Skocz do zawartości

[Galeria] by qc (figurki i makiety do gier bitewnych)


quidamcorvus

Rekomendowane odpowiedzi

Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Ogr.

 

Dziś mam dla Was zdjęcia bardzo wyrośniętego Niziołka, a właściwie Ogra służącego w szeregach kompanii z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS.

 

Je3klt.jpg

M5vHZn.jpg

IvyiNO.jpg

Gg8HDF.jpg

Edytowane przez quidamcorvus
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria: Grasanci Chaosu. Stronnicy - Grasant Chaosu II - Sygnalista.

 

Grasanci Chaosu to stronnicy, którzy służą potężniejszym bohaterom stojącym na czele Grasantów Chaosu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #69 edycji FKB.

 

ycKGp5.jpg

dnx17W.jpg

MLCwId.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria: Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu. Stronnicy - Łucznik III.

 

Łucznicy to pierwsza grupa stronników, służąca w szeregach Elfów Wysokiego Rodu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #77 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

 

RNLfxj.jpg

QyIj6A.jpg

k7tsPC.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 16.12.2021 o 20:48, Marcin M. napisał:

Kurde, bajkowe kolory, lubię Twoją paletę.

Dzięki!

W dniu 16.12.2021 o 22:16, M.A.V. napisał:

 

w beczkach pewnie jakaś dobra gorzała skoro taka liczna obstawa :szczerbol:

No raczej. 😉

Galeria: Jaszczuroludzie z Lustrii. Stronnik - Skink Kameleon I.

 

Skinki-Kameleony są bardziej agresywnym gatunkiem Skinków, który potrafi zlać się w jedno z otaczającą je dżunglą. Ich skóra stale zmienia kolor, dostosowując się do otoczenia i doskonale odwzorowując wzór zajętej przez nie pozycji. Naturalny kamuflaż reaguje na zmiany oświetlania w mgnieniu oka, umożliwiając Skinkom Kameleonom pozostanie niewidzialnymi. Ich wyłupiaste oczy działają niezależnie, co pozwala im widzieć wszystko wokół, nawet jeśli one same pozostają nieruchome. A potrafią nie poruszać się przez całe dnie w oczekiwaniu na najlepszy moment do zamknięcia zabójczej zasadzki.

Skinki-Kameleony pochodzą z niezwykłych skrzeków, które od dawna uważano za wymarłe. Oryginalnie lęgły się jedynie w świętych stawach Pahuax, mieście, które zostało zniszczone wkrótce po załamaniu się biegunowych wrót. Ostatnimi czasy, Skinki-Kameleony lęgną się w całej Lustrii. A fakt, że ponownie jęły się spontanicznie wylęgać, został zinterpretowany przez wielu proroków Skinków jako część Wielkiego Planu Pradawnych. To, czy powrót Kameleonów jest wynikiem rosnącego zagrożenia ze strony Chaosu, czy też potrzebą powiększenia królestwa Jaszczuroludzi z woli Pradawnych pozostaje kwestią domysłów, a Kapłani Skinków sprzeczają się nad znaczeniem tego zwiastuna dla ich rasy.

 

xJ9lq3.jpg

qycOYd.jpg

7SxjJS.jpg

UjHKGG.jpg

oTpqJK.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria: Grasanci Chaosu. Stronnicy - Grasant Chaosu III.

 

Grasanci Chaosu to stronnicy, którzy służą potężniejszym bohaterom stojącym na czele Grasantów Chaosu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #69 edycji FKB.

 

8EfSyI.jpg

OI5gnj.jpg

6Sutjk.jpg

JpLiDM.jpg
ReHXsg.jpg 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria: Zbrojna kompania z Ostlandu.

 

Ostlandczycy mają reputację Ludzi upartych, a wśród imperialnych rodaków toczą się spory o to, kto by pierwszy ustąpił: Krasnolud czy Ostlandczyk. Już od najdawniejszych czasów potomkowie plemienia Udosesów znani byli ze swojego nieprzejednania. Gdy na Wielkim Zgromadzeniu przed Bitwą na Przełęczy Czarnego Ognia Sigmar wezwał plemiona do walki, trzy dni zajęło mu przekonanie Wolfilii, udoseskiego wodza, aby się przyłączył. A gdy z nadejściem Drugiego Tysiąclecia dla wszystkich innych stało się jasne, że nie da się utrzymać kislevskich terytoriów, Książęta Ostlandu nalegali na kontynuowania rozlewu krwi i wydawanie ogromnych kwot, aby utrzymać swoje zwierzchnictwo nad tą krainą, bez względu na to, jak bardzo te starania osłabiały Imperium. Ostlandczycy wykazują zimną krew w obliczu zagrożenia, są praktyczni i nie poddają się ulotnym modom i kaprysom. To dumni Ludzie, którzy potrafią przetrwać w każdych warunkach i uczą swoje dzieci, aby pomimo wszelkich okoliczności pozostały wierne wpajanym im zasadom. Historia Ostlandu pełna jest krwawych zwycięstw, a na cześć poległych bohaterów wzniesiono już niejeden toast. Ostlandczycy to także niezwykli pyszni i nietolerancyjni Ludzie. Równie mocno jak marnotrawstwa, nienawidzą zbędnej ostentacji. Silne uczucie zazdrości wobec urodzajnych prowincji Reiklandu, Stirlandu, Averlandu i Krainy Zgromadzenia przejawia się wyraźnie podczas pijackich awantur. Twardzi Ostlandczycy pijąc kislevską wódkę za dawne zwycięstwa, osuwają się w pijackie otępienie lub wpadają w szał. Niewiele zrozumienia okazuje się tym, którzy narzekają na swoją niedolę. Typowy Ostlandczyk to dobrze zbudowany człowiek o czarnych włosach i bardzo wyrazistej szczęce (stąd niepochlebne uwagi mieszkańców sąsiednich prowincji o końskich pyskach). Ubierają się skromnie i ciepło, bo też Ostland do najcieplejszych prowincji nie należy. Nie poddają się łatwo modom panującym w Imperium, trzymają się swoich tradycji i zwyczajów.

