Jump to content

Harley WLA Lend-Lease z moździerzem w 1/72 od podstaw


Marudek
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Kolejny Harley jest już skończony. Początkowo myślałem też o dodaniu figurek do obsługi moździerza, ale ostatecznie uznałem, że na podstawce jest za mało miejsca. Dla zainteresowanych, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć - relacja z budowy znajduje się tutaj. Ale co tu dużo gadać - zapraszam do oglądania. Nie jestem "frajdolarzem" dlatego z przyjemnością przyjmę wszelkie uwagi i konstruktywną krytykę - w końcu uczymy się przez całe życie, no nie?

 

th_DSC04846.jpg th_DSC04840.jpg th_DSC04836.jpg th_DSC04832.jpg

th_DSC04831.jpg th_DSC04829.jpg th_DSC04828.jpg th_DSC04827.jpg

th_DSC04826.jpg th_DSC04825.jpg th_DSC04824.jpg th_DSC04822.jpg

Link to comment
Share on other sites

.... Nie jestem "frajdolarzem" dlatego z przyjemnością przyjmę wszelkie uwagi i konstruktywną krytykę - w końcu uczymy się przez całe życie, no nie?

 

Witaj, rozumie że to jest żart z Twojej strony, uwagi i konstruktyna krytyka to tylko po ocenie na "żywo".

 

Pozdrawiam Marcus

Link to comment
Share on other sites

Ukłony dla Siedemdwójkowca za tego giganta.

Wiem jak to jest walczyć z materią w tej skali i dlatego raz jeszcze się powtórzę: ukłony za piękny modelik.

Link to comment
Share on other sites

Kolejny "koparoopuszczjący" szkrab, który wyszedł spod Twojej wprawnej ręki

 

Nie znajduję już słów uznania, które byłyby w stanie należycie docenić Twój wysiłek. Może i nie ma figurki, ale jest za to efektowny motorek, który jest dowodem na to, że z każdym kolejnym scratchem, podnosisz poprzeczkę coraz wyżej.

Sam nie miałbym ani cierpliwości ani talentu do tworzenia tego typu cudeniek, ale bardzo lubię je oglądać. Czekam tylko aż pokusisz się o Sokoła 1000.

 

Niech Ci gwiazdka pomyślności nigdy nie zagaśnie przy realizacji kolejnych projektów

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Osobiście uważam, że to nie jest jeszcze „model mojego życia”, ale przyznaję dał mi sporo modelarskiej frajdy. Klika słów wyjaśnienia dla braku figurek: gdybym chciał wiernie odtworzyć scenkę ze zdjęcia, które wstawiłem na początku warsztatu, to musiałbym upchnąć jakoś 3 figurki. Na tak małej podstawce to byłby już tłok, a nie chciałem innej, bo gablotki po samochodach Schuco można ustawiać piętrowo i na dodatek są bardzo wygodne do transportu „kieszonkowego” . Na dodatek łatwiej przekonać sędziów, że ten model (mimo podstawki) kwalifikuje się do działu pojazdy – niż np. model z figurkami. A specjalnie do startu w dioramach zrobiłem WLA w wersji Military Police . Ale obiecuję, że mój kolejny motor będzie miał figurki – już powoli planuję budowę cywilnego BMW R12 anektowanego dla potrzeb Wermachtu jako ambulans. Jeśli macie jakieś zdjęcia z noszami przymocowanymi do kosza to polecam się jako wdzięczny odbiorca .

 

lexxer_monster_machine - tak jak już pisałem w warsztacie, mam taki plan. Chciałbym jednak maksymalnie ułatwić montaż takiego modelu (no i żeby wyprodukowanie takiego modelu nie kosztowało fortuny). Dlatego jeszcze chwilę potrwa przygotowanie projektu części, których wykonanie będę musiał zlecić. No i musiałbym znaleźć jeszcze kogoś, kto mógłby wydrukować kalki z białymi gwiazdami...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Miałem przyjemność dzisiaj zobaczyć Twoje maleństwa z bliska i po prostu szczęka mi opadła. To, co prezentujesz swoimi modelami to jakieś kosmiczny poziom wtajemniczenia nieosiągalny dla większości modelarzy ze mną na czele. Na zdjęciach wygląda to świetnie, ale na żywo to po prostu rewelacja. W Toruniu powinni Ci pomnik postawić obok Kopernika…

Link to comment
Share on other sites

Piotrek, jesteś wielki w mikro świecie

Za te maleństwa należą Ci się słowa uznania, szczegółowość ich odtwarzania w mikroskali jest naprawdę imponująca

Oby tak dalej, a jak się da to zrób coś większego, abym mógł nasycić swe oczęta i poczuć się malutki

Link to comment
Share on other sites

Czołem Panowie!

 

Ale tu się kotlet odgrzał. Mnie ten się chyba bardziej podoba ten Harley z MP. A co do miniaturek – to tylko kwestia zacięcia. Wcale nie mam jakiegoś niezwykłego talentu, tylko staram się polepszać każdy kolejny model (dopracowuję technologie, dopasowuję lepsze narzędzia itp.). Bardzo dobrze to widać jak się porówna mój pierwszy motor w 1:72 z ostatnim. Nie chcę, żeby wszyscy myśleli, że Marudek ma jakieś nadprzyrodzone zdolności, bo wtedy nikt inny nie podejmie na poważnie tematu motocykli. Jak powiedział jeden z sędziów na konkursie w Toruniu: "trudno znaleźć wspólny mianownik między tymi motorkami w 1:72 i pozostałymi". Teraz mi trochę głupio, że wygrałem bo czuję się jakbym zabrał dzieciakowi cukierka…

Link to comment
Share on other sites

E, a tu znów to samo....ja nie wiem, z założenia winien żeś wpisać tytuł Waść i wystarczy(renoma).

Marudek, poza tym, że mi si e podoba nie wypada , psui, nic więcej napisać...

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.