Skocz do zawartości

SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czemu - żywica zawsze brzydko wygląda przed pomalowaniem - a pomysł niebanalny i kibicuję

Właśnie, nie jest źle nie ma nadlewek, skrzywień, bąbelków. Z resztą oryginał też nie miał zbyt wielu detali.

 

A co z modelem słychać: a mało słychać bo staram się uczyć do egzaminów, ale dokończyłem mosty przednie i dokleiłem trochę detali na przedzie:

 

SKOTwarsztat006.jpg

SKOTwarsztat007.jpg

 

A co do samochodu na dioramkę, to postanowiłem że będzie to duży fiat w kolorze beżowym, żeby za kolorowo nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stroju, oderwij się od książek i sprawdź maila.

Trudno oderwać się od czegoś co mnie odpycha ...

Wielkie dzięki za maila, na pewno się przyda, szkoda tylko że jakość utrudnia przeczytanie liter, ale jak się skupie to da się czytać, bardzo fajnie.

 

A wczoraj, nabyłem ostatni składnik dioramy, czyli beżowego dużego fiata, a raczej coś z czego spróbuję takowego wyciosać. Tu i ówdzie się przyszlifuje, podmaluje, coś dorobi, zabrudzi i będzie całkiem znośny:

 

SKOTwarsztat008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo fajnie, choć w stanie wojennym były chyba te starsze wersje, ale nie będę popadał w drobiazgowość, sam SKOT też nie pozbawiony błędów, to będzie raczej symboliczna diorama, SKOT, koksownik i duży fiat. Trochę się go upodobni, może jakieś koce rzucę na fotele, u naszym fiacie takowe woziliśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy stoczyłem ciężką walkę z zawieszeniem, było męcząco bo dużo elementów i w dodatku nie najlepiej spasowanych, ale przygotowywałem się do tego już kilka tygodni studiując rysunki techniczne szczegółów podwozia (głównie z "Typy broni i uzbrojenia"), udało mi się zrobić odpowiedni wznios wahaczy i nawet lekko skręcić przednie koła, brakuje jeszcze jednego wahacza który muszę dorobić i dokończyć 3 oś... :

 

SKOTwarsztat009.jpg

SKOTwarsztat010.jpg

SKOTwarsztat011.jpg

SKOTwarsztat012.jpg

 

ufff... To była ciężka noc.

 

EDIT:

PS Może ktoś mi powie na jaki kolor pomalować wnętrze w tym dużym fiacie? Bo z tego co pamiętam to były czarne, ale tak w detalach, bo w google to tak nie za bardzo mogę znaleźć zdjęcia wnętrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za dużego fiata, nie jest tak źle, mam dobrą mini szlifierkę z giętkim przeniesieniem napędu i sporo frezów, lubię pracę w metalu.

Na próbę pocieniłem okno w przednich drzwiach, nie było tak trudno, najpierw frezowanie, potem pilniki ręczne, w sumie chyba godzina pracy, usunąłem też lusterko, które zastąpię wykonanym własnoręcznie według zdjęć:

 

SKOTwarsztat013.jpg

SKOTwarsztat014.jpg

 

Na otomoto.pl znalazłem nawet interesującą mnie wersję, tapicerkę ma brązową, można też dać białe kocyki na fotelach, widziałem też jednego co miał takie fajne w tygrysi wzorek... Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też dać białe kocyki na fotelach, widziałem też jednego co miał takie fajne w tygrysi wzorek

 

A może by tak wyściółkę foteli w postaci mat z drewnianych koralików . Widziałem coś takiego w realu czy jakimś filmie... zalatywało "gustem" rodem z PRL-u ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglądałem tu, bo nie lubię żywicy. Zaglądam, a tu.... eh, łza się w oku kręci. Coś czuję, że nie Skot, ale Fiat zrobi furorę. Stroju, a może by go w barwach MO pokazać? Albo zatrzymany opozycyjny z gazetkami? Staję się wiernym kibicem wątku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wypiłowałem przednie drzwi z drugiej strony. SKOT obrósł trochę detalami, rozwierciłem otwory w kołach i przygotowałem mocowania do nich. (Koła założone tylko do zdjęć, więc są tak krzywo, ostateczne je ustalę na koniec, po przyklejeniu):

 

SKOTwarsztat015.jpg

SKOTwarsztat016.jpg

SKOTwarsztat017.jpg

SKOTwarsztat018.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś był dzień lenistwa, nie zrobiłem prawie nic...

W tym "prawie" mieści się doklejenie uchwytów na liny holownicze do SKOTa i rozwiązanie ważnego problemu przy dużym fiacie.

Problemem tym była grubość ścianek i drzwi, którą bardzo widać patrząc pod innymi kątami niż prostopadle:

 

SKOTwarsztat019.jpg

 

Ale rozwiązanie okazało się bardzo proste, wstawienie szyb o grubości ok 1.5mm, prawa optyki tak zakrzywiają światło że rzeczywista grubość przestaje być widoczna:

 

SKOTwarsztat020.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawias jak w drziach o skarbca w banku... Przerabiałem kiedyś "malucha" w podobny sposób. Fajnie Ci idzie. Obowiązkowo dodaj pieska z kiwającą głową za tylną szybą i taki jak w "Zmienikach" pasek przeciwsłoneczny na przedniej szybie np. MICHELINE - za PRLu to był dziki szpan!

 

"kość słoniowa"?

"beige avario", kość słoniowa jasna produkowany w latach 1983-1990

lub "golden beige" beżowozłocisty produkowany w latch 1976-1979, choć kierował bym się ku pierwszemu oba odcienie nie wiele się różnią i nie warto robić z tego zagadniania.

Dla porządku:

http://piotrwiewiora.w.interia.pl/kolo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowo dodaj pieska z kiwającą głową za tylną szybą i taki jak w "Zmienikach" pasek przeciwsłoneczny na przedniej szybie np. MICHELINE

 

Miałem napisać to samo, ale Gerd mnie ubiegł. Bez tych dwóch artefaktów fiacior będzie niekompletny! Ewentualnie, zamiast napisu "MICHELIN" może być "Castrol GTX".

Już pewnie zaczynasz przeklinać pomysł na pokazanie tutaj tego "kredensa" Skutecznie odciąga uwagę od głównego bohatera. Bez obawy, będą się świetnie uzupełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"beige avario", lub "golden beige" beżowozłocisty produkowany w latch 1976-1979, choć kierował bym się ku pierwszemu oba odcienie nie wiele się różnią i nie warto robić z tego zagadniania.

Dzięki Gerd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas_krk - zapominasz o tak zwanej "prywatnej inicjatywie" (3ha tulipanów, albo sałaty pod folią) z dostępem do walut wymienialnych i znajomościami w Polmozbycie, tudzież Motozbycie. Nie wszyscy oni jeździli Mercedesami W115 200D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.