Skocz do zawartości

F 14A Tomcat w skali 1/18


Mareku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 368
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a mam na imię marcin (a ksywa ze szkoły średniej) :( ale zlot czarownic też dobry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżu Marcin strasznie chaotycznie piszesz aż ciężko momentami czytać. Zwolnij trochę chopie hehe I nie pisz post pod postem w odstępach 2 minutowych, chcesz coś dodać zedytuj poprzedni post ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisać, pisać, pisać ---- nareszcie można się wygadać z innymi zapaleńcami a nie jedynie z żoną i teściową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z każdym powiadomieniem o poście w wątku Marka mam nadzieję coś zobaczyć, a tu...

 

Wiem na jakim etapie Marek jest z modelem i czekam na kolejny

Więc może Panowie choć jakaś "regulacja" jeśli posty są mało merytoryczne? Proponuję; jeśli post, to z jakimś użytecznym zdjęciem F-14 dla Marka potrzeb, co? Sabatms, przekujesz tą produktywność w postach?

Sam bym skorzystał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z każdym powiadomieniem o poście w wątku Marka mam nadzieję coś zobaczyć, a tu...

 

Wiem na jakim etapie Marek jest z modelem i czekam na kolejny

Więc może Panowie choć jakaś "regulacja" jeśli posty są mało merytoryczne? Proponuję; jeśli post, to z jakimś użytecznym zdjęciem F-14 dla Marka potrzeb, co? Sabatms, przekujesz tą produktywność w postach?

Sam bym skorzystał ;)

Przyłączam się, też zaglądam w nadziei że może się czegoś nauczę....a tu....?...forum to nie stragan. Mnie nie interesuje jaką techniką ktoś robi sobie manicure, w dodatku niesmacznie

 

a nie jedynie z żoną i teściową

Przyjmij moje najgłębsze wyrazy współczucia. Może facebook?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki :( nie odzywam się wcale już

Nie obrażaj się. Nie chodzi o to, żebyś przestał się udzielać, ale żeby z czyjegoś warsztatu nie robić niepotrzebnego zbioru swoich dzieł wybranych. Może za ostro się wypowiedziałem, za co przepraszam, ale zaczęło mnie już irytować Twoje podpuszczanie Marka do gadania o niczym. Niektórzy śledzą warsztat (nie tylko Marka) przez Internet w komórce, a to kosztuje inaczej niż stacjonarny. Opisałeś dosadnie raz swoje emocje związane z warsztatem Marka i wystarczy. Nie rozumiem po co ciągniesz ten sam wątek przez pół strony. Załóż swój warsztat i będziesz miał z kim pogadać....i na temat i konstruktywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Rodacy nie klocmy sie, bo wlasciwie nie ma o co. Przepraszam, ale tak mysle. Cieszy mnie, ze lubicie moje modelarskie wypociny i czekacie na abdejty. Dla zainteresowanych dodam, ze wlasnie zaczolem dlubac druga dysze, te bardziej otwarta i w moim przekonaniu trudniejsza. Lub jak ktos woli, bardziej pracochlonna. Niedlugo zdjecia, ale na razie nie mam jeszcze nic do pokazania. Modelujcie i nie pekajcie. Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin. Uwazam ze ta batdziej otwarta dysza jest moze nie tyle trudniejsza co bardziej pracochlonna. Na zblizeniowych zdjeciach, ktore mam widac wiecej detali, ktore z koleji w tak malej skali trzeba zrobic, bo beda widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna relacja z tego co teraz robie z ta dysza. Zaczolem od tego samego co przedtem.

 

_IGP9915.jpg

 

Potem zmodyfikowalem te czesc do tego od czego zaczne budowanie dyszy:

 

_IGP9951.jpg

 

Potem detale samej dyszy z blaszki aluminiowej:

 

_IGP9949.jpg

_IGP9950.jpg

_IGP9948.jpg

 

Trzeba wykonac razem 54 detale dyszy+ 36 detali obudowy dyszy. Dosc pracochlonne zadanie i czasu toche potrzebujace.To jest to co obecnie juz mam:

 

_IGP9947.jpg

 

No i to wsjo na razie. Nie dlugo cos nowego dodam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly Update z budowy dyszy.

