Skocz do zawartości

Scania R143M Streamline


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć nowy wątek warsztatowy, a tym razem będzie on dotyczył Scani 143M. Choć nadal mam kilka innych rozgrzebanych modeli, to liczę na to, że uda się ten projekt dociągnąć do końca .

 

Na początek wykonałem delikatny tuning podwozia, ale raczej będę się starał zrobić model "z pudła", także za dużo tych dodatków nie będzie. Malowanie sprayem czarny mat z palety Dupli Color i jest to jedyny element malowany sprayem, reszte tradycyjnie pomaluję pędzelkiem.

 

e4012df832ec16ee.jpg

adbe5ed87c0bafd6.jpg

a076748b73b7f190.jpg

3bc8f4bc9a3bd581.jpg

1a9730adaabb55ab.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie zaszlifowałeś do rownej wysokosci czesc ramy gdzie sa katowniki do mocowania siodła. To są 2 rozne elementy i tam powinien byc tak jak było pierwotnie. A poza tym całkiem przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radość, widząc kolejną, Twoją relację Długo nie było ani widu, a ni słychu... Także cieszę się, że znów budujesz. Pomimo, że masz specyficzny sposób na modelarstwo, to i tak na ma to swój klimat - na tyle, że interesująco się wszystko ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło ,że znowu pan klei, pamiętam pana modele jak zaczynałem przygodę z modelarstwem i przeglądałem, różne fora aby coś podpatrzeć,wtedy też zobaczyłem pana modele takie jak Actros. Miło,że znowu pan kleji bo te modele mają swój klimat jak już powiedział kolega wcześniej.Wracając do tematu będę z zaciekawieniem śledził pana relację .

 

Pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Marcin, że powróciłeś do cywili Czyż byś miał już dość militarii ? a widziałem, że fajnie ci wychodziły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja również się cieszę że w końcu coś się u pana dzieje Będę bacznie śledził tę relację pomomo że mam już dwie takie Scanie... Instalacja bardzo mi się podoba Kolory zapewne "firmowe" Nie mogę się doczekać kolejnej aktualizacji

Pozostaje mi życzyć powodzenia i bezproblemowej budowy

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo bardzo się ciesze, że mój powrót do cywili był tak bardzo oczekiwany

 

Tymczasem pokażę co wydłubałem przez ostatnie dni:

 

b61e25d7417c9c4d.jpg

73605c79f27e36cc.jpg

 

Silnik ma kolor German Grey(!) z Humbrola plus delikatna przecierka suchym pędzlem. Co do kolorystyki modelu to nie musze chyba nic pisać, bo miedziane nadkola 54H już to sugerują

 

4abf00b9aa7a128b.jpg

9eafa930f78c1596.jpg

1663bd5e236c7468.jpg

e7d666fd85202da4.jpg

3ac5e516785f6866.jpg

b0cfddb5f5e7506c.jpg

 

Aha! Zapomniałem napisać że prawe przednie koło niestety delikatnie nie dotyka podłoża, hm

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać że prawe przednie koło niestety delikatnie nie dotyka podłoża, hm

Przyjdzie kabina, ramę dociśnie, to i koło podłoża będzie dotykać.

Ps.

Ładny silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie kabina, ramę dociśnie, to i koło podłoża będzie dotykać.

 

...też mam taką nadzieję, bo z tego co widze to nic już w tym temacie raczej nie zwojuję

 

Jeśli chodzi o malowanie pędzlem to w miejscach gdzie kładę mat (np. silnik) wystarczą dwie warstwy plus 1 lub 2-krotne krycie lakierem bezbarwnym matowym (do tego celu stosuję Revellowski mat clear nr 2).

Na błotniki, kabinę itp. kładę kolejno: 1 warstwa mat (jakikolwiek Revell), potem 3 warstwy metaliku (Humbrol) i 1 warstwa lakieru.

 

A teraz porcja kolejnych fotek:

 

a75637c5822ce558.jpg

8603deaecd8f0311.jpg

e47171ff7d2c0090.jpg

9d21b56a8efe2804.jpg

 

Przeglądając relację innych kolegów z forum, zwłaszcza Łukasz_G zmotywował mnie aby jednak wzbogacić silnik o pare drobiazgów:

 

b8fc4861de4c6e5c.jpg

92b320d9c3d294a9.jpg

 

...i taki mały żart na koniec. Myślę, że panowie z AFV Club nie mają nic przeciwko

 

414eeebe6ea0532c.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć )

 

zdziwiłem się że sklejasz nie-amerykańca ale jak zacząłęm przeglądać relację, wpierw zobaczyłem czarną ramę i od razu zacząłem się zastanawiać jaki będzie kolor kabiny. Ofkors jedyny słuszny złoty Czy militarkę też jechałeś na złoto?

 

A tak poważnie, jesteś wirtuozem pędzla - serio serio. Bardzo podoba mi się też wykonanie instalacji, duuuużo mi jeszcze brakuje w tej materi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace troche zwolniły, ale to nie oznacza, że nic się na warsztacie nie dzieje

 

66fd9d745493943emed.jpg

22825439ab2a6d65med.jpg

 

Nieukrywam, że troche się napociłem aby wkleić przednią szybę. Za spoiwo posłużył mi clear Revalla Nr 1 Uszczelkę wykonałem czarnym matem + nakładka z sidoluksu. Narazie wygląda fajnie.

 

fd2ff867be0085f5med.jpg

78802d14743fc13amed.jpg

903cef4c47ad9c0emed.jpg

713fa2fe95eeeb1cmed.jpg

95aa6b4791dddc4bmed.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wnętrze wygląda:

 

Zainteresowała mnie co to jest ta nakładka z sidoluksu? jakaś tajemnica modelarska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Błagam zrób coś z kokpitem, wystarczy cienki polistyren pociąć na paski, a później jeszcze drobniej i są już przełączniki. Okrągłe przełączniki robię z rozciągniętej i pociętej ramki.

Jak w samolotach ludziska robią kokpity, to w truckach nie można.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No tak ale wiesz ja nie mówie,że mają nie komntowć ale nie wiem czy widziałeś posty TraansTecha na forum. Jest nowy ale już mu tłumaczyliśmy ale on dalej swoje więc wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.