Skocz do zawartości

Mack RW (Superliner) - odbudowa


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 532
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć!

Dziękuję wszystkim za komentarze i proszę o więcej!

Grubyjg - tak, tak, praca wre, tylko nie zawsze chce mi się robić foty i potem je opisywać, zwłąszcza, jak mam wrażenie, że nikt tego nie czyta.

Ja też polubiłem tamten sleeper, ale im dłużej o tym myślałem, tym bardziej widziałem jego fikcyjność :( Skrzynia narzędziowa jest z tej firmy o której Ci już pisałem - część numer STB-5

Dzacek1841 - dach od tego też mi się nie podoba i tak jak już pisałem, będzie zmieniony. Nie będzie dokładnie taki jak w tamtym, ale podobny. Cieszę się, ze uchwyty Ci się spodobały, i tak, wszystkie koła są

MAVERICK27 - wielkie dzięki za foty, one zawsze się przydają, i za link, jest bardzo interesujący. Najgorzej jest znaleźć fotografie podzespołów, "bebechów", poza tym jakoś leci.

 

A ja dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubyjg - tak, tak, praca wre, tylko nie zawsze chce mi się robić foty i potem je opisywać, zwłąszcza, jak mam wrażenie, że nikt tego nie czyta.

Czytają czytają, widać to po ilości wejść do tematu

Co tu pisać jak do tej pory wszystko ładnie ci idzie Czekam na c.d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo u siebie ponad 3000 wyświetleń a tylko 35 postów ( w tym prawie połowa to moje). Prace zachwycają na każdym etapie, aż pojawia się problem braku słów mogących określić poziom zachwytu. Każdy czeka na efekt końcowy bo zdecydowanie zapowiada się model jakich niewiele na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie, koledzy, zawsze miło jest to usłyszeć. OK, teraz będę bardziej patrzył na liczbę wyświetleń. Mimo tego, możliwość wymiany poglądów to fajna rzecz. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mam to samo u siebie ponad 3000 wyświetleń a tylko 35 postów ( w tym prawie połowa to moje).

 

Grubyjg - tak, tak, praca wre, tylko nie zawsze chce mi się robić foty i potem je opisywać, zwłąszcza, jak mam wrażenie, że nikt tego nie czyta.

 

Niestety Panowie tak to jest z tym komentowaniem naszej pracy, już dawno przestałem patrzeć na licznik postów, przy 17965 wejść do tematu mam ich tylko 151. Już się do tego przyzwyczaiłem i nie zwracam na to uwagi.

 

Co do Twojego modelu to dzisiaj miałem możliwość obejrzeć Twój warsztat od początku w spokoju i naprawdę jestem pod wrażeniem Twojej pracy. Niestety dwie rzeczy mi się nie podobają, zostawiłeś dziury między głowicami w silniku, mam nadzieję, że nie będzie tego widać w modelu, bo może to trochę popsuć efekt. Kolejna sprawa to przednia część ramy, nowa część jest po prostu naklejona na stara ramę, przez co wygląda to średnio realnie. Mogłeś to chociaż złożyć na zakładkę, od zewnątrz by wyglądała tak jak jest w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto robił scratch wie ile czasu kosztuje zrobienie każdego detalu. No ale jak się to ogląda, to chce się zobaczyć postęp. Ile razy można chwalić za ramę, czy jeden element zawieszenia. Pracy dużo, a efektów (dla widza) prawie wcale. Oglądam, podziwiam i jako widz czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voseba - wielkie dzięki za uwagę i za miłe słowa. Za te bardziej gorzkie też, naprawdę doceniam. Pozwól, że odniosę się do Twoich uwag. Jeżeli chodzi o silnik, to italerka wypuściła ten silnik zrobiony tak, jakby miał on jedną głowicę, podczas, kiedy głowice są trzy (po dwa cylindry na głowicę). Mój sposób na pokazanie tego to było nacięcie wykonane pomiędzy głowicami. Fakt, że nie wstawiałem już potem dodatkowych ścianek w te nacięcia, ale tylko dlatego, że chciałem wykorzystać jak najwięcej z silnika ze starego modelu. Gdybym robił ten silnik od nowa, zrobiłbym to inaczej. Głowice są widoczne od góry i w niewielkiej części od strony wydechu, ale z tego co wiem, to gdyby zdjąć aftercooler, to powinien być prześwit pomiędzy głowicami. Jeżeli chodzi o przody ramy, to specjalnie zrobiłem je w taki sposób, bo przeczytałem, że te detale o zmiennym przekroju "nachodzą na podłużnice jak rękaw". Dlatego u mnie w modelu też tak jest. Inna sprawa, że grubość tworzywa z którego są wykonane w stosunku do skali może być zbyt duża, ale wiesz sam - to musi też trzymać.

