Skocz do zawartości

Peterbilt 377 + Trailer Tank


Grubyjg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 295
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No nie poprawnie. Bo nie wiem dlaczego kable od sprężarki powietrza idą do filtra paliwa i oleju?

 

Okablowanie silnika robiłem tak tylko by było, na pałe. Dlatego dzieją się takie dziwne rzeczy. Ale puki silnik nie trafi na ramę wszystko można pozmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kablami bym się nie bawił bo ładnie wyglądają a o to przecież chodzi

 

Zobaczymy, przerobienie dużo czasu nie zajmie a efekt lepszy.

 

Kierownice i inne elementy które masz pomalowane na brąz pomaluj na końcu delikatnie Clear Orange i będziesz miał lepszy efekt drewna.

 

Jak kupię farbę to zapewne tak zrobię.

 

Dziękuje za wszelkie rady. Wieczorem wrzucę zdjęcia oświetlenia i tego jak to będzie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem ,szczerze powiedziawszy nie wiele osób patrzy na to czy kabelki są w 100% tak założone jak w orginale

 

Zobaczymy, na razie o tym nie myślę bo zająłem się oświetleniem.

 

Przygotowałem już tylne lampy. Wszystko będzie podłączone równolegle (dlatego że najbezpieczniej dla diod), Przednie diody to 3mm ciepły biały, tylne 3mm czerwony mat. Zasilanie bateria 9V. Tylne będą zamontowane w błotnikach, mniej więcej takich jak na 2 i 3 zdjęciu. Koniec gadania czas na foty:

1.jpg

 

2.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

4.jpg

 

3.jpg

 

To na tyle. Pozdrawiam.

 

p.s. Wszystko jest złożone do zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Oświetlenie wyszło naprawdę świetnie. Może na podstawce zrobisz jakiś włącznik ?

 

Model też idzie dobrze

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

irizar , tomeka6 dziękuje wam za miłe słowa.

Włącznik najprawdopodobniej będzie w naczepie, przynajmniej takie plany

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w naczepie będą światła ? super to ci wszystko wychodzi......

 

Dzięki . W naczepie też będą światła. Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli to w bocznych osłonach też będą pomarańczowe diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie konia z naczepą będzie tak jak napisałeś ale to daleka przyszłość . W osłonach bocznych będą zastosowane diody SMD ( jeśli pomieszałem coś z nazwą to sory), i właśnie w nich jest problem bo u mnie w mieście nie ma takowych w pomarańczowym kolorze, a nie chcę zamawiać 10 diod przez internet .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam znowu.

 

teraz trochę luzu i wziąłem się do roboty. Wykonałem podsufitkę, wiem z lusterkiem cofania to przesadziłem, ale już zostanie. Oto wynik prac:

 

pods2.jpg

pods1-1.jpg

 

W rzeczywistości nie są aż tak poszarpane końce. Jutro wrzucę gotowe siodło po małych przeróbkach, na razie schnie. Sory za jakość fot ale na razie lepszych nie będzie.

 

Mile widziane komentarze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wiesz, że przesadziłeś, ale naprawdę przesadziłeś. Jakoś nie widzę tej podsufitki. Na dodatek zaślepiłeś jakiś schowek, czy coś takiego, te białe lub srebrne kropki jakieś takie rozpaćkane. Faktura materiału mocno przesadzona. No nie mogę z czystym sumieniem napisać że się podoba. Mi nie leży takie wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wkleiłem to dopiero się zorientowałem że lusterka tam być nie powinno. Faktura jest ok, zdjęcie jest w powiększeniu i może to tak wyglądać. A co do reszty to może jeszcze się uda poprawić. Dzięki za komentarz. Dalsze prace będą lepszej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak jak pisałem, tak robię. Liczę na podpowiedź jak ubrudzić siodło (ma być lekko zużyte ale w stanie eksploatacji ), ewentualnie czy może zostać tak jak jest. Wprowadziłem parę przeróbek a wzorowałem się na tym zdjęciu, mam nadzieje że choć trochę podobne.

S8.jpg

Oto co wyskrobałem:

Siodło:

s5.jpg

s4.jpg

sama rama:

s2.jpg

s3.jpg

razem:

S6.jpg

S7.jpg

s1.jpg

 

Liczę na podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak dziwnie porysowane, ale fajnie że porobiłeś te sprężyny i przewody (choć jeden za gruby):piwo: . Pomysł ze smarem popieram, ale nie mieszać humbrola i wikolu. Może i to zadziała, ale są to dwa specyfiki rozcieńczane różnymi rozpuszczalnikami. Więc wg mojego przeczucia nie pasują do siebie. Będziesz potrzebował spoiny (wikol, akryl), barwnika(farba pactra, valejo), faktury (pigment, ja używam gipsu). Jak widać wszystko działa na wodę .

Górę siodła raczej wygładzić pomalować na czarno a potem przetrzeć, gun metal, może trochę zardzewiałych plam i na to smar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

Ten przewód faktycznie za gruby, wcześniej tego nie zauważyłem jeszcze dzisiaj poprawie. Jako pigment może być starta kredka bambino?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za stary jestem, żeby pamiętać. Ale coś mi się zdaje, że te kredki są lekko tłuste, a pisałem trzymać się jednego rozpuszczalnika. Coś co Ci da fakturę jak na zdjęciu które pokazałeś i co można mieszać z wodą, jeśli chcesz używać wikolu. Tylko wybierz taki który po wyschnięciu jest przezroczysty, a nie biały. Spróbuj z tym z tamtym, zobacz jak wychodzi, jak to kłaść, jakie proporcje. Przepisu gotowego nie mam, to i nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.