Skocz do zawartości

Mi-24W/WP Zwiezda 1/72


qalimar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dlaczego przeklęta tak jak napisałem poprzednio z 5 częsci ją zaprojektowali czubki składanie mnie po prostu dobija a złożyłem już 3 takie jakby nie mogli zrobić jak Italerka z 3 części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Ja na swój stareńki model Mi-24W (Italeri) farby mieszałem z Humbroli:

 

Niebieski: 89+147 (generalnie bardzo dobry zestaw na kolor wiekszości statków powietrznuych z szachownicą)

Piaskowy: 24+29

Zielony: 150+86

 

Proporcje przy mieszaniu farn zawsze trzeba dobierać eksperymentalnie i najlepiej próbować na kawałku białego plastiku czy brystolu.

 

Tak to wygląda (ja wiem, stan agonalny, ale z przeznaczeniem na remont kapitalny ;) ) :

 

122511154924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzięki za Odp...mam ostatnie pytanie odnośnie hinda a dokładnie o jego uzbrojenie. Zdecydowałem ze zrobie Mi-24D "459" i potrzebne mi są dwa UB-32 i czy można je kupić w jakimś polskim sklepie modelarskim bo nie mogę znaleźć i jak można wykonać ewentualnie kupić to co zaznaczyłem na czerwono(Pylony??)

 

1134472.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I jeszcze jedno, czy w polskich Hind'ach wersji D były podwieszane UPK-23 albo B8-W20 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co zaznaczyłeś, czyli ramy wyrzutni kierowanych pocisków przeciwpancernych można wykonać za pomocą blach Parta- (MI-24 D (exterior)). Robiąc model w obecnym malowaniu i w zmodernizowanej "czarnej kabinie" można śmiało zrezygnować z wyrzutni ppk. Od jakiegoś czasu latają bez tego zbędnego obciążenia.

 

Na polskich Mi-24D nigdy nie stosowano zasobników B-8- można je używać tylko w wersji W. Zasobniki z działkiem GSz-23 można podwieszać na śmigłowce D, których numery burtowe zaczynają się od cyfr 4, 5...np. 457, 458, 459, 460, 461, 584, 585.

A jeśli chodzi o zakup UB-32- kiedyś dostępny był zestaw Ruskiego uzbrojenia w skali 1/72, bodajże produkowali to Ukraińcy. Później ten sam zestaw klepał Master Craft. W obiegu wtórnym powinieneś gdzieś to trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie prowadnice jak i UB-32 można znaleźć w zestawie Mi-24V z Hobby Bossa w zasadzie nie są potrzebne bo zestaw pozwala na wykonanie wersji "W":) jeżeli Kolega jest zainteresowany takimi prowadnicami niech namaluje PW:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Wracając do nowego wydawnictwa ZVEZDY, tak się przyglądałem wypraskom i ewidentnie widać, że możemy się wkrótce spodziewać wydania Mi-24A. Kabiny załogi osobno, Miejsce na lewej burcie na pofalowany arkusz blachy czy płyta brzegowa lewego skrzydła bez obudowy fotokarabinu - ja już sobie ostrzę zęby na kolejny model. Mam nadzieje, ze się, poza radzieckimi oznakowaniami, trafią jeszcze jakieś egzotyczne, jakiś Afganistan, czy ameryka środkowa 8)

 

http://www.martola.com.pl/pl1878/produkty39294/mil_mi_24a_hind

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Witam potrzebuje pomocy a konkretnie: za cholere nie mogę dobra kolorów do milka i jeszcze te upały, na warsztacie jest mi24 o nr bocznym „956” ( zdjęcie orginału jest na pierwszej stronie) spód juz mam, do zielonego kolorku znalazłem Humbrola 03 albo 30 albo MM 1571 sam nie wiem ( chociaż to i tak jeszcze nie ten odcień, najwyżej sie rozjaśni) a ta żółć-nie mam pojęcia, jakiś jasny zielony pomieszać z żółtą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.