 

copycat - dzięki za komentarz. to jest właśnie ten efekt. Roboty tydzień, a czytania nawet nie na pięć minut. Ale, powoli do przodu i jakoś skończę tę ciężarówkę!

 

Jeszcze raz dzięki za komentarze i mam nadzieję, że uda mi się niedługo pokazać coś nowego. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee no jak przeczytalem kilka ostatnich portow to smutno mi sie zrobilo :(

Sami wiecie jak dugo zajmuje zrobienie kilku detali (ktorych moze nie bedzie widac, ale nie mam na mysli ze sa one robione bez sensu, absolutnie NIE bo wielki szacun Wam za te szczegoly) zajmuje caly dzien a nawet dluzej a relacja jest na kilka zdjec i kilka zdan. Ale powiem Wam, ze taka relacja jak voseby, pmroczko albo copycat wyglada bardziej interesujaco i zachecajco sam prowadzac relacje z budowy Scani staram sie zeby wygladaja jak Wasza.

A co do komentowania waszych prac to z jednej coraz wicej ludzi pracuje od pana do wieczora w pogoni za pieniedzmi (bo w koncu za cos trzeba modele kupowac :P) wracajc do domu chce sie tylko do wyrka (czyt. lozla :P) chce polozyc a ogladajac zdjecia w telefonie komurkowym w przerwie sniadaniowej w pracy to nie to samo. A po drgie ile mozna pisac lal, super itp. itd. A jak juz napisaem cos od siebie w relacji u Sebastiana to sie zrobilo cicho jak makiem zasial.

Przepraszam, ze malo uczestniczyem w yciu forum, postaram sie to zmienic.

Pozdrawiam.

P.S. pmroczko podziwiam Twoja determinacje w budowie przestrzeni sypialnej, oby tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drgie ile mozna pisac lal, super itp. itd.

No właśnie... To jest chyba jeden z głównych powodów małej liczby postów w waszych relacjach panowie. Taki zwykły sklejacz patrzy na to co wyprawiacie, może nawet do końca nie wie jak to czy tamto zostało zrobione i nie zdaje sobie sprawy jaki skomplikowany proces przeszedł dany element. Pozwolę sobie stwierdzić, iż duża część użytkowników nie próbowała scratchu (na takim poziomie i z takim rozmachem) więc raczej do powiedzenia ma niewiele poza "fajnie, super, dla mnie bomba". Po kilku aktualizacjach takie posty raczej nie napawają optymizmem a wręcz mogą spowodować to, że inni użytkownicy zauważą taką zależność, że user A wypowiada się głównie w takim stylu, a co za tym idzie mogą odnieść wrażenie że taka osoba jest powiedzmy nieogarnięta w temacie. No mówiąc krótko chodzi o to że ciężko się wypowiadać na temat czegoś z czym nie ma się styczności i na temat czego nie ma się wiedzy o!

 

Tak więc panowie mi również wybaczcie kiepską ingerencję w waszych tematach ale jak mam co chwila pisać "super" i nic nie wnosić do tematu to wolę w milczeniu podziwiać wasze dzieła. Robicie świetną robotę i nie zrażajcie się małą liczbą postów.

