Skocz do zawartości

Peterbilt 377 + Trailer Tank


Grubyjg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 295
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No chyba dot4 zaczął brac plastik.

 

Ale element na zdjęciu to nie jest silnik, on nie moczył się w dot4.

 

pomalowałem podkładem silnik i rame:

b2a32157a67d703dmed.jpg

7cd2d0429d05189fmed.jpg

Pomalowałem też fotele, dorobiłem tylnią sciane foteli, ale chyba tył foteli będę malował jeszcze raz, może je zaszpachluje.

e3228749f9de871amed.jpg

9478159774f788fcmed.jpg

 

Sory za jakość, ale robione telefonem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam pytanko:

Na niektórych elementach pojawiły się takie pęcherzyki malutkie, co zrobiłem żle?

55a4f09e00baab64med.jpg

 

Dodam że przed malowaniem było myte w wodzie z ludwikiem, suszone suszarką.

Jak sądzę malowałeś Pactrą i pędzelkiem Farbka ta ma tendencję do pienienia dlatego aby dobrze kryła należy nanosić ją kilka razy bardzo cienkimi warstwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzę malowałeś Pactrą i pędzelkiem Farbka ta ma tendencję do pienienia dlatego aby dobrze kryła należy nanosić ją kilka razy bardzo cienkimi warstwami.

Faktycznie producent się zgadza, spróbuje wieczorem i dam znać. Dzięki za wyjaśnienie.

 

2 pytania:

ae2ad865647b1079med.jpg

Do czego służą te elementy? Niema na nich żadnego numeru, i niema ich na planie. to są jakieś dodatki czy coś? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDZ.

 

Czy pomiedzy bliżniakami z tyłu, miedzy kolami dawać klej?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w instrukcji w spisie części są zaznaczone szarym kolorem, to znaczy że ich nie używasz w budowie. W moim Pete 378 te cienkie obręcze wklejałem wewnątrz bliźniaków. Sprawdź, jak jest u Ciebie.

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem - te cienkie obręcze w planach są na szaro zaznaczone. Przed sklejeniem kół sprawdź na sucho, czy na osi wewnętrzny bliźniak bez oporów się obraca, jakby co to podszlifuj. Podkładki klej ostrożnie, żeby razem z osią felgi nie skleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznaczone przez ciebie to części obręczy zawarte w instrukcji skłądania kół, na dole po prawej to to połowa obręczy koła zapasowego nie żywanego w twoim modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable od amerykańców.

Jak to Ci w czymś kolwiek pomoże, to będę się cieszył

1965762.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to Ci w czymś kolwiek pomoże, to będę się cieszył

 

Schemat się przyda i to bardzo ale za jakieś 3h. Wielkie dzięki. Potrzebuje jeszcze zdjeć ramy w 1:1, jak są niektóre elementy malowane, żeby niezrobić jakiegoś wała, typu różowe poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge dać przewody hydrałliczne i hamulcowe różnych kolorów? np, pomarańczowe? czy one mają uniwersalny kolor?

 

Temat się troche zakurzy, bo wyjezdzam na 10 dni, po powrocie wznowie relacje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wróciłem do domu i zaczynam model. Wieczorem wrzuce kilka zdięć z postępu prac.

I mam pytanie, do przewodów hamulcowych i hydrałlicznych jaka srednica bedzie odpowiednia?

0,9 mm

1,5 mm

1,1 mm

0,8

 

Prozę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze było by gdybyś dysponował przewodami o średnicy 0.25, 0.4 i 0.5 mm. Ostatecznie 0.8 możesz podpiąć do siłowników:

 

827d9974c27a5c2a.jpg

886bfed02bc8548a.jpg

cf1e6943c00c91fc.jpg

0a2ac6a488fc1535.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zdięcia są przydatne. Zakupiłem drut 0,4 i 0,6 i taki zastosowałem w silniku. Na dzień dzisiejszy silnik tak wygląda:

ee6cef2927393f19med.jpg

3a5681ee3bba50bemed.jpg

636f9a6b956ea79dmed.jpg

 

Jeszcze małe poprawki będą napewno np. rdza na turbinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.

 

Prace nad silnikiem uważam za zakączone [ewentualnie puzniej małe poprawki]. Atak się prezętuje teraz:

11ec59bd880bc6d3med.jpg

ee881801ea7a2912med.jpg

4cde7e609b4a0b3dmed.jpg

zbiorniczek już poprawiony, odkleiłł się przy robieniu zdięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.