Skocz do zawartości

Volvo F88


voseba

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za wszystkie komentarze, to jest najlepsza motywacja do pracy Ruch się zrobił w temacie taki, jakiego jeszcze nie było

 

Seba, a może Ty masz w domu coś w rodzaju maszyny, która pomniejsza Ci części z 1:1 na 1:24?

 

Nie mam żadnej maszyny, parę nożyków, wierteł i pilników, to wszystko, co mam. Kiedyś zastanawiałem się nad kupnem grawerki albo plotera 3d, ale sobie darowałem, to już by nie było modelarstwo moim zdaniem.

 

Z moim wzrokiem musiałbym takie rzeczy robić pod mikroskopem... już nie wspomnę że w ogóle bym nie potrafił

 

Powiem Ci, że chyba będę musiał zainwestować w dobrą lupę

 

Czy Ty aby czasem żony nie zaniedbujesz??

 

Małżonka twierdzi, że ją zaniedbuje, ale ciągle mi kibicuje

 

Ciekawie jak to wszystko będzie wyglądało po skończeniu.

 

Też się nad tym już zastanawiałem. Myślałem, że w tym tygodniu uda mi się złożyć ramę w całość a tu się choroba przypałętała. Lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 217
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

 

Tu nawet nie ma co komentować, powtórzę po poprzednikach tylko tyle że jest świetnie. Życzę powrotu do zdrowia i z niecierpliwością czekam na zdjęcia ramy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Udało mi się odnieść mały sukces, a mianowicie zakończyłem odlewanie wszystkich zrobionych elementów zawieszenia. Najbardziej skomplikowane okazało się mocowanie amortyzatora, z którym męczę się już od listopada:

 

Oryginał:

 

DSC02593_1.jpg

 

Żywiczna kopia:

 

DSC01265.jpg

DSC01263.jpg

 

Dużo problemu też sprawiło mi odlanie przednich mocowań resorów w zawieszeniu przednim, nie wiem, dlaczego ale od samego początku miałem z tymi elementami pod górkę.

 

Oryginały:

06-01-2011.jpg

 

Kopie:

 

DSC01270.jpg

DSC01268.jpg

DSC01267.jpg

DSC01266.jpg

 

A na sam koniec wyskrobałem sobie przegub:

 

DSC01256.jpg

DSC01258.jpg

DSC01260.jpg

 

Zapraszam do komentowania i oceniania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ładne odlewy! Może kilka słów na temat techniki - z czego formy, jakiej żywicy używasz, co z pęcherzykami powietrza, jak wlewasz żywicę do formy itd.? Z góry dzięki, życzę powodzenia z dalszymi pracami i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kilka słów na temat techniki - z czego formy, jakiej żywicy używasz, co z pęcherzykami powietrza, jak wlewasz żywicę do formy itd.?

O to mogłoby być interesujące

 

Przy montażu nie zapomnij nasmarować przegubu!

 

Dobrze że do Ina na konkurs nie wpadasz bo mógłbym sobie jedynie popatrzeć

 

PEŁEN PODZIW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe komentarze

 

Teraz składaj to wszystko do kupy już nie mogę się doczekać

 

Ja też się nie mogę doczekać, ale chyba jeszcze dużo czasu upłynie zanim to złoże. Przed składaniem muszę pomalować całą ramę surfecerem a wszystkie odlewy jakimś wynalazkiem do żywic. Tylko jest problem, bo ja nie cierpię malować a i za bardzo warunków do malowania nie mam. Muszę coś w tej kwestii sobie zorganizować.

 

Ładne odlewy! Może kilka słów na temat techniki - z czego formy, jakiej żywicy używasz, co z pęcherzykami powietrza, jak wlewasz żywicę do formy itd.? Z góry dzięki, życzę powodzenia z dalszymi pracami i pozdrawiam

 

Żadnej magii i czarów tu nie ma, żywica i silikon pochodzą z allegro. Używam tej żywicy i tego silikonu. Nie mam żadnych wynalazków do wylewania żywicy, zalewam formę z nadzieją, że nigdzie nie zostaną bąbelki powietrza na styku silikon-żywica, ale żywica wewnątrz odlewu jest poważnie zapowietrzona.

 

Dobrze że do Ina na konkurs nie wpadasz bo mógłbym sobie jedynie popatrzeć

 

Wpadam sobie popatrzeć, co tam ludzie tworzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!!!

 

Patronem dzisiejszej aktualizacji jest liczba 58. Liczba nitów, które zostały włożone w ramę w celu poskładania ceowników, poprzeczek i elementów mocowania zawieszenia w jedną całość.

 

Ale po kolei. Po pomalowaniu podkładem okazało się, że większość odlewów z żywicy, z których miałem poskładać zawieszenie jest kiepska z powodu przesunięcia form. Niestety musiałem odlać to wszystko jeszcze raz. Miesiąc kombinowałem, ale się udało, prosto z formy na ramę, bez żadnej obróbki. I w ten, że sposób doszedłem do tego:

 

DSC01305.jpg

 

Jak zacząłem projektować mocowania resorów, po analizie zdjęć, doszedłem do wniosku, że nity mocujące elementy zawieszenia z jednej strony ramy, z drugiej strony mocują poprzeczki ramy. Stąd jeden nit przechodzi przez mocowanie resoru, ceownik ramy i łapy poprzeczki. Przy tylnim zawieszeniu było 58 takich nitów.