 

Wielkie dla panów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie świetną robotę i nie zrażajcie się małą liczbą postów.

 

Wielkie dla panów!

 

I tak jak reszta powinniście pamiętać, że modele lepicie dla siebie a nie dla nas czy składu sędziowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz_G - nie smuć się! I dzięki za miłe słowa. Pamiętaj, że bez uczestników nie było by forum.

 

Krzychu126 - rozumiem Cię, zresztą nie chodzi, przynajmniej mnie, o pochwały. Bardziej zależy mi na tym, żeby wiedzieć, że ta robota (fotografowanie, przerzucanie, pisanie) komuś się do czegoś przydaje i nie jest na marne. Ale nie narzekam, i tak jest dobrze, jestem z tego wątku bardzo zadowolony.

 

Sandi - cenna uwaga, ja na pewno o tym pamiętam

 

Dzacek1841 - Nie, Dzacek, jak ktoś mi napisze: Zrób tak! to ja na złość, odwrotnie! Weź, lepiej napisz jakiś update!

 

Wszystkim serdecznie dziękuję za komentarze i za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem Cię, zresztą nie chodzi, przynajmniej mnie, o pochwały. Bardziej zależy mi na tym, żeby wiedzieć, że ta robota (fotografowanie, przerzucanie, pisanie) komuś się do czegoś przydaje i nie jest na marne. Ale nie narzekam, i tak jest dobrze, jestem z tego wątku bardzo zadowolony.

 

Oj przydają się i to jak , więc czekamy na fotki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo u siebie ponad 3000 wyświetleń a tylko 35 postów ( w tym prawie połowa to moje).

 

Grubyjg - tak, tak, praca wre, tylko nie zawsze chce mi się robić foty i potem je opisywać, zwłąszcza, jak mam wrażenie, że nikt tego nie czyta.

 

Niestety Panowie tak to jest z tym komentowaniem naszej pracy, już dawno przestałem patrzeć na licznik postów, przy 17965 wejść do tematu mam ich tylko 151. Już się do tego przyzwyczaiłem i nie zwracam na to uwagi.

 

A co tu pisać i na niektórych warsztatach jak się patrzy. Nudzi się już to pisanie "super, zajefajnie, bomba czy też dobrze ci idzie"

Otóż to !

Nie powiem mi też jest miło gdy ktoś napisze choćby najgorszą krytykę w moim temacie, ale bardziej zwracam uwagę na ilość odwiedzin gdyż właśnie ten licznik pokazuje mi jakie jest zainteresowanie tym co robię.

Po za tym mało kto w swoich tematach przedstawia zdjęcia oryginału, tak aby można było porównać to co zrobił z tym co jest w realu. A czytając wypowiedź jednego z forumowiczów, która brzmi mniej więcej tak: "Jak ktoś chce porównać moją pracę z oryginałem to niech sobie poszuka zdjęć w necie" ... Wybaczcie ale jak mam spedzić pół dnia w necie aby znaleźć konkretne zdjęcie oryginału tylko po to aby skomentować temat to wolę nic nie pisać

 

Łyk statystyki - wziąłem do niej tylko tak dla przykładu osoby z tej strony:

 

pmroczko - dołączył 24 Sie 2010, napisanych postów: 310

voseba - dołączył 28 Sie 2007, napisanych postów: 951

copycat - dołączył 29 Mar 2009, napisanych postów: 398

Łukasz_G - dołączył 08 Sie 2009, napisanych postów: 132

Krzychu126 - dołączył 21 Mar 2008, napisanych postów: 1648

Sandi -08 Paź 2008, napisanych postów: 553

Dzacek1841 - 14 Mar 2010, napisanych postów: 190

Grubyjg - dolączył24 Lip 2010,napisanych postów: 188

tornado - ddołączył 09 Sty 2006, napisanych postów: 5899

 

Odejmując posty, które napisało się w swoich tematach można wywnioskować ile samemu napisało się w innych, ale czy to znaczy, że nie interesują nas inne prace ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tornado - ddołączył 09 Sty 2006, napisanych postów: 5899

 

 

 

Czy żonka nie za dużo Panu pozwala siedzieć przy komputerze?

