Skocz do zawartości

Peterbilt 377 + Trailer Tank


Grubyjg

Rekomendowane odpowiedzi

Prace nad silnikiem uważam za zakączone [ewentualnie puzniej małe poprawki]. Atak się prezętuje teraz:

 

Kolego ładnie ci idzie modelik i prośba postaraj się nie robić takich baboli w słownictwie.

zakączone-zakończone

puzniej-później

Atak(można przeprowadzić na wroga) A tak można coś zaprezentować nie prezętować.

 

Jak chcesz napisać Ź nie Ż to wciśnij Alt + X.

 

 

Sorry jak się czepiam ale troszkę mnie to razi (sam nie jestem orłem ale staram się sprawdzać jak się pisze np. niemogłem czy nie mogłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolego ładnie ci idzie modelik i prośba postaraj się nie robić takich baboli w słownictwie.

 

Ortografia, to moja pięta Achillesowa. No ale fakt tyle byków w jednym zdaniu... . Poprawie się.

 

Może pociągnij te czarne elementy szarym drybruschem jak już całość tak styrana

 

I tak zrobię.

 

Dzięki za uwagi i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

 

Długo nie pisałem bo czasu brak, przez co i przy modelu za dużo nie zmieniło.

 

Zdarłem chrom ze zbiorników paliwa, przy okazji je po szpachlowałem:

21c0ba5da0b339d6med.jpg

9c3f67efb09af6dfmed.jpg

 

W zbiornikach ukryłem baterie dlatego wychodzą z nich kable. Mam zamiar zrobić na osłonach zbiorników po 4 diody. Przygotowana osłona pod diody:

5e1bfe78d09ecb54med.jpg

 

Skleiłem też kaste i ją po szpachlowałem:

 

8f9b6b89f3aa9a8fmed.jpg

 

I kilka drobiazgów:

d7fb4ad3af207332med.jpg

 

To na tyle, prace powoli będą iść do przodu. Mile widziane komentarze i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te baterie kiedyś przestaną działać, a co gorsza wyleją. W najlepszym przypadku diodki przestaną Ci świecić, do tego co z dopasowaniem prądowym diod, spalisz je po jakimś czasie. Lepiej wykorzystać skrzynki na akumulatory i mieć możliwość wymiany bateryjek. Zawsze zamiast paluszków można użyć małych bateryjek do zegarków, lub do podtrzymywania biosu komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te baterie kiedyś przestaną działać, a co gorsza wyleją. W najlepszym przypadku diodki przestaną Ci świecić, do tego co z dopasowaniem prądowym diod, spalisz je po jakimś czasie.

 

Fakt, baterie się kiedyś skończą, i pewnie to jeszcze przerobię. Baterie to są malutkie takie jak od biosu. Diody na pewno wytrzymają kilka a nawet kilkanaście lat bo świecić będą od święta, a podłączenie będzie najprawdopodobniej równoległe (oczywiście zastosuje rezystorki itd.).

 

Lepiej wykorzystać skrzynki na akumulatory i mieć możliwość wymiany bateryjek.

 

Czyli baterie miałbym ukryć w tych akumulatorach które sam zrobię, bo w zestawie ich nie ma, dobrze rozumuje?

 

Pamiętaj o podkładzie na zbiorniki jak będziesz metalizer kładł

 

Podkład będzie na pewno, tylko nie wiem czy zastosuję metalizer. Zastanawiam się nad pomalowaniem ich w kolorze kabiny. I pytanko, jaki kolor proponujecie na kabinę?

 

Dziękuje za odpowiedzi i uwagi, są bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miło popatrzeć na pracę nad tym Pete'm. Elektryfikacja modelu to fajny pomysł, ale wszystko trzeba przemyśleć jeszcze kilka dodatkowych razy, żeby to działało nie tylko zaraz po zbudowaniu, ale jeszcze długo potem też. Nawet akumulator też ma jakąś skończoną i wcale nie aż tak długą przydatność do użycia, także powinien być w części przynajmniej łatwej do odklejenia, jeżeli nie otwieranej. A przewody wychodzące ze zbiorników to w mojej ocenie dobry pomysł, w końcu paliwowe zasilanie + powrót i czujniki poziomu paliwa też potrzebują przewodów. Pozdrawiam i życzę powodzenia w pracy nad modelem

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi

 

Prace powoli, bardzo powoli idą do przodu. Postanowiłem że zrobię otwierane drzwi, dotychczasowe efekty:

 

Wycięte drzwi.