 

Poniżej jak wygląda rama w tej chwili. Dodam tylko jeszcze, że przy tylnim zawieszeniu do ramy będzie jeszcze przyklejone mocowanie amortyzatora, ale to już jak będę miał resory i most napędowy poskładane razem z ramą.

 

DSC09335.jpg

 

DSC09337.jpg

DSC09336.jpg

DSC09347.jpg

DSC09346.jpg

DSC09345.jpg

DSC09342.jpg

DSC09341.jpg

DSC09340.jpg

DSC09339.jpg

DSC09338.jpg

DSC09332.jpg

DSC09331.jpg

DSC09330.jpg

DSC09328.jpg

DSC09327.jpg

 

A tutaj foty z budowy:

 

DSC01312.jpg

DSC01311.jpg

DSC01333.jpg

DSC01332.jpg

DSC01330.jpg

DSC01328.jpg

DSC01327.jpg

DSC01326.jpg

DSC01325.jpg

DSC01323.jpg

DSC01322.jpg

DSC01321.jpg

DSC01320.jpg

DSC01319.jpg

DSC01318.jpg

DSC01317.jpg

DSC01316.jpg

DSC01315.jpg

DSC01314.jpg

DSC01313.jpg

DSC01310.jpg

DSC01309.jpg

DSC01308.jpg

DSC01306.jpg

 

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania/krytykowania/oceniania…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YYY. No ten noo kurde, miałem coś napisać, ale ten , no , kurdę , wiesz?. No zatkało ,mnie. To no ten tak zwany szok .

 

P.S. Uwierz zmęczyłem się umysło pisząc ten komentarz(myśląc nad opisem). Więcej nie jest w stanie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to już jest poważne zboczenie zawodowe...

Świetnie! Jeszcze czegoś takiego nie widziałem, w pierwszej chwili pomyślałem że to będą imitacje nitów ale jak zobaczyłem że na prawdę idą na wylot to wymiękłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne mocne! Cieszę się, że udało Ci się znowu ruszyć do przodu ten ambitny projekt. Swoją drogą te wieszaki pod śmiesznym kątem siedzą na tej ramie, prawda? Powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jesteś mi winny za dentystę, rachunek wyślę pocztą . Tak na poważnie to musisz założyć manufakturę, jak robisz odlewy to robić dodatkowo kilka sztuk więcej, numerować, chować do woreczka i po skończonym projekcie pełen zestaw do danego modelu sprzedawać. Na pewno bili by się o to. Piękna robota .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie to musisz założyć manufakturę, jak robisz odlewy to robić dodatkowo kilka sztuk więcej, numerować, chować do woreczka i po skończonym projekcie pełen zestaw do danego modelu sprzedawać. Na pewno bili by się o to. Piękna robota .

 

Już o tym myślałem, ale wolałbym aby ktoś to odlewał zamnie, ja nie mam na to czasu.

 

No te:

DSC01313.jpg

 

A o to CI chodzi. Masz rację, pod dziwnymi skosami to jest. Ogólnie to jest ciekawa konstrukcja, resor jest przymocowany tylko w jednym miejscu do ramy, przy drugim końcu luźno lata w mocowaniu, jest zabezpieczony tylko od dołu trzpieniem, aby całkowicie nie oddzielił się od ramy. A te skośne mocowania to chyba specjalnie tak są, wtedy chyba lepiej się rozkładają obciążenia z resorów przenoszone na ramę. Przynajmniej tak mi się wydaje

 

Dziękuję za komentarze i zapraszam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko lepiej rozkładają obciążenia, ale i też mocniejsze jest to mocowanie resoru.

Jak ktoś kiedyś przy oglądaniu twojej pracy dostanie zawału ,albo rzuci modelarstwo to będzie twoja wina!! Heh perfekcja w każdym milimetrze

 

Pozdrawiam Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejny mały update. Tym razem zabrałem się za przód ramy, poprawiłem przednią poprzeczkę i poskładałem wszystko w całość, wykonałem też wszystkie śruby. Między poprzeczkę a ceownik ramy wejdzie jeszcze mocowanie zderzaka, stad szczelina 0.5mm.

 

DSC09356.jpg

DSC09352.jpg

DSC09351.jpg

 

Cała rama wygląda teraz tak:

 

DSC09357.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Taka prosta rama, a tyle roboty... Ale idzie doskonale, tylko tak dalej - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Voseba - Ta kawa budzi mnie" - Ciebie chyba za mocno pobudziła

Dla mnie bomba, niedościgniony wzór do naśladowania. Aż boję się pomyśleć jak będzie wyglądał osprzęt ramy, kabina, wnętrze...

"Przez użyciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą..."

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Taka prosta rama, a tyle roboty... Ale idzie doskonale, tylko tak dalej - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

 

Masz rację, rama nie jest zbyt skomplikowana a pochłonęła dużo czasu, co więcej mogę dodać?

 

"Voseba - Ta kawa budzi mnie" - Ciebie chyba za mocno pobudziła

Dla mnie bomba, niedościgniony wzór do naśladowania. Aż boję się pomyśleć jak będzie wyglądał osprzęt ramy, kabina, wnętrze...

"Przez użyciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą..."

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

 

Heh, w sumie nigdy nie piłem tej kawy Przesadzasz z zachwytami, ale dziękują za miły komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.