Skocz do zawartości

SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze na wieczór zrobiłem fundament pod podstawkę:

 

SKOTwarsztat039.jpg

 

Tam gdzie jest balsa, będzie asfaltowa ulica, SKOT będzie stał na zaśnieżonym placu, a ten pojemniczek pokazuje miejsce koksownika. Trochę się nagimnastykowałem żeby wzajemne ustawienie sensownie wyglądało, chyba jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej. ale elegancko scenka wygląda z tym autem tak z czystej ciekawości to duży fiat? Na pierwszy rzut oka to pasuje idealnie chociaż nie wiem jakich rozmiarów był autentycznie SKOT ale po dłuższym przyjrzeniu się przypuszczam, że autko jednak trochę za duże

 

Co do malowania to zgadzam się w zupełności z dwelerem cieniowanie miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo elegancki SKOT, bardzo elegancki układ dioramy

 

 

tak z czystej ciekawości to duży fiat? Na pierwszy rzut oka to pasuje idealnie chociaż nie wiem jakich rozmiarów był autentycznie SKOT ale po dłuższym przyjrzeniu się przypuszczam, że autko jednak trochę za duże

Ja wiem, że wątek ma "aż" 6 stron, ale czasem warto poczytać to i owo przed zadaniem pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namalowałem też numery, na drzwiach kierowcy od ręki bo malutkie, gdzieś z 3mm, a z tyłu używając własnoręcznie przygotowanego szablonu :-/ , nie jest to może mistrzostwo kaligrafii, ale jak tak patrzę na żywo nie jest źle,
No, szkoda trochę, że numerów z tyłu nie zrobiłeś z kalkomanii, bo są spore. Ale jak je trochę zużyjesz to mam nadzieję będzie ok. Te malutkie na drzwiach wyszły fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie ze SKOTem koniec, resztę brudzenia zrobię jak już ulepię dioramę, teraz zajmę się innymi elementami dioramy... Albo czymś zupełnie innym, bo na razie mnie trochę zmęczył.

Taka "galeria w trakcie"

 

SKOTwarsztat049.jpg

 

SKOTwarsztat050.jpg

SKOTwarsztat051.jpg

SKOTwarsztat053.jpg

 

SKOTwarsztat054.jpg

SKOTwarsztat055.jpg

 

A co do tych odprysków to jakoś na żywo tak jaskrawe nie są, jakby mój aparat to traktował jak coś świecącego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszy piesek odezwę się i odpowiem: obtłukiwały się tylko nie w tych miejscach i nie w takich ilościach. Wiem ze to ładnie wygląda ale ma to się jak pieść do nosa. Wiem ze Stroju jest młody i wojsko widzial na obrazku albo na Warszawskiej defiladzie ewentualnie jakiegoś w prywatnych rekach, gdzie właściciel za bardzo nie przejmuje się stanem farby czystoscia. Zapewniam ze w tamtych czasach dowódca i kierowca tego skota nie wychodzili by z paki za stan pojazdu .Tak ze uważam i bede dalej uważał ze ślady eksploatacji są do dupy ,chociaż ładnie wyglądają- nic nie maja wspólnego z realizm .Nasza zabawa to MODELARSTWO REDUKCYJNE i do czegoś zobowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba widzę lewitujące koło...

Pamiętaj że będzie on stał na zaśnieżonym podłożu, a że nie jest równe to chyba zdążyłeś zaobserwować tej zimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie uwagi ode mnie:

- Tylny znaczek priorytetu drogowego powinien być, zdaje mi się, czerwony

- Reflektor z przodu pomalowany srebrną farbą jak do tej skali zupełnie nie pasuje i bardzo psuje ogólny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Tylny znaczek priorytetu drogowego powinien być czerwony

Ten nie jest czerwony:

 

12.jpg

 

Teraz dają z tyłu czerwone, ale jak było wtedy to nie wiem...

 

- Reflektor z przodu pomalowany srebrną farbą jak do tej skali zupełnie nie pasuje i bardzo psuje ogólny efekt.

 

Masz rację, jakoś nie miałem pomysłu jak to zrobić, przy frezowaniu by się rozpadło, nie mam tak małych frezów...

 

to ja ponownie się doczepie narzędzi na burtach, w stanie wojennym mieli to pozdejmowane siekiery,

 

Gdzieś widziałem na zdjęciu SKOTa z siekierą i kilofem, w prawdzie jednym ale to już coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzą że SKOTy się nie obtłukiwały

 

obtłukiwały się

 

Zapewniam ze w tamtych czasach dowódca i kierowca tego skota nie wychodzili by z paki za stan pojazdu

 

ja się jeszcze zapytam gdzie był technik kompanii bo to trzeci w kolejce do 'działki' no i obsługa sezonowa.... No ale dość żartów.

 

Pojazdy wygląda baaardzo fanie - tak "frontowo". Znajdź, błagam, jakiś patent na robienie napisów!!! Nawet najbardziej prostacki:

viewtopic.php?t=9604&postdays=0&postorder=asc&highlight=cierva&start=15

bo ich asymetria jest w poważnym konflikcie z pieknym malowaniem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o jednym zapomniałem. Farba podkładowa w Wojsku Polskim miała kolor czerwony.Raczej nie był to typowy podkład tylko minia, tak ze powinien spod obić wyglądać kolor czerwony. Co się tyczy znaku priorytetu to zawsze był to kolor pomarańczowy i czarny. Pod tym względem w tamtych czasach był porządek a nie bajzel jak współcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy znaku priorytetu to zawsze był to kolor pomarańczowy i czarny.
Rozumiem, że zarówno z tyłu jak i z przodu znaczki były pomarańczowe z czarnym trójkątem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście będzie trochę "błota pośniegowego" i innych brudów na podwoziu, na razie nie mam pomysły jak takie wykonać, poprzeglądam jakieś zimowe warsztaty, może coś znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem w tamtych czasach był porządek a nie bajzel jak współcześnie.

 

No nie wiem czy masz racje. Ten bajzel czyli dodatkowy czerwony z tyłu wydaje mi się logiczniejszy niż oba pomarańczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.