 

Dziś mam dla Was zdjęcia bohaterów i stronników służących w szeregach Zbrojnej kompanii z Ostlandu.

Choć modele pomalowałem w 2021 roku, to dopiero teraz na blogu znalazło się miejsce na publikowanie zdjęć modeli wyprodukowanych w większości przez Dunkeldorf Miniatures. Wyjątek to Kapitan od GW i Prezbiter Sigmara od Avatars of War oraz kilku stronników od Lead Adventure oraz Victora Miniatures.

Modele malowałem głównie farbami Contrast od GW, które w moim przypadku sprawdzają się świetnie i bardzo przyspieszają malowanie.

Przy okazji białego koloru nie mogłem odmówić sobie brudu, którym w dużej ilości pokryłem doświadczone ciężkim losem i sponiewierane alkoholem modele.

W kolejnych miesiącach będę publikował zdjęcia pojedynczych figurek, a te w przypadku kompanii z Ostlandu są w całości metalowe, co było całkiem miłą odmianą w epoce żywicy i plastiku. 

Zapraszam do oglądania! 

 

OPPWNv.jpg

ckfxGW.jpg

ryHmRk.jpg

eD5PUI.jpg

n7xcer.jpg

PZrlR7.jpg

emhaiX.jpg

Ac9Sm3.jpg

FCsi81.jpg

HgnOwx.jpg

 Ln8FSU.jpg
pZAIT0.jpg

quAEFK.jpg
bzWA25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria: Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu. Stronnicy - Łucznik IV - Sygnalista.

 

Łucznicy to pierwsza grupa stronników, służąca w szeregach Elfów Wysokiego Rodu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #77 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.


R3PhtN.jpg

YfKcpz.jpg

AxdYMV.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria: Grasanci Chaosu. Stronnicy - Grasant Chaosu IV.

 

Grasanci Chaosu to stronnicy, którzy służą potężniejszym bohaterom stojącym na czele Grasantów Chaosu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #69 edycji FKB.

 

x3Z5wG.jpg

RwVAYA.jpg

Iln9JN.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria: Zbrojna kompania z Ostlandu. Kapitan, bohater.

 

Kapitanowie, dowodzący żołnierzami z Ostlandu to twardzi i surowi oficerowie, dzielący ze swymi podwładnymi trudy i niebezpieczeństwa wojskowej służby. Wraz z szeregowymi żołnierzami walczą na zrytych końskimi kopytami, przesiąkniętych krwią pobojowiskach i na zasłanych trupami ulicach miast. Toczą niekończące się kampanie wojskowe na terenie Starego Świata i poza jego granicami. Dowódcy Zbrojnych kompanii z Ostlandu w większości rekrutują się spośród ostlandzkich arystokratów, którzy przeżyli kilka krwawych bitew i zajęli miejsce poległego dowódcy. Kapitanowie wiedzą, co naprawdę liczy się na polu bitwy.

 

Dziś mam dla Was zdjęcia dowódcy Zbrojnej kompanii z Ostlandu.

Kapitan to lekko skonwertowany model od GW, który w ramach podkreślenia swojej rangi otrzymał zdobiony piórami kapelusz oraz bojowego koguta od Dunkeldorf Miniatures.

Zapraszam do oglądania! 

 

F9Y43J.jpg

aZA1aj.jpg

KZlnxX.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, M.A.V. napisał:

OK, OK....  chociaż ja to na hasło "War Cook" to mam raczej wyobrażenia w takich klimatach :

aa.thumb.jpg.f77244bc704294759a4a03ee22ee28ab.jpg

 

:mrgreen:

Bo miało być War Cock, ale autorekta mnie poprawiła. 😉

17 minut temu, SzymonP. napisał:

Niezłe te figurki, gdzie je trzymasz ? Masz jakieś gabloty czy oddzielny kontener ? :D 

Dzięki. Tak, mam kilka gablot z IKEA na poddaszu, więcej napisałem kiedyś o tym na blogu TUTAJ.

rgzPwQ.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krucafuks !

:kopara:  :kopara:  :kopara:  :kopara:

imponujace muzeum masz   :piwo:

 

EDIT -------------------------

 

Godzinę temu, quidamcorvus napisał:

Bo miało być War Cock, ale autorekta mnie poprawiła.

domyśliłem się dlatego taki żarcik   :mrgreen:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.