Skocz do zawartości

T-90 Tamiya/Miniarm - 1:35


karol 111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W zeszłym roku kupiłem żywiczny zestaw do konwersji tamiyowskiego T-72 na T-90. Zestaw przeleżał swój "urzędowy" czas w poczekalni, aż w końcu dojrzał do realizacji.

000.jpg

 

Chcę zrobić wersję T-90 po modernizacji, a więc z nową spawaną wieżą i nowymi drobnoogniwowymi gąsienicami.

Rosyjski Miniarm oferuje cztery osobne rzeczy: kadłub, wieża, gąsienice i koła jezdne. Jakość odlewów jest bardzo dobra, co mam nadzieję będzie widać na zdjęciach.

Jeśli chodzi o wiedzę, to wiadomości o historii konstrukcji czerpię stąd :

 

http://www.pancerni.abajt.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=61&Itemid=73

 

Zdjęcia wykorzystam te, które zamieścił Grzegorz na naszym forum, oraz te:

 

http://www.primeportal.net/tanks/yuri_pasholok/t-90/

 

To najlepszy walk around t-90 jaki znalazłem, ale uwaga! - pojazd na tych zdjęciach ma starszy typ wieży.

Tak uzbrojony ruszam do walki, nie mniej jednak znawców tematu proszę o wsparcie merytoryczne, a wszystkich proszę o wsparcie duchowe.

 

001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg

007.jpg

008.jpg

 

do tego potrzebne będą mi jeszcze koła jezdne od późnych t-72, bo te tamiyowskie nie nadają się,

 

Na dzisiaj dokonałem amputacji przedniej części kadłuba oraz wszczepiłem żywiczny implant. Operacja się udała - organizm nie odrzucił...

009.jpg

 

P.S. Wypadałoby skończyć model zanim Zvezda wypuści swój T-90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie pytajcie o kasę !

 

No dobra, przyznam się ...

Kupiłem na hobbyeasy kadłub, wieża, tracki, koła - kosztowało mnie to ok. 400 zł (!).

Każda część zestawu, to wydatek ok. 100 zł. Dokładnie jak jest teraz nie sprawdzałem.

Można wykonać wersję, nazwijmy to "ekonomiczną", czyli wczesny T-90 z wieżą odlewaną (miniarn też taką robi) wtedy odpadną gąsienice, bo można dać te od T-72, a koła jezdne wziąść z jakiego zestawu plastikowego byle był to późny T-72.

 

Tak, macie rację. Lepiej poczekać na Zvezde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja..! O kurde..!! O rzesz w mordę...!!!

W końcu!! Od trzech dni myślę o tym samym czołgu. Oczywiście tylko z konwersją Miniarmu. Planuję zakup poszczególnych elementów, tylko muszę dozbierać kasę.

No, a teraz Ci z pierwszego rzędu widowni -proszę mi zrobić miejsce!! ;)

 

Trzym się i walcz dzielnie, bo T-90 jest naprawdę prawdziwą bestią zza wschodniej granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phiiiii, też jest czym się zachwycać. Stare chłopy. Co jest fajnego w przecudnie odlanej wieży ? Czemu Was kręci idealnie wstawiony przód z perfekcyjnie zrobionymi detalami? Idziesz na łatwiznę. Po co wymieniasz gumiśki na ekstra odlane segmentowe gąski ? I o co tyle szumu ? Na pewno zaraz po wejściu do pracy i odpaleniu kompa, nie będę śledził z wypiekami na ryjku postępu Twoich prac. Jestem przekonany, że Zwezda w 2134 roku wypuści model który zdeklasuje Twój. I nie myśl sobie, że wybierając wspaniały temat jakim jest T-90 z systemem Sztora nakręcisz sobie licznik wyświetleń.

