Jump to content
Archi

Fiat 126p, 125p...

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Chciałbym Was zapytać, co sądzicie, aby na rynku modelarskim pojawiły się modele do sklejania Fiata 126p, 125p, czy Poloneza. Mam na myśli modele w skali 1/24.

Pozdrawiam

P.B.

Ja jestem w 100% za, gdyż marzy mi się Fiat WPT 1313, Polonez Borewicza i "Kaszel" w polskim tuningu lat 90-tych. Tylko kto by się tego podjął... ?

Jestem za na 1000000% . Takiego Malczaka chętnie bym sobie na półkę walnął. A co do Poloneza to mam nadzieje, że ta starsza wersja z okrągłymi lampami. Wtedy można by zrobić projekt grupowy lata 80-90 w polskiej motoryzacji/na polskich szosach . Ale póki co to daleka przyszłość, nie zapeszajmy.

P.S. Może Wartburga i inne kultowe ścigacze z lat 80-90 też? Tylko kto to wszystko po projektuje?

Ja jestem za ! A może Archi podasz jakieś szczegóły, dotyczące tego kto by się tym zajął ? Czy jakaś firma czy grupa entuzjastów polskiej motoryzacji ?

Pozdrawiam.

Jestem na TAK,nawet nowego (z końcówki produkcji) Poldka bym skleił byle by tylko był, MZ również .Ciekawy jestem tylko cen takich modeli

Też jestem za, fajnie było by mieć kawałek polskiej motoryzacji na półce

Pozd:Arek17

Gdyby takie modele pojawiły się w jakości i cenie porównywalnej do Trabancika z Revella to oczywiście, że TAK

Myślę, że takie wyroby na naszym rynku znalazłby szeroką rzeszę nabywców

Ciekawią mnie szczegóły tej informacji - czyżby ktoś coś planował w tym temacie ?

za inicjatywę, osobiście w 125p "sedan" lub kombi czy poldka w jakichś dwóch odmianach wszedł bym natychmiast i to w takiej słusznej skali!!!

co sądzicie, aby na rynku modelarskim pojawiły się modele do sklejania Fiata 126p, 125p, czy Poloneza. Mam na myśli modele w skali 1/24.

Czy to oznacza, że masz możliwość wykonania takich modeli lub spowodowania, że ktoś je wykona?

Bo jeśli nie - to jest to pytanie typu "co byście chcieli skleić?" i wtedy masz tysiąc postów z listą "pobożnych życzeń" ...

Pytam o tę kwestię, ponieważ wiosną przyszłego roku model Fiata 126p będzie już dostępny na rynku. Nie mam jeszcze informacji o cenie i szczegółach. Jeśli będę coś wiedział więcej, na pewno dam znać.

No jeśli to prawda i data pojawienia się na rynku nie będzie przesuwana w nieskończoność, to jest to bardzo dobra wiadomość

wiosną przyszłego roku model Fiata 126p będzie już dostępny na rynku. Nie mam jeszcze informacji o cenie i szczegółach. Jeśli będę coś wiedział więcej, na pewno dam znać.

A czy teraz możesz podać producenta?

Pytam o tę kwestię, ponieważ wiosną przyszłego roku model Fiata 126p będzie już dostępny na rynku. Nie mam jeszcze informacji o cenie i szczegółach. Jeśli będę coś wiedział więcej, na pewno dam znać.

Ok nie popadam w euforię, eee tam nie mogę...

To było by naprawdę coś wielkiego, przecież właściwie każdy miał kiedyś maluszka, albo przynajmniej kogoś w rodzinie kto go posiadał, do tego jeszcze rynek włoski gdzie tez było ich całkiem sporo.

Dla mnie jako fana klasyki, a zwłaszcza rodzimej byłby to obowiązek po prostu ehh to by można było poszaleć.

No ale zapowiedzi zapowiedziami były już tysiące planów na polskie tematy i z niewielu cokolwiek wyszło, ale trzymam kciuki bo sukces murowany.

Mógłbyś powiedzieć chociaż skąd o tym wiesz, bo naprawdę mnie to zainteresowało

Ps. Jakby coś to się pierwszy pisze na testy prototypu czy czegoś tam

No na model maluszka jako aktualny posiadacz tego wozu tez byłbym chętny Podłpinam się do pytania szanownych kolegów, skąd info na ten temat?

Ps. Jakby coś to się pierwszy pisze na testy prototypu czy czegoś tam

No ładnie - zaczyna nam się chyba tworzyć kolejka społeczna, jeszcze chwila i okaże się, że jest na przedpłaty jak za PRL

I wcale bym się nie zdziwił gdyby był na zapisy bo to nie lada gratka

Klasyka się na pewno sprzeda. Tzn. Maluch, Skarpeta, Kant i Poldolot. Pisałbym się na wszystkie, chociaż poza garbusem nigdy żadnego modelu samochodu nie złożyłem.

Pod warunkiem oczywiście , że jakość nie będzie odstawała dużo od tej oferowanej przez np. Tamiya.

Ja też bym chciał, żeby się pojawiły modele Fiata 125p (może być zarówno Klasyk jak i wersja MR 75-91, zwykły i kombi) i Poloneza (najlepiej Borewicz lub tzw. przejściówka).

Byle w jakość była dobra i cena jakaś rozsądna.

Model będzie produkowany przez nową firmę, która dopiero wiosną pokaże się na rynku. Póki co, można powiedzieć, że przygotowuje produkcję oraz asortyment. Tyle wiem póki co.

Pozdrawiam

P.B.

Na 126p też bym się pisał. Oczywiście w rozsądnej relacji cena/jakość.

Fajna sprawa postawic na półę jakąś Syrenke czy malca

Może pokusili by się też o PRL-owskie ciężarówki-Stary,Jelcze itp....