Co fakt to fakt, ale niestety aby wygospodarować chwile w ciągu dnia to czasami wyczyn. Dlatego postów jest mało. Weżcie też koledzy pod uwage, że nas "ciężarowców" nie jest aż tak wielu. A wejśc oglądnąc i wyjść napewno nie zabiera tyle czasu co pisanie postów. Jeśli przyjmiemy, że interesuje nas w dziale cywilne 5 tematów , to nie każdy może sobie pozwolić ,żeby codziennie oglądnąc i napisać post w 5 tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nasze forum to nie forum polityczne, i opiera sie w wiekszosci na ogladaniu fotografii, wiec kazdorazowa gloryfikacja typu - "dobrze ci idzie" pod kazda nowa aktualizacja nie ma sensu i moze przybrac forme zwyklej formalnosci napisania czegos zeby zaznaczyc, ze sie tu bylo. Ja tez nie pisze duzo i nie we wszystkich tematach, poniewaz nie mam na wszystko czasu (nad czym ubolewam, bo chcialbym popisac wiecej), a czy to znaczy ze nie okazuje uwagi na to co sie tu dzieje? Oczywiscie, ze nie. Wielu z nas ma rodziny, prace i wiele obowiazkow wiec czasem trudno sleczec nad komputerem. Sam po sobie wiem, ze nawet na studiach mialem o wiele wiecej wolnego czasu niz teraz majac rodzine i chodzac do pracy.

Uwielbiam ogladac relacje np. Voseby, Pmroczko, Alvaro, Sandiego czy innych modelarzy (przepraszam tych, ktorych nie wymienilem), poniewaz co tu duzo pisac - ciesza oko i przyczyniaja sie swoja praca do dobra ogolu a to sie liczy najbardziej. Wiadomo, kazdy tylko czeka na komentarze na temat swojej pracy, szczegolnie te dobre, ale liczba wejsc na poszczegolne tematy tez powinna dawac poczucie, ze ktos sie interesuje cudza praca.

 

Uwazam, ze "licznik" wejsc na poszczegolne tematy mowi sam za siebie, natomiast liczba komentarzy - niekoniecznie swiadczy o tym czy kogos interesuje dany temat czy nie. Poza tym mysle, ze Pmroczko ma juz dosyc naszej dysksji, ktora zeszla lekko z tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jak reszta powinniście pamiętać, że modele lepicie dla siebie a nie dla nas czy składu sędziowskiego

 

Pełna zgoda, ale już wielokrotnie pieprznąłbym pewne elementy, gdybym nie wiedział, że ktoś się do nich przyczepi

 

A co do modelu..

Widząc ile korekt ten egzemplarz wymaga, chyba już nigdy nie zagości na moim warsztacie. Lubie dodawać szczegóły urealniające model, ale gdy praktycznie całe podwozie wymaga budowy od nowa, a z nadwoziem jest niewiele lepiej, to za co tu w ogóle płacić? Takie Peterbilty z Italeri, niby najlepiej odwzorowane, a i tak można utopić kilka miesięcy w szczegółach.

 

Jeśli zdecyduję się kiedyś na Macka, to tylko z AMT (akurat jeden z lepszych jeśli chodzi o tę firmę). R600 górą, najlepiej w projekcie grupowym!

 

Cieszę się, że zdobyłeś w końcu przydatny sleeper. Rzeczywiście wygląda lepiej z niskim dachem, więc śmiało przerabiaj. No chyba, że chcesz umieścić na górze piękną modelkę z firmowych broszur Macka .

 

Jeśli zaś chodzi o komentarze, to ile razy temat Peterbilta 378 czy powyższego Superlinera lądował na górze listy, chętnie zaglądałem w oczekiwaniu na nowe zdjęcia. Komentarz wystarczy raz na kilka aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jaka ładna dyskusja się wywiązała, i wszystko tak starannie napisane!

