Skocz do zawartości

Peterbilt 377 + Trailer Tank


Grubyjg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 295
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam mam dylemat, nad konfiguracją. Zastanawiam się nad takimi opcjami zabudowy:

 

1) Wersja z 4 osiami, ze skróconym sleeperem, co prawda inny model ale 377 też taką widziałem.

 

5756893101.jpg

2) Wersja z 4 osiami, bez sleepera.

 

THUMB_76618.jpg

3) Wersja 4 osie, normalny sleeper, tu jako pomoc drogowa, ale u mnie jako ciągnik.

 

97546109_1thumb_550x410.jpg

4) Prosto z pudła.

 

Proszę o podpowiedzi i wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! A skąd się wzięła opcja, żeby dorabiać trzecią tylną oś? Popatrz uważnie na foty, większość trzecich osi to tzw. tag axle - gdzie koła nie są napędzane. Trzeba by mieć trochę dokumentacji żęby zbudować coś takiego. Np. z trzech powyższych fotek tag axle mają opcja 1 i przypuszczalnie 2. Jak dla mnie najczyściej wygląda opcja 3, ze wszystkimi tylnymi osiami napędzanymi. Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie gabaryt, zakupiłem od użytkownika Sandi dodatkową oś i dwie figurki i teraz się zastanawiam czy robić dodatkową oś czy nie. Ja najbardziej skłaniam się do 3 osi napędzanych ze sleeperem jak na 1 zdjęciu. Właśnie nie wiem jaka jest os na 2 zdjęciu, czy napędzana czy podnoszona tu więcej zdjęć tego trucja http://www.equipmentready.com/index.php?center=details&EQ_ID=1183623&thepic=3#pic , może ktoś się rozezna. Znajomy ma mi wysłać plany i fotki tag axle, ale znając jego to potrwa to kilka miesięcy. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

 

Mam pytanie, waham się między dwoma koncepcjami budowy modelu. Zastanawiam się czy lepiej budować?:

1. Ciągnik 3osiowy z naczepą cysterną.

2. Czy ciągnik 4osiowy z 3 osiami napędowymi z niskopodwoziówką.

 

Waham się bo obie opcje mi się podobają, przy pierwszej będzie dużo dodatków i osłon, przy drugiej bardziej skromnie w osłony. Więc proszę o wasze zdanie 1 lub 2.

 

A przy modelu za wiele się nie ruszyło, mało czasu. Przerobiłem tylko siodło i mocowanie siodła, ale fotki będą z większymi przeróbkami.

 

Życzę miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

O jakich osłonach my tu mówimy w przypadku odpowiedzi 1. ? Jak dla mnie ze względu na dokumentację wersja 1. brzmi lepiej. Inna sprawa, że ostatecznie i tak decyduje to co Tobie się podoba. Może najlepiej będzie ten projekt skończyć w miarę sprawnie, a bardziej zakombinować przy następnym? Tak czy inaczej życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witeęam.

Dzięki za odpowiedzi.

 

pmroczko chodzi mi o osłony boczne, owiewka itd. w wersji 2 zapewne by ich nie było.

 

lolek300124 ta wersja niestety nie wchodzi w grę , bo nie mam skrętnej osi, ani przednich kół.

 

Praetorian dzięki za zdjęcia, na pewno się przydadzą bo mają dużo szczegółów. Holownik też raczej nie wchodzi w grę, bo nie mam kasy na zakup. Zresztą na forum jest już 377 jako holownik twojego projektu .

 

A co do pierwszej wersji to chciałbym ją zrobić z cysterną do przewozu substancji chemicznych. W tym wypadku bawiłbym się w oświetlenie, baterie bym ukrył w cysternie. A to zdjęcie owej cysterny, petek będzie czarny bądź czarno biały, na 2 zdjęciu kolorystyka naczepy jaką będę chciał uzyskać ale to daleka przyszłość. bądź cała biała (3 zdjęcie). Cysterny się różnią od siebie ale nie będę się wzorował na jednym modelu.

tank-petro-chemicals.jpg

Brenner7kChem201.jpg

dsc01041_500x375.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dowiem się jakiej średnicy jest zbiornik to wybiorę się do castoramy, matexu i poszukam odpowiedniej rurki plastikowej. Cieszy mnie fakt że nie będę musiał robić ramy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z deklami końcowymi. Z resztą poszukaj sobie tematu o mojej renault magnum strażackiej to zobaczysz ile rzeźby jest żeby samemu zrobić dekle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z deklami końcowymi. Z resztą poszukaj sobie tematu o mojej renault magnum strażackiej to zobaczysz ile rzeźby jest żeby samemu zrobić dekle.

 

Bardzo fajnie wyszła ci beczka, napewno będe tam zaglondał, oile budowa dojdzie do skutku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

 

Po dłuższej przerwie prace ruszyły. Co najważniejsze wiem już co chcę wybudować, będzie to petek w normalnej konfiguracji, z 2 beczkami. Pierwsza beczka będzie normalnej długości, a druga krótka, jak od solówki. Zdjęcie zestawu (tak żeby wszyscy mnie zrozumieli):

 

file0023.jpg

 

Z braku czasu za wiele nie zrobiłem, na razie pracuje nad okablowaniem zawieszenia. Wielkie podziękowania dla Sandi ego za pomoc w tej sprawie .

A oto co zrobiłem:

Dokończyłem drugi fotel (zdjęcie z lampą, normalnie są całe czarne mat)

 

DSC00774.jpg

 

Przerobiłem także amortyzatory, te z zestawu były tak nierówne że szkoda gadać.

 

DSC00769.jpg

DSC00772.jpg

 

Pomalowana kierownica.

 

kierownica.jpg

kierownica2.jpg

 

Oprawka z diodą w środku, martwią mnie zaznaczone miejsca, nie wiem jak to usunąć nie niszcząc chromu.

 

lampa-1.jpg

 

Zdaje sobie sprawę ze słabej jakości zdjęć.

Mile widziane opinie i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K--de, a myślałem, że to Cat - ale nie znam tych silników, na razie kojarzę tylko Cumminsa. Rozrusznika oczywiście szukamy przy kole zamachowym silnika. Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawka z diodą w środku, martwią mnie zaznaczone miejsca, nie wiem jak to usunąć nie niszcząc chromu.

 

lampa-1.jpg

 

 

 

tez kiedyś się zastanawiałem i na forum zauważyłem że najlepiej w kreta chromy wszystkie wsadzić, zrobić szlif, dopracować i nałożyć chrom np alclad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółty Dietroit Diesel

 

Mój petek będzie miał już trochę mil za sobą więc i silnik będzie po remoncie .

 

Co do lamp to jeszcze nie wiem, niestety chyba zostanie tak jak jest .

 

Co do silnika, więc które to rozrusznik? (jak się dalej mylę to mnie nie bijcie )

 

70.jpg

 

Dziękuje za odpowiedzi i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.