607e4e1999f1a8a2med.jpg[/url]

e28509eb0a28cf36med.jpg[/url]

c75b2dbc641b2074med.jpg[/url]

c17f8f9530fdc98cmed.jpg[/url]

 

Wiem nie wygląda to za ciekawie. Ale może jeszcze coś wykombinuję.

Sory za jakość ale fotosik coraz dziwniejsze filtry stosuje. Znacje jakieś inne serwisy tego typu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imitacji zawiasów raczej nie będę usuwał, bo nie mam pojęcia jak je potem dorobić. Budowa zawiasu na pewno się zmieni bo w kabinie nie mam tyle miejsca, bardzo prawdopodobne że nawias w sleeperze też ulegnie przebudowie, bo jest strasznie duży i nierealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginale są używane zawiasy typu "piano hinge", czyli takie jak się używa np. w pianinach. Mam takie wrażenie, że kiedyś takie zawiasy były do kupienia od któregoś z producentów części fototrawionych (Eduard? Part?). Dobrze by było poszukać czegoś takiego, bo ten zawias który teraz jest, rzeczywiście nie wygląda dobrze. Powodzenia w przeróbce i miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro już mowa o zawiasach to mało osób decyduje się na brudzenie silnika i przeróbki przy pierwszym modelu. Piona za odwagę. Profesjonalna robota od samego początku, bardzo mi się to podoba. Ogólnie to szczena opada i biega po podłodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wielkie dzięki za odpowiedzi.

mzmichal Zdjęcia przydadzą się na pewno, bo głowie się nad tym parę dni i nie wychodzi mi nic.

pmroczko Szukałem ty zawiasów, ale znalazłem je tylko w zestawach z innymi częściami, które do tanich nie należą.

Paweł Bryndza Dzięki za miłe słowa, ja po prostu albo zrobię ten model tak że będzie nawet wyglądać, albo go po prostu spi.....e.

 

Na razie dałem sobie spokój z zawiasami, zrobiłem oklejenie foteli, w rzeczywistości nie mają tak poszarpanych brzegów:

c781989c3b639f6bmed.jpg

Teraz robię podsufitkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiada ktoś zdjęcia petka 377 z trzema osiami napędowymi które posiadają sleeper? Bo u wujka jest sporo 377 w tej konfiguracji ale bez sleepera.

2647029_1.jpg

I czy w takim wypadku muszę zmienić długość ramy (jak tak to o ile). Wiem że w sieci są wymiary, zdjęcia itd. ale mój angielski jest na bardzo niskim poziomie. Więc jak by ktoś pomógł, byłbym bardzo wdzięczny. Ewentualnie modelu 378.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Moim skromnym zdaniem można by było zdjąć wymiar z maszyny z dwoma osiami napędowymi i dołożyć odcinek dla jeszcze jednej osi napędowej. To takie pierwsze przybliżenie. Dodatkowo, jakbyś miał jakieś papiery, to ja chętnie przetłumaczę. Może sam się czegoś dowiem przy okazji. A na razie pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne zawiasy nie są złe i bardzo łatwe do odtworzenia. Na niemieckim forum teraz nie wiem na którym, było takie coś tylko że z papieru.

 

wycinamy równe odpowiadające sobie otwory

IMG_7356.JPG

 

odpowiednio formujemy

IMG_7355.JPG

 

i składamy

IMG_7354.JPG

Robiłem to na szybko, dłużej zdjęcia robiłem i post pisałem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

copycat wielkie dzięki , ten patent najprawdopodobniej wykorzystam. Materiałem jest sreberko? Takie jak po jogurcie się nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.