 

Grubyjg - ciesze się, fotki mam nadzieję że już niedługo

 

tornado - Wielkie dzięki za tę statystykę. Z tym licznikiem wejść to racja, chociaż nigdy nie wiadomo czy ktoś kto otworzył wątek (i podbił licznik wejść) znalazł coś co go interesowało, czy też popatrzył, powiedział sobie "nie, to nie to" i poleciał dalej.

 

Sandi - faktem jest, czasu nigdy dosyć. Mimo tego zachęcam do napisania "szybkiej odpowiedzi" na linijkę-dwie - to dużo nie zajmuje. Ja tak robię.

 

tomeka6 - zgodzę się, za każdym wejściem na wątek to nie ma sensu, ale, ze tak powiem, za pierwszym razem - chyba się zgodzimy, że warto zaznaczyć swoją obecność w danym wątku.

OK, dyskusja trochę zdryfowała, ale ja lubię dyskusje i mnie to nie przeszkadza.

 

Banshee777 - nowy sleeper - to przez Ciebie!! Tak bardziej poważnie to wielkie dzięki, że mnie zmotywowałeś. Tak jak pisałeś, nie miało by większego sensu wkładanie góry roboty w jedną część modelu i jazda na skróty przy innej. A propos modelki - widzę, że oglądamy te same foldery reklamowe...

 

Co do Superlinera, to jest to modelarsko dosyć pechowy sprzęt... Tak koncertowo jak Italeri skopało ten temat, to nawet jak na nich jest ewenement. Jeszcze lepszy trik to nasza polska firma Fly Model, która wydałą kartonowy model tego samego pojazdu, kopiując 1:1 każdy błąd modelu Italeri... Inna możliwość, żeby zbudować taką ciężarówkę to kupić ramę od Cruiselinera i żywiczną kabinę z firmy AITM, ale to będzie dosyć drogie, a dokładność, a przede wszystkim szczegółowość takiego modelu będą słabe. Ale za to taka budowa powinna pójść dosyć szybko.

 

R600 to klasyk, ale też trzeba mieć oczy otwarte. Słyszałem przynajmniej o jednym modelu (Rubber Duck) który też jest babolem jakich mało.

 

A ja jeszcze raz dziękuję wszyskim za komentarze i życzę miłęgo dnia, a dziś nawet miłego weekendu, pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mack rubber duck ro 700 a nie 600tka, jak dobże doczytałem, ide lepić Scanie a ty pokaż postępy i nie zapomnij o moim żółtym do silnika dla petka. Pozdrawiam Jacenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za miś! Byś chociaż raz przeczytał to co napisałeś przed wysłaniem... Gdybym nie wiedział, że jesteś niereformowalny, to byś mnie wnerwił! Idź coś zbuduj, bo ja przez weekend nie będę miał okazji, a farbę może się załatwi. Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po długiej przerwie i ja mam update. Tak jak copycat pisał, dużo roboty, nie za bardzo jest co pokazać. No więc tak, poskładałem do końca i pomalowałem tylne zawieszenie. Szczególnie jestem zadowolony z hamulców (z bębnami!):

 

r_sus19.jpg

 

Pochromowałem też atrapę chłodnicy (Alclad 2 - Chrome), nie jest źle, ale czy to będzie pasowało do zderzaka?

 

 

grille07.jpg

 

I piesek:

 

grille08.jpg

 

Zapodkłądowałem maskę:

 

hood04.jpg

 

I wziąłem się za kabinę:

 

cab19.jpg

 

Do tego jeszcze nowy sleeper, zwężony, obniżony i poskładany "na wcisk", jeszcze jakieś symboliczne wnętrze trzeba zrobić:

 

sleeper12.jpg

 

W starym sleeperze było tyle odpadu, że prawie nie trzeba było brać nowego materiału Dobrze widoczne są linie cięcia.

 

Co uważacie? Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.