca który powiedział że u niego w jednostce (1984) można było coś takiego spotkać. Co do podstawy to wiadomy, to coś imitujące wode dodało jej charakteru. Figurki, widać że ci żołnierze przyjechali z Republiki Wietnamu aby odwdzięczyć się za pomoc wojskową sprzed 20 lat. Do tego panu zatrzymującemu samochód klimat najwyraźniej nie służy Bywały lepsze.

Co do fiata to klasa.

Całkowity odbiór ---> I'm lovin it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymajcie się z pochwałami do galerii.

 

Jaki pewny siebie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.