Skocz do zawartości

Panzer I Ausf. A MB + wieża RPM 1/35


mae

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj chodzi o dynamikę dioramki, nie o efekty SF.

 

To podobnie jak z weatheringiem, wszystko rozbija się o realizm i dynamikę.

Oczywiście takie moje zdanie i nikt z tym zgadzać się nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Taka krew dynamiki na pewno nie poprawi, a wydaje mi się, że byłaby dość banalnym i naiwnym dodatkiem, toteż z niej rezygnuję. Choć już są pewne ślady krwi, na bandażu - różowa kropeczka

 

Aktualizacja:

 

_MG_2423.JPG

 

_MG_2424.JPG

 

_MG_2425.JPG

 

_MG_2426.JPG

 

_MG_2427.JPG

 

_MG_2428.JPG

 

_MG_2429.JPG

 

_MG_2431.JPG

 

Wózek na razie jest wstępnie pomalowany, troszkę jeszcze przy nim popracuję. Na pewno na dioramie go zostawię, nie widzę powodów dla których miałby do niej nie pasować. Zastanawiam się tylko co z niego się wysypie, czy ziemniaki, czy też może czerwone jabłuszka :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wózek mi nie pasuje nie dlatego że nie mógł się tam znaleźć ale że nie miał powodów (w okolicy niema drogi) co może psuć realizm scenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz kub, że 10 metrów dalej nie było jakiegoś gospodarstwa domowego lub właśnie drogi?

Pisałem że mógł się tam znaleźć, ale nie widać dlaczego tam miał być więc moim zdaniem trochę to może psuć odbiór scenki ( ale nie musi bo jest to tylko moje zdanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm może zamiast jabłek coś ala sprzęt który uchodźcy mogli ze sobą zabrać z domów i np.zobaczyli czołgi i zaczęli uciekać w siną dal.

 

Chyba najlepsza opcja dla tego wózka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wózka było to tak.....

chłop miał sad ogrodzony płotem, nazrywał jabłek do wózka i jechał pod ostatnią jabłonkę.

Nadjechał Panzer I chłop w nogi, wózek zostawił, potem pierdykło rozwaliło płot, przewróciło wózek i jabłonki też nie oszczędziło...... To tak półżartem, ale mogło się zdarzyć?!

Poza tym dioramka super....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawa od Polaka

 

Kilka osób proponowało mi zrobić drzewo, więc postanowiłem sobie z wizualizować ten pomysł.

 

Próba drzewka - moja pierwsza korona :] Przymocowana na taśmę w celu podjęcia decyzji czy montować, czy pod but.

 

_MG_2473.JPG

 

_MG_2474.JPG

 

_MG_2475.JPG

 

_MG_2476.JPG

 

_MG_2477.JPG

 

_MG_2478.JPG

 

_MG_2479.JPG

 

_MG_2480.JPG

 

_MG_2481.JPG

 

_MG_2482.JPG

 

Zapraszam do narady :] Zda się? Lepiej jest czy gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poprzedniego drzewa zrezygnowałem. Zrobiłem nowe, jest chudsze i ma więcej gałęzi, wydaje mi się że jest bardziej proporcjonalne. Tym razem jako liści użyłem siateczki Polak. Stare urwane drzewo wyciąłem zostawiając sam pieniek, który wymaga jeszcze troszkę serca :]

 

Efekty:

 

_MG_2488.JPG

 

_MG_2489.JPG

 

_MG_2490.JPG

 

_MG_2496.JPG

 

_MG_2498.JPG

 

_MG_2499.JPG

 

Drzewko nie jest jeszcze przyklejone. Jak się podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tobie tak. Zrobienie drzewka, aby było drzewkiem to wyższa szkoła jazdy. Widziałeś sztuczne liście z tworzywa lub fototrawione lub gotowe drzewa. Moim zdaniem za dużo tam tego "włosia", sam pieniek z gałązkami jest OK i proporcjonalnie i ogólnie itd... zależy jaki to gatunek. Całość (bez drzewa) prezentuje się bardzo ładnie. Wypowiadam się jako osoba oglądająca, czyli tak jak powinno być, a nie okiem sklejaczo-modelarza. Mam nadzieję, że moja opinia przyda się.

Acha, czy tam musi być aż tyle tych liści??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tobie tak. Zrobienie drzewka, aby było drzewkiem to wyższa szkoła jazdy. Widziałeś sztuczne liście z tworzywa lub fototrawione lub gotowe drzewa. Moim zdaniem za dużo tam tego "włosia", sam pieniek z gałązkami jest OK i proporcjonalnie i ogólnie itd... zależy jaki to gatunek. Całość (bez drzewa) prezentuje się bardzo ładnie. Wypowiadam się jako osoba oglądająca, czyli tak jak powinno być, a nie okiem sklejaczo-modelarza. Mam nadzieję, że moja opinia przyda się.

Acha, czy tam musi być aż tyle tych liści??

 

Każda opinia się przydaje Generalnie widziałem sztuczne liście fototrawione i z tworzywa, natomiast nigdy nie widziałem rozwiniętego drzewa opartego o te liście. Jeśli już ktoś używał fototrawionek na drzewie, to drzewo było już mocno jesienne i liści miało bardzo niewiele. Z produktu Polaka jestem bardzo zadowolony.

 

Biorąc pod uwagę że to Wrzesień na dzrzewku powinno być nieco mniej liści

 

Co do ilości liści na drzewie, to na zdjęciach z epoki nie widać żeby drzewa jakoś specjalnie je traciły.

 

b61jt9ey0.jpg

Fotka z forum odkrywca.pl.

 

 

Co do trawy - czemu jest za wysoka? Jeśli za wysoka to o ilę? Na mój gust trawa jest w skali, podwozie tankietki, choć niewielkiej jest dobrze widoczne. Troszkę głupio byłoby robić przekoszoną trawę, w miejscu gdzie raczej kosiarki nikt by nie używał :P Co do ilości zieleni to już kwestia gustu, trzeba sobie zadać pytanie - jeśli nie trawa to co? Piasek, błoto?

 

Dzięki za komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.