Skocz do zawartości

BM-13 "Katiusza" - Revell/Eduard - 1:35


elrogalo

Rekomendowane odpowiedzi

Prijechali!

 

Zaczynając wątek warsztatowy pisałem coś o ułatwianiu sobie życia wyborem tego modelu, że niby fajnie, bo ramek i części mało. O naiwny! Pracy było co niemiara, najwięcej przy rakietach, ale i blaszki wymagały kilku wieczorów. Trzeba było wybrać sobie jakieś działo samobieżne, SU-85 na ten przykład, byłoby łatwiej

Jednakowoż ostatecznie udało mi się Kasieńkę poskładać i z efektu jestem całkiem zadowolony. Ma ona pewne niedociągnięcia, ale któż jest idealny? Najmniej jestem zadowolony z rakiet, pomimo, że poświęciłem im mnóstwo pracy wyszły średnio. Przyjąłem sobie głupi podział stateczników, przez co są nieco koślawe. Na zdjęciach widzę też, że szyby i ślady kurzu na nich też mogłyby wyglądać lepiej. No i brudzenie, w tej materii mam jeszcze sporo do nadrobienia. Choć mam wrażenie, że jakieś postępy zrobiłem.

 

Dość paplania, i tak tego nikt nie czyta, czas na zdjęcia:

 

igp4188.jpg

 

igp4197s.jpg

 

igp4198s.jpg

 

igp4191.jpg

 

igp4200s.jpg

 

igp4199s.jpg

 

igp4196.jpg

 

igp4206s.jpg

 

igp4202s.jpg

 

igp4203s.jpg

 

igp4189.jpg

 

igp4205s.jpg

 

igp4208s.jpg

 

igp4214s.jpg

 

igp4207s.jpg

 

igp4210s.jpg

 

igp4211s.jpg

 

Teraz mnie maglujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prjekrasny model

Fajnie to wygląda - na fotkach z daleka wygląda na czysty, natomiast na tych z bliska jest już brudas. No i ładne wnętrze.

Możesz być z siebie dumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstęp jednak przeczytałem

Wcześniej w warsztacie nie zauważyłem, że stateczniki rakiet nie są idealnie proste. Ten detal może i nie jest świetny ale jakoś znowu taki tragiczny też nie jest - może kiedyś jak będzie Ci to bardzo doskwierać to zrobisz nowe lepsze rakiety w miejsce tych . Jak dla mnie brudzenie wyszło Ci więcej niż dobrze, sam bym chciał umieć takie zmalować . No może szybki rzeczywiście troszkę zbyt przykurzone albo to tylko zdjęcia tak uwydatniają. Bardzo mi się też podoba ruchoma wyrzutnia Gdybym miał taki model na mojej półce to bardzo by cieszył moje oczęta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szkoda, że nie zdecydowałeś się jednak na nałożenie przynajmniej odrobiny suchego błota na felgi i nadkola. Byłoby lepiej, no ale nawet bez tego Twoja Katiusza bardzo mi się podoba.

To czy szyby są za brudne czy nie, to już raczej kwestia indywidualnego spojrzenia. Moim zdaniem jest ok.

To czego natomiast mi tutaj najbardziej brak to przynajmniej lekkich odbić lakieru w miejscach, o których wspominałem w warsztacie. Zaznaczenie ich chociażby na zawiasach i progach, naprawdę dodałoby Twojemu pojazdowi więcej życia. Zawsze można by było zetrzeć srebrny ołówek gdyby coś poszło nie tak.

Podsumowując: Twój model jest bardzo atrakcyjny(tym bardziej, że Katiusza rzadko pojawia się na forach), ale moim zdaniem brakuje mu tego 1%, to ideału.

Mam nadzieję, że w najbliższych projektach pokombinujesz ze śladami i będziemy mogli bić jeszcze większe brawa niż teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem warsztat od samego początku i muszę napisać, że bardzo mi Twoja praca przypadła do gustu. Może, rzeczywiście odrobinę brakuje jakiś minimalnych obić ale może to pierwsza przejażdzka na poligon po przeglądzie

Bardzo rzadko piszę coś w trzy piątkach ale Tak mi się spodobalą, że muszę to wyrazić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jesteś moim faworytem Model piękny Jedynie dodałbym mu troszkę obić, no i poprawiłbym te przednie kierunkowskazy, bo wyglądają słabo. Reszta świetna

 

P.S. Plusik za polski temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie, jeszcze trochę takich komentarzy, a rozpłynę się w samouwielbieniu

 

Zapomniałem podziękować wszystkim wiernym kibicom, w szczególności Boozy'emu, kaziowi i innym motywatorom

 

kornik_69 - przyznaję, skapitulowałem bez walki i tego 1% zabrakło. Jednak znam też swoje ograniczenia i zrezygnowałem z tego 1% na rzecz zachowania pozostałych 99% w stanie jak na zdjęciach. Nie puszczę Twoich uwag mimo uszu, nie chciałem jednak ryzykować zepsucia ogólnie udanego modelu kiepskim brudzingiem. Na ćwiczenia przeznaczę jakiegoś "spudlaka" i dopiero wtedy zacznę się popisywać .

 

R_Mazzi - ja z wielką przyjemnością oglądam Twoje prace. Próbowałem swoich sił w 1:72 i wiem, że porządne (zdetalowane) wykonanie modelu w tej skali wymaga nieco więcej uwagi i cierpliwości, niż w 1:35.

 

Boozy - niestety na następną relację z budowy będzie trzeba trochę poczekać. Mam ostatnio dużo obowiązków związanych z potomkiem i moja najdroższa Małżonka patrzy mniej przychylnie na całowieczorne sesje modelarskie.

 

Zderzak - kierunkowskazy rzeczywiście wymagają poprawy. Pociągnę je błyszczącym lakierem, to powinno załatwić sprawę.

 

No i muszę powiedzieć, że tak mnie męczycie o te rysy i obicia, że chyba wam ulegnę i zrobię jakieś dwie kreski na zderzaku jeśli znajdę na to czas w weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.