 

_IGP9955.jpg

_IGP9954.jpg

_IGP9953.jpg

_IGP9952.jpg

 

To sa drobne czesci do srodka dyszy. Po tem musze jeszcze wykonac 36 czesci na obudowe.

Dalszy ciag nastapi wktotce. Dziekuje i pozdrawiam. Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian! Dzieki, ale nie idz jeszcze do domu. Skoncz twoj model Skyhawka i powiedz mi jaka masz metode klejenia tym supr glutem. Ja juz nie mam sily do tego kleju. Klejenie tej dyszy tym cyanoakrylatem dalo mi sie niezle we znaki. To za przeproszeniem G..... zle klei blaszki i folje aluminjowa. Czesto sklejone juz czesci odpadaja, klej sie rozlewa i twardnieje tam gdzie nie trzeba i na dodatek klei palce do wszystkiego. Horror!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka masz metode klejenia tym supr glutem. Ja juz nie mam sily do tego kleju. Klejenie tej dyszy tym cyanoakrylatem dalo mi sie niezle we znaki. To za przeproszeniem G..... zle klei blaszki i folje aluminjowa. Czesto sklejone juz czesci odpadaja, klej sie rozlewa i twardnieje tam gdzie nie trzeba i na dodatek klei palce do wszystkiego. Horror!

Przeżywałem dokładnie to samo co Ty, pewnie nie tylko Ty. Szału z rozpaczy dostawałem jak posmarowałem CA detal i chciałem go przykleić, a detal ustawił się nieodpowiednio i zanim zdołałem poprawić to się już skleiło. O odpowiednim dawkowaniu już nie wspomnę, zawsze dawałem o mały ciut za dużo i wypływał robiąc zaciek. Ale znalazłem rozwiązanie i teraz klejenie powierzchnia-powierzchnia, czy na styk to sama przyjemność. A całe czary mary z klejeniem tym CA polega na tym, że najpierw ustawiam, czy też ustalam przyklejany detal w docelowym miejscu, przytrzymuję go dociskając w docelowym położeniu, albo pęsetą zamozaciskową, taśmą, blutakiem, tiktakiem, czy jak się ta plastelina nazywa. Maczam sobie drucik 0,15 lub 0,1 w tym CA, ale nie sam koniuszek, tylko na długości ok. 1,5cm, potem ustawiam ten drucik maczanym końcem w dół, aby to co jest powyżej trochę zjechało w dół, aż do momentu, kiedy zrobi się na końcu drucika taka maciupeńka kuleczka z CA. Następnie maczam tą maluśką kuleczkę w CA i dotykam w miejscu styku klejonych detali i z radością patrzę, jak klej, niczym wash wędruje sobie wzdłuż linii sklejanych detali, albo wnika pod nie, o ile szpara jest wieksza niż 0,05mm. Tak tak, pięć setnych milimetra. W ten sposób skleiłem klapy lądowania w Avangerze. Jeśli nawet gdzieś się trochę rozleje w niewłaściwym miejscu, to to rozlanie tworzy tak cienką warstwę, że Surfacer nic nie ujawnia. To rozlanie jest widoczne, ale tylko dlatego że jest w wysokim połysku. Ten klej CA działa dokładnie tak jak Tamiya Extra Thin Cement, i dokładnie tak samo należy z nim postępować. Jest bardzo bardzo płynny. Nie jest to CA, który można kupić w sklepie modelarskim, bo to klej przemysłowy. Nazywa się Multibond o numerze 41. Można go dostać poniżej:

http://www.kleje-przemyslowe.pl/r01-41_kleje_cyjanoakrylowe_do_tworzyw.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedno zdjecie dla porownania wielkosci:

 

IMG_2252.jpg

 

I dla informacji. Blaszki aluminjowe na zewnacz nie byly wcale malowane tylko pomazane tymi barwnymi puderkami:

 

IMG_2254.jpg

IMG_2253.jpg

 

Pomyslalem sobie ze ta informacja moze sie komus nada w przyszlosci. No to na razie na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.