Skocz do zawartości

SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Koledzy bez przesadyzmu, to ma być ponury, zabrudzony samochód z równie ponurego czasu, a nie jakieś disco polo na kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! A poza tym to nie on ma grać pierwsze skrzypce, choć zdaje się zamiast modelu SKOTa powstanie nam tu fajna mini-dioramka.

Masz pomysł na kierowcę Fiata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam takiego Hansa z zestawu Hanomaga z Dragona, spróbuję go zdehitleryzować przy użyciu masy modelarskiej, ale może być ciężko bo jest zrobiona z takiego gumowatego tworzywa (chyba to samo co gąsienice DS). Jak nie wyjdzie to będzie stał zaparkowany, jak na tej fotce co dałem na początku.

 

SKOTwarsztat021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielki postęp:

Dziś uzbroiłem SKOTa, zwyciężyło lenistwo, zdecydowałem się wykorzystać zestawowa osłonę jarzma, bez poprawiania...

 

SKOTwarsztat022.jpg

SKOTwarsztat023.jpg

SKOTwarsztat024.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zabrałem SKOTa na pierwsze poligonowe próby - pływanie. Nawet nieźle pływał, ale krótko.

 

SKOTwarsztat030.jpg

 

Czyli malowanie już tuż, tuż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielki postęp:

Dziś uzbroiłem SKOTa, zwyciężyło lenistwo, zdecydowałem się wykorzystać zestawowa osłonę jarzma, bez poprawiania...

 

SKOTwarsztat022.jpg

...

 

A zadam takie niedyskretne pytanie - Stroju, gdzieś nabył taki ładny KPWT?

Też mam żywicznego SKOTa i TOPASa i takie ładne uzbrojenie by im się przydało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zadam takie niedyskretne pytanie - Stroju, gdzieś nabył taki ładny KPWT?

Też mam żywicznego SKOTa i TOPASa i takie ładne uzbrojenie by im się przydało

 

Taaa daammmm!!!:

http://www.rbmodel.pl/picture.php?dir=35B21

 

RB model wyprodukował, akurat jak zacząłęm SKOTa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po malowaniu, użyłem kilku mieszanek farb gunze, na oko:

 

SKOTwarsztat033.jpg

SKOTwarsztat034.jpg

SKOTwarsztat035.jpg

 

Kolor na zdjęciach trochę się różni od tego na żywo, w świetle dziennym jest ciemniejszy...

 

Teraz mam pytanie:

Jakie oznaczenia nosiły SKOTy z lat 80tych, tylko numer na drzwiach kierowcy i z tyłu, czy też miały szachownicę? Bo szachownice widziałem raczej tylko na wersji 2AP.

I jakie miały znaczenie litery z oznaczeń, jak np. UAK, UB, UKO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda znakomicie

A co do UAK, UB, to czy przypadkiem nie ma to nic wspólnego z rejestracjami

    * UA – samochody osobowe, osobowo-terenowe oraz specjalne na podwoziu osobowym (osobowo-terenowym)
   * UB – transportery opancerzone
   * UC – samochody osobowo-ciężarowe (dostawcze)
   * UD – autobusy
   * UE – samochody ciężarowe i ciężarowo-terenowe o przeznaczeniu transportowym
   * UG – pojazdy specjalne na podwoziu ciężarowym (ciężarowo-terenowym)
   * UI – przyczepy transportowe
   * UJ – przyczepy specjalne
   * UK – motocykle

wikipedia.pl

Tylko jeśli podałeś oznaczenia SKOT-a, to dziwne byłoby gdyby oznaczono go motocyklem Być może, że od tamtego czasu wprowadzono zmiany, chociaż na Starach też widziałem tablice typu UAK-0000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak podane przez Ciebie oznaczenia kodowe tablic rejestracyjnych odnoszą się do współczesnych tablic białych (2 litery + 5 cyfr).

Skot i pojazdy z tamtego czasu miały rejestracje typu 3 litery + 4 cyfry.

Na ciężaówkach i transporterach malowane na burtach (drzwiach) i z tyłu. Zapewne też stosowane według określonego kodu.

 

Tablice typu UAK..... są starego typu (w wojsku wciąż funkcjonują) i jeśli je widziałeś to albo były czarne albo malowane, a z pewnością nie na białych blachach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobię taki jak na tej fotce co dałem na początek:

 

stan_wojenny_121697g.jpg

 

Z innych liter ze SKOTów z tamtych lat, to mam na fotkach: UEZ, UKO, ULM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak podane przez Ciebie oznaczenia kodowe tablic rejestracyjnych odnoszą się do współczesnych tablic białych (2 litery + 5 cyfr).
Być może, że od tamtego czasu wprowadzono zmiany

Wiem, że były czarne a te są białe, ale czerze mówiąc myślałem, że oznaczenia zostały te same a zmieniła się tylko ilość liter i cyfr. No ale dzięki za wytłumaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak trochę szachownic się u mnie znalazło, było nawet w czym wybierać, wziąłem z kalek do Szyłki Dragona.

Namalowałem też numery, na drzwiach kierowcy od ręki bo malutkie, gdzieś z 3mm, a z tyłu używając własnoręcznie przygotowanego szablonu :-/ , nie jest to może mistrzostwo kaligrafii, ale jak tak patrzę na żywo nie jest źle, wash powinien trochę je przytłumić, przynajmniej jest dużo lepiej niż na midwójce.

 

SKOTwarsztat036.jpg

SKOTwarsztat037.jpg

SKOTwarsztat038.jpg

 

Najfajniej to chyba wyszły światła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, światła fajne, jak robiłeś?

Ale i cały model pięknie się prezentuje, choć te numerki z tyłu takie trochę krzywe

 

Jak tak Fiat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, światła fajne, jak robiłeś?

Najpierw humbrol 11, a potem transparentna farba, czerwona humbrola lub pomarańczowa pactry.

 

A Fiat sobie czeka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.