 

O kurcze 6 kwietnia !!!! To już 4 rocznica jak mnie na tym Forum tolerujecie !!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że niebawem również odpalę warsztat ze swoim T-90. Ja jednak planuję tańsza wersję, czyli przód kadłuba od Miniarmu(bo inaczej się nie da), wczesna wieżę (tez oczywiście Miniarm), a jako model bazowy T-72 Zvezdy (bo tam jest ten nowszy typ kół), a do tego wszystkiego oczywiście gąsienice od Friula. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu przyjdzie do mnie wieża. Jak uzupełnię budżet, to pewnie zamówię resztę. Póki co jednak czekam.

 

Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bajery żywiczne powalają na kolana, chociaż ta cena i ten materiał... Dlaczego nie robią tego w "zwykłym" plastiku???!!!!

 

Mam Concorda z T72&T90, więc jak coś będzie potrzeba, to postaram się pomóc (są tam nawet planiki w 1/35, tylko nie wiem, jaką rozdzielczość skanowania ustawić, żeby wyszło 1:1... )

 

Kibic z drugiego rzędu (bo w pierwszym miejsc już zabrakło )

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że niebawem również odpalę warsztat ze swoim T-90

Świetnie, że wczesna wersja. Będzie niezła para

 

Dlaczego nie robią tego w "zwykłym" plastiku???!!!!

no, ba !

ja jednak myślę, że w tym roku coś się pokaże

Mam Concorda z T72&T90, więc jak coś będzie potrzeba, to postaram się pomóc

będę pamietał

 

Wydrukuję to sobie i powieszę nad łóżkiem, jeśli pozwolisz.

Wygląda bosko

ale co ? na miłych bogów, wszak nic jeszcze nie ma !, Paweł dobrze pisze

 

dzięki za dopingujące wpisy,

prace trwają przy kadłubie, wygląda to tak, że zrobię jedną, dwie części i dzień mi się kończy,

zdjęcia będą jak będzie wyraźny postęp,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie robią tego w "zwykłym" plastiku???!!!!

no, ba !

ja jednak myślę, że w tym roku coś się pokaże

Też się cieszyłem.Jeszcze nie tak dawno T-90 był na stronie zvezdy, nawet martola go dała w biuletynie jako zapowiedź na marzec ale już go nie ma zvezda znowu go .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-90 był zapowiedziany na kwiecień 2010, ale i tak, nie ma się co na Zvezde oglądać, bo nie wiadomo czy to będzie nowy model T-90A (fajnie by było, ale wątpliwe, bo nie ma żadnych zdjęć, ani informacji o wypraskach ) czy stary Dragonowy T-72B z dodaną ramką z kontaktem 5 i innymi duperelami przekształcającymi go w T-90...Chociaż z drugiej strony Zvezda zrobiła ostatnio fajne (nowe) modele...

Osobiście to czekam na toto od grudnia ubiegłego roku, przeglądam fora, sklepy internetowe i jak narazie to tylko tyle, że został zapowiedziany w sklepach właśnie

 

...

 

Właśnie na stronie Martoli T-90 ma status "na zamówienie" - teraz sprawdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tą monografię podesłał mi już Tomek Mroczkowski .

I tak głównie koszystam ze zdjęć o których napisałem w pierwszym poście.

 

--------

w niedziele lub poniedziałek dam zdjęcia z tego co zrobiłem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez cały tydzień dłubałem z tyłu kadłuba. Zacząłem od tej najbardziej upierdliwej roboty, bo tu dużo dziubdziania, a postęp taki sobie.

Częściowo wykorzystuję standardowe blachy Eduarda do T-72 plus różne inne pozostałości po blachach z innych modeli, a także własne wystrugane detale.

Skróciłem też trochę tylne błotniki.

 

010.jpg

011.jpg

012.jpg

013.jpg

014.jpg

015.jpg

016.jpg

017.jpg

018.jpg

 

 

----------------------------------------

duza_flaga_polski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest pięknie. Będzie dobry wzorzec do pracy nad moim T-90 -jak już będę miał co robić. Przeskakuję z nogi na nogę, bo jutro będę miał wieści, czy udało się p. Szymonowi ze sklepu Achtung Panzer kupic mi konwersję Miniarmu na zawodach modelarskich na Węgrzech.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.