Skocz do zawartości

Mack RW (Superliner) - odbudowa


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Marek - dziękuję serdecznie! Grubyjg - bardzo dobre życzenia, dziękuję i mam dla Ciebie dobrą wiadomość - oto następna aktualizacja:

 

W poprzedni weekend bawiłem się moją tokarką. Wykręciłem nowy filtr oleju (bo ten plastikowy był wredny, i miał tak cienkie ścianki, że aż przezroczyste! Filtr jeszcze nie jest przyklejony, zastanawiam się, na jaki kolor go pomalować.

 

motor22.jpg

 

Dodatkowo zrobiłem też nowe wywietrzniki do sleepera - wykombinowałem, że zeszlifowanie tych starych, plastikowych pomoże mi lepiej wygładzić sleeper, a nowe będą lepsze - wyglądają tak:

 

 

sleeper16.jpg

 

Poza tym trwały prace na zderzaku, dokleiłem do niego jeszcze dwa niewielkie "chlapacze" i uchwyt na tablice rejestracyjne - może ktoś napisze dlaczego i na jakich zasadach amerykańskie ciężarówki mają tyle tablic rejestracyjnych?

 

bumper03.jpg

 

Dokończyłem też budowę tego łożyska podtrzymującego wał napedowy:

 

 

chassis06.jpg

 

 

chassis07.jpg

 

No i jeszcze na koniec pomalowana podsufitka kabiny - zwróćcie proszę uwagę na siateczkę wywietrznika . Jak zwykle czekam na komentarze, dziękuję za uwagę i życzę miłego dnia

 

Paweł

 

Paweł po prostu pięknie to robisz. A filtr - albo czarny albo czerwony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 532
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

copycat - no bardzo by się przydało, ja trochę zacząłem badać sprawę, jak się dowiem więcej, chyba zacznę nowy wątek w tej sprawie.

 

grubyjg - Dziękuję za miłe słowa i za uwagę, zapomniana fotka jest tu:

 

cab26.jpg

 

Marek - to chyba pójdę w stronę czerwonego filtra, powinien ładnie ożywić kolorystycznie tą okolicę

 

Dziękuję za komentarze, proszę o następne, a na razie pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartiniOCP - dzięki za komentarz i miłe słowa. Nic tylko spróbować, tylko dobrze się zastanów jaki zestaw wziąć, większość jest dość mocno porażkowa.

 

Dzacek - nie, o błędzie tu raczej nie można mówić, po prostu miałeś inne oczekiwania jA Też myślę, że jasna podsufitka by miała sens (więcej światła wtedy jest), no ale akurat wtedy były widać modne czarne, to tak zrobiłem. W sumie to nie jest aż takie ważne, w końcu do takiej ciężarówki można sobie zamówić/zrobić inny, własny kolor tapicerki.

 

Jeszcze raz dziękuję za komentarze i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

tomeka6, voseba - dziękuję wam serdecznie za miłe słowa i przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem - jakoś tak zawiesiłem się. Odwiesiłem się, bo mam mały update - zrobiłem skrzynie bateryjne i podwieszone pod nimi zbiorniki z powietrzem. Zrobienie chromów, to była męka - ta farba nie wybacza. Nie jest idealnie, ale powiedziałem sobie, że będę ćwiczył dalej. Przy okazji, jak niektórzy zauważyli, alclad potrafi ładnie zejść, aż do czarnego podkładu, od częstego dotykania. Znalazłem na to sposób - pomalować detale lakierem bezbarwnym "Motip". Co prawda robią się od tego minimalnie mniej błyszczące, ale za to trwałe. Ciekawe, czy ktoś znajdzie lepszy sposób? Dodam, że wypróbowywałem też lakier bezbarwny marki alclad 2, ale on wcale nie działa lepiej. Dodam jeszcze, że skrzyneczki muszę jeszcze zaopatrzyć w takie "gumowe" zapięcia z przodu, ale to później, na razie foty:

 

chassis08.jpg

 

chassis09.jpg

 

Mam nadzieję, że się podobały, pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i serwer zaczął świrować i wyszedł mi podwójny post - dlatego go zmieniłem. Jeszcze raz pozdrawiam!

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chociaz znowu jestem za granica (stad brak polskich znakow - najmocniej przepraszam!), to tym razem nie popelnie tego bledu co poprzednio i chcialbym wszystkim serdecznie podziekowac za komentarze.

 

copycat - wybacz, ze wprowadzam takie napiecie, ale praca zawodowa wchodzi troche w droge. Chcialbym pisac update'y czesciej, ale nie zawsze jest o czym.

 

Mark666 - powiedz prosze, gdzie kupiles ten lakier? Probowalem juz kilku powszechnie dostepnych chromow w sprayu, ale mialy one te wade, ze zdawaly sie nigdy nie wysychac i nie dalo sie ich maskowac (po odklejeniu tasmy zostawal slad). Ale zawsze warto sprobowac czegos nowego.

 

Grubyjg - Dzieki. Jak juz pisalem - jak tylko jest o czym, to pisze. Tez bym chcial to robic szybciej ale wiesz jak jest...

 

tomeka6 - Dzieki za mile slowa.

 

voseba - Dziekuje za komplement, ale tez za uwazne ogladanie zdjec! Wzialem sobie dodatkowe pol godzinki na zrobienie tych srub, tak myslalem, ze ktos zauwazy

 

Jeszcze raz dziekuje za komentarze, jak tylko wroce do kraju biore sie dalej do roboty. Pozdrawiam i zycze milego dnia

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ot i jeszcze raz ja - jeszcze jeden mały update. Pracowałem trochę nad osuszaczem powietrza - to taki element układu hamulcowego, który usuwając wilgoć z powietrza zwiększa żywotność i obsługowość całości (całość np. mniej koroduje i nie trzeba tyle wody ze zbiorników powietrza spuszczać). Używając części ze złomu (Znowu dzięki dla Jacka za wrak MANa TGA) wyrzeźbiłem coś takiego:

 

chassis10.jpg

 

chassis11.jpg

 

Dodatkowo wziąłem się za długo odkładane filtry - pomalowałem filtr oleju, ten, co go wytoczyłem jakiś czas temu i zrobiłem z pręta polistyrenowego 4mm filtr paliwa. Na oba nakleiłem kalkomanie wzięte ze śmigłowca 1:72, żeby zasymulować napisy. Na czerwonym filtrze oleju napis jest żółty i słabo go widac na fotografii:

 

motor23.jpg

 

Po zamontowaniu fitrów wygląda to tak:

 

motor24.jpg

 

motor25.jpg

 

To tyle z mojej strony - robota coś strasznie powoli idzie. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej - przydało by się już powoli to skończyć, prawda? Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi filtrami ten silnik wyglada rewelacyjnie - nic dodac, nic ujac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartiniOCP, tomeka6 - bardzo dziękuję za miłe słowa, panowie! Teraz tylko muszę się trochę spiąć i zamontować ten silnik na ramie... Ale kiedy to się uda zrobić...

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartiniOCP, tomeka6 - bardzo dziękuję za miłe słowa, panowie! Teraz tylko muszę się trochę spiąć i zamontować ten silnik na ramie... Ale kiedy to się uda zrobić...

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

A kiedy to się uda zrobić.... włożysz kluczyk do stacyjki i odpalisz tę rakietę --- tak na próbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Dzięki za komplementy! To zawsze trudne pytanie, tyle zależy od czynników zewnętrznych... Dlatego powiedziałbym że na wiosnę . Chociaż doświadczenie pokazuje, że w modelarstwie, jak określę termin, to dana rzecz wtedy jest gotowa o wiele później... Cierpliwości modelarze! Jeszcze raz dziękuję za komentaz i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.