Skocz do zawartości

Mi-24W/WP Zwiezda 1/72


qalimar

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz,to niech,, pewne żródło ,, zamiesci testowe obrazki tych kalkomani. Będzie to dobre wejscie na rynek / reklama ,no ale tego słowa nie można uzyć bez zgody moderatorów

Odpada, konkurencja zaraz zrobi to samo, wypuści szybciej (kosztem jakości) a głodny polskich oznaczeń modelarski światek łyknie raz dwa. Po czasie dopiero zaczną się narzekania na cenę i niską jakość. Już tak bywało.

Jak ktoś coś w Polsce coś szykuje to lepiej zgodnie z zasadą тише ты едешь дальше ты будешь.

Na kalki też oczywiście się pisze. Będzie sęp?

Ten z Intechu rozpadł mi się na zylion części a "naprawiacza" do kalek Microscale jeszcze wtedy nie znałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I wnioski są takie że nie ma co się obawiać konkurencji... no chyba że z Meksyku Very Happy

dobre ,dobre to..

a poważnie jeśli się szykują kalki i będą to to te malowania to ja się piszę:

1.Mil Mi 24D.585:

 

milmi24d585a.th.jpg milmi24d585b.th.jpg

 

2.Mil Mi 24D z iraku.:

 

milmi24da.th.jpg milmi24db.th.jpg milmi24dc.th.jpg

 

3.Mil Mi 24V.730 lub 741:

milmi24v730a.th.jpg milmi24v730b.th.jpg milmi24v741.th.jpg milmi24dx.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem ukażą się kalki do kilku polskich maszyn zarówno w wersji W, jaki i D w obu rodzajach kamuflaży

 

Cierpliwości.

 

Mógłbyś choć nqapisać, jakie maszyny konkretnie będą odwzorowane? Zaostrzyłeś apatyt, nie ma co

 

ps. a napisy eksploatacyjne, zwłaszcza wewnątrz kabiny transportowej, też będą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do nowego wydawnictwa ZVEZDY, tak się przyglądałem wypraskom i ewidentnie widać, że możemy się wkrótce spodziewać wydania Mi-24A. Kabiny załogi osobno, Miejsce na lewej burcie na pofalowany arkusz blachy czy płyta brzegowa lewego skrzydła bez obudowy fotokarabinu - ja już sobie ostrzę zęby na kolejny model. Mam nadzieje, ze się, poza radzieckimi oznakowaniami, trafią jeszcze jakieś egzotyczne, jakiś Afganistan, czy ameryka środkowa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilek to to samo co italeri ale hasegawa została pominięta, a szkoda. Pominięty został również model ESCI Chyba najbardziej prawidłowy.

 

Wracając do nowego wydawnictwa ZVEZDY, tak się przyglądałem wypraskom i ewidentnie widać, że możemy się wkrótce spodziewać wydania Mi-24A. Kabiny załogi osobno, Miejsce na lewej burcie na pofalowany arkusz blachy czy płyta brzegowa lewego skrzydła bez obudowy fotokarabinu - ja już sobie ostrzę zęby na kolejny model. Mam nadzieje, ze się, poza radzieckimi oznakowaniami, trafią jeszcze jakieś egzotyczne, jakiś Afganistan, czy ameryka środkowa 8)

Też to zauważyłem. Nie wiem jak oni zamierzają to zrobić bo różnic jest sporo, nie tylko przód. Mnie się marzy wietnamski mi-24A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Wracając do nowego wydawnictwa ZVEZDY, tak się przyglądałem wypraskom i ewidentnie widać, że możemy się wkrótce spodziewać wydania Mi-24A. Kabiny załogi osobno, Miejsce na lewej burcie na pofalowany arkusz blachy czy płyta brzegowa lewego skrzydła bez obudowy fotokarabinu - ja już sobie ostrzę zęby na kolejny model. Mam nadzieje, ze się, poza radzieckimi oznakowaniami, trafią jeszcze jakieś egzotyczne, jakiś Afganistan, czy ameryka środkowa 8)

taaak!! na stronie Zvezdy jest już zapowiedź:

http://zvezda.org.ru/catalog/udarnyj-vertolet-mi-24a/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Na codzień lepię sobie pancerkę w 1:35 i tematyka lotnicza, a w szczególności wiertolietów jest mi raczej obca- ale Mi 24 musiałem sobie zanabyć Dzięki temu wątkowi wybrałem Zwiezdę DZIĘKUJĘ!!!

 

I tu pytanie: czy zestaw PB014 Bilka (Edek) będzie "koszerny" do kokpitu Mi24W/WP Zwiezdy? Pytam o sam kokpit. Będzie to plug & play, czy wymaga niewartej zachodu walki z oporem materii nieożywionej?

Może poczekać aż Edek wyda coś dedykowanego do Zwiezdy (poza maskami, bo te już widziałem), z całymi detalami np do przedziału desantowego?Coś wiadomo na ten temat? Może kupić Edka dedykowanego do HB??

 

Drugie pytanie dotyczy polskich kalek do tego modelu, o których była mowa w tym wątku (maszyna 956) - nie siedzę w lotnictwie, nic mi nie mówią tajemnicze skróty, szyfry czy hasła- powiedzcie mi łopatologicznie czy są już jakieś? Jeśli tak, to do jakich Polskich maszyn i gdzie toto można kupić? Za ile i czemu tak drogo

 

Trzecie pytanie - jak przeliczyć kolory podane w FS (także w tym wątku) na jakieś ludzkie farby- np vallejo. Nie mogę znaleźć ich odpowiedników w tabelach zamienników. Może źle szukam. W pancerce lepiej sobie radzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o blaszki Eduarda do modelu HB, to do zastosowania ich w modelu Zvezdy będzie sporo rzeźby niestety. Kokpity w obu modelach składane są inaczej, a blaszki edka są wymiarowane własnie pod HB. Aczkolwiek uważam, że nie będzie to niemozliwe i sam zamierzam zrobić kokpit w swoim modelu własnie w ten sposób, ale na pewno nie będzie to spacerek ;)

 

Również z blaszkami zewnętrznymi będzie sporo rzeźby, ale jest to do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też spróbować z blachami Parta. Przeznaczone są wprawdzie do Mi-24D,ale gdy buduje się model po modernizacji ( z czarnymi panelami) przystosowany do googli noktowizyjnych, czyli w tym wypadku 956 w jednolitym, zielonym malowaniu, to i tak trzeba sporo rzeczy przerabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te w/w blachy Bilka, które są już malowane przez Edka- mają odpowiednią kolorystykę do Polskiego Mi 24W (wersja z malowaniem w kamuflażu tj. 956)?

Umieram na samą myśl malowania tych łebków od szpilek gdyby były nie malowane przez producenta.

 

Zresztą jakoś te nasze Mi24 w jednolitym malowaniu, mimo cudownej antyradarowej właściwości farby mnie średnio podniecają...

 

IMHO Mi 24 ma być, wielki, łaciaty i ZŁYYYYYY!!!! z oczami wymalowanymi na wlotach powietrza

Całe pomalowanie na zielono wyglądają jak jakiś Blackhawk (luźne porównanie)... tracą tą "magiczną MOC" haha

 

Coś czuję, że się skończy na modelu Out of the box z radzieckim malowaniem i też będzie.

 

Potem kupię sobie jeszcze ze dwie Zwiezdy i mogę się bawić w rzeźbienie Polskich MI (w kamuflażu oczywiście ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóg zapłać Dobry Człowieku

No czyli jakoś to można pożenić.

Z blaszki Bilka interesują mnie tylko tablice przyrządów w zasadzie.

Ja wiem, że pewnie to nie jest takie zupełnie pasujące, bo na zdjęciach wnętrza polskich Mi widziałem takie coś jak ekran LCD wsród wskaźników (wiem wiem jestem lamerem), a tego we wskaźnikach Bilka nie ma.

Jednakże świadomość braku tego detalu w moim modelu nie będzie mi spędzała snu z powiek

 

A co z tymi kalkami? Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pala, jak dojdziesz do malowania modelu to pewnie już będą. Tyle tylko mogę powiedzieć. Budując model Zwezdy in box i tak możesz wykonać tylko i wyłącznie egzemplarz Mi-24W nb 956, ale